Вхід

MKU

Український театр виступить на міжнародному фестивалі у Великій Британії

Рекомендовані Український театр виступить на міжнародному фестивалі у Великій Британії

3600 вистав із понад 30 країн покажуть на міжнародному фестивалі театрального мистецтва Fringe у шотландському Единбурзі з 1 до 26 серпня. 

Україна буде представлена на заході вперше за понад 10 років. Київський незалежний театр "Мізантроп" візьме участь у фестивалі з постановкою "Король Убю. Вистава про владу, розіграна рабами" за мотивами п'єси французького драматурга Альфреда Жаррі. Про це пише сайт "Gazeta.ua".

‒ Для нас це буде другий виїзд за кордон, - каже співзасновник театру "Мізантроп", композитор Дмитро Саратський. - Півтора роки тому брали участь у культурній програмі Конгресу Ініціатив Східної Європи в польському Любліні. Возили туди танцювальну драму "Три сестри" за п'єсою Антона Чехова.

Головний герой вистави "Король Убю" - драгунський капітан Татко Убю. За намовлянням дружини влаштовує державний переворот. Захоплює владу в країні. Проводить абсурдні реформи, якими збіднює людей і казну, за сюжетом.

У Франції п'єса Жаррі була вперше поставлена 1896 року. Образ Убю вважається літературною предтечею всіх диктаторів XX століття. Українська прем'єра постановки відбулася у грудні 2017-го.

Убю грають кілька акторів - чоловіки й жінки - по черзі. Сцена практично порожня. Центральне місце займає велика ванна. У ній відпочивають, цілуються, топлять небажаних, складають трупи, їдять із неї.

‒ "Король Убю" за твором засновника театру абсурду Жаррі - це класика, "Макбет" XX століття, - продовжує Саратський.

Чому обрали з репертуару саме "Короля Убю" для постановки в Единбурзі?

‒ Цю виставу обрали з двох причин. Це політична сатира - те, що цікавить людей у всьому світі. Образ примітивного й агресивного тирана Убю актуальний. Він уособлює найбільші вади влади й людства загалом. Трапляється у будь-яких формах союзів - від сім'ї до держави. Для нас цей образ особливо значущий, бо намагаємося осмислити свої відносини з владою. Друга причина - ця вистава найпростіша з технічної точки зору. Подорож до Единбурга дорога. Декорацію "Короля Убю" виготовлятимемо на місці.

Чому важливо виступити на фестивалі Fringe?

‒ Це один із найбільших, найвідоміших і найвільніших театральних фестивалів у світі. Там немає конкурсної програми й журі. Кожен театр орендує приміщення й показує виставу. Брати участь у такому масштабному форумі - цікаво й важливо, бо зможемо виступити перед публікою з усього світу.

Будете якось адаптувати виставу для закордонних глядачів?

‒ Показуватимемо спектакль із деякими змінами. По-перше, англійською. По-друге, скорочуємо до однієї години, бо на фестивалі жорсткі часові рамки. Крім того, на заході має бути відкрита публіка. Там багато форматів стендапу, і вони звикли до того, що є комунікація із залом. Тож будемо більше звертатися до глядачів, налаштовувати прямий діалог. Це такий нефізичний вихід із площини сцени в аудиторію.

Як готуєтеся до показів?

‒ Підготовка йде складно, тому що постійно шукаємо кошти. Основні витрати покрили – квитки, оренда локацій, візи. Збирали завдяки платформі колективного фінансування проектів "Спільнокошт", а також друзям і власним накопиченням. Все одно не вистачає. Загалом ця подорож обійдеться у більш ніж $10 тис. За кілька днів починаємо репетиції. Спочатку в Києві, а потім в Единбурзі.

Ви казали, що українська театральна сфера нині переживає відродження й водночас перебуває в ізоляції.

‒ В Україні відсутні гастролі провідних сучасних європейських колективів. До нас ніхто не приїздить. У поп-музиці такої проблеми вже нема. Багато фестивалів і концертів, у нас виступають найвеличніші зірки світової естради. А якщо назвати 10-15 топових театральних режисерів сьогодення, то жоден із них не був в Україні. Хіба що зараз покійний литовець Еймунтас Някрошюс. Молоді, актуальні постановники тут не бувають, тож наш глядач не бачить сучасних зразків. Практично нема великих театральних фестивалів – лише провінційні, третього ешелону.

Так само українські колективи не мають змоги їздити до Європи, Америки, Австралії. Є якась мізерна кількість закордонних гастролей, що ніяк не впливає на світовий театральний рух. Ми не інтегровані в театральну культуру.

Але в останні п'ять років сформувалася серйозна течія недержавних театрів. Їх створюють мобільніші й активніші люди. Якщо не можуть кудись поїхати, то дивляться спектаклі на відео. Намагаються змінювати форму і взагалі ставлення до цього мистецтва. Незалежні театри стають рушійною силою для всього театрального процесу. Думаю, за якийсь час його прорве, й ми почнемо інтегруватися у світовий авангард, але поки цього немає. Це парадокс.

Чому так?

‒ Причина тільки одна - економічна. У нас держава сучасний прогресивний театр не фінансує. Привезти видатного режисера з виставою – дорого. Квитками це не окупити. Якщо ми запрошуємо Елтона Джона, можемо продати квитки, покрити його гонорар, і ще залишиться. А якщо захочемо везти виставу Яна Фабра, яка коштує десь близько того, то на стадіоні ж її не будуть показувати. Це буде зал на 500-600 місць. Як це монетизувати? Зробити квитки по 10-15 тис. грн? Ніхто не піде. Тому тільки або меценати, або держава. Державна політика щодо цього відсутня. Кінематографом уже займається, але не театром і не академічною музикою.

У візуальному секторі у нас є PinchukArtCentre. Це місце сили, значуща не лише в Україні, а у світі інституція. Якщо б така з'явилася в театрі, було би круто. Мабуть, єдиний в Україні театральний фестиваль, що є актуальним і тримає руку на пульсі – ГогольFest. Це відомий захід. Але підтримки нема. Засновник Владислав Троїцький щоразу робить це з величезними складнощами.

Театр "Мізантроп" буде показувати виставу "Король Убю" на фестивалі Edinburgh Festival Fringe щодня з 1 до 10 серпня в единбурзькому театрі C south на Латтон Плейс.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее