Вхід

MKU

В Одесі презентували фільм про подвиг українських моряків

Рекомендовані В Одесі презентували фільм про подвиг українських моряків

Світова прем'єра фільму "U311 Черкаси" режисера Тимура Ященка відбулася на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

Драма про українських моряків у часи анексії Криму Росією представлена у Національній конкурсній програмі, передаэ сайт "Gazeta.ua".

Овації глядачів для стрічки про подвиг екіпажу тральщика "Черкаси" тривали кілька хвилин. Коли виявилося, що в залі присутні командир "Черкас" Юрій Федаш і троє моряків, хвиля оплесків здійнялася знов.

Деякі члени екіпажу навіть знялися у фільмі "U311 Черкаси" поруч із професійними акторами, виконавцями головних ролей Дмитром Совою, Євгеном Ламахом, Романом Семисалом.

Сюжет стрічки розповідає про героїчну сторінку в історії ВМС України через історію двох друзів із українського села, Мишка та Лева, які завдяки різним причинам опиняються на кораблі "Черкаси", що дислокувався у порту кримського озера Донузлав. Через події в Україні - початок і завершення Революції гідності, втечу тодішнього президента Віктора Януковича та силове захопленням українського Криму Росією — корабель та екіпаж опиняються заблокованими у Донузлаві та отримують ультиматум від російських військових.

За словами режисера Тимура Ященка, ідея зняти це кіно-притчу виникла 2014-го, коли він побачив у YouTube ролик, де українські моряки співають пісню "Воины света" на кораблі "Констянтин Ольшанський".

"Мене це відео дуже зачепило. Ці хлопці з палками були готові до битви. Це стало для мене великим натхненням. Відчув, що це саме та історія, яка заслуговує на те, щоб бути зафіксованою в часі", — пригадав він.

Як зізнався після прем'єри, яка водночас стала і українською, і світовою, капітан II рангу ВМС ЗС України Юрій Федаш, зрештою він змирився з тим, що реальну історію його корабля довелося перемежувати художніми прийомами, без яких кіно неможливе.

"Фон, на якому відбуваються ці події, правдивий. Окрім епізодів із "Ольшанського", де "Воїни світла". Я ще тоді давав коментар, що в нас не було часу пісні співати і таке інше робити. Воно з'явилося з помилковим підписом у YouTube, і я наполягав, щоб цього не було в кіно. Але мене режисер, як завжди, не послухав. Інший момент — це коли заливали бетон у головні двигуни. Цього також не було, і режисер знов мене не послухав. У кіно показано екіпаж, який менш згуртований, який почав бути дисциплінованим, лише коли побачили, що країна в небезпеці. Насправді екіпаж з самого початку був підготований. Яке там куріння в каютах?.." — розповів Федаш.

"З часом мені довели, що це потрібно, бо це кіно. І так потрібно заради мистецтва. Тому на деякі речі я закривав очі", — додав капітан "Черкас", який виступав консультантом на зйомках, а його колишні підлеглі-моряки запевнили, що увесь фільм і гра акторів і діалоги були настільки переконливими, що вони наче повертались на корабель.

Зйомки фільму проходили за підтримки Держкіно та ВМС ЗС України в Очакові, Одесі та невеличкому селі на Чернігівщині. Неймовірну музику до стрічки "Черкаси" створили Катя Chilly та Антон Байбаков.

Стрічка, яку критики уже встигли порівняти з картиною "Броненосець "Потьомкін" і "Дюнкерк", вийде на великі екрани у лютому 2020-го.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее