fbpx
Вхід

Каннський кінофестиваль відкриває фільмам шлях у світ — голова Держкіно

Рекомендовані Голова Держкіно Пилип Іллєнко. Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

В цьому році 2 фільми представлять Україну на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі.

Він пройде 14-25 травня в місті Канни, Франція.

Стрічка "Додому" режисера Нарімана Алієва ввійшла до програми "Особливий погляд", а картину "Анна" ізраїльського постановника Декеля Беренсона відібрано до програми короткометражних фільмів.

"Gazeta.ua" поспілкувалася з головою Держкіно Пилипом Іллєнком на прес-конференції, присвяченій участі України в Каннах.

Які ваші очікування від конкурсу, від нагородного аспекту Каннського кінофестивалю? Чи він визначальний?

— Ні, я вважаю, що він не визначальний. Нагороди на фестивалях — і це стосується не тільки Канн — це завжди дуже суб'єктивна оцінка. Це ж не спорт, де є об'єктивні показники: хто краще тренувався, той швидше пробіг. Це завжди питання смаку конкретних членів журі.

У таких престижних фестивалях, як Каннський, важлива сама участь. Важливо те, що це побачить аудиторія - критики, інші кінематографісти. Фільм потрапить у фокус. Це відкриває подальший шлях для дистрибуції в усьому світі. Каннські стрічки купують вже тільки тому, що вони були в Каннах.

А для самих кінематографістів участь у цьому фестивалі — це все одно що для футболіста вийти на поле у фінальному матчі Чемпіонату світу з футболу. Просто зіграти. Навіть якщо твоя команда програла — це значить, що вона друга в світі. Звичайно, коли є й нагорода, це завжди ще більш круто. Але її відсутність не означає поразки — як це часто заведено в Україні сприймати.

Фільми "Додому" і "Анна", які цього року представляють Україну в Каннах — що вони мають сказати європейському глядачу?

— Я ще не дивився фільм "Анна", не мав можливості. А стрічку "Додому" вже бачив, ще на етапі фінального монтажу. Вона тоді не була остаточно завершена, але вже можна було скласти враження.

Канни завжди обирають не просто фільми, які є певним художнім висловлюванням. Вони намагаються враховувати актуальність, зокрема соціально-політичну. Очевидно, що в роботі Нарімана Алієва вона є. Це фільм кримськотатарською мовою про особисту драму, яка трапляється внаслідок анексії Криму та війни на Донбасі. Головні герої безпосередньо пов'язані з наслідками цих подій. У картині показано всю глибину драматизму і трагічності ситуації та людей, які потрапили в ці обставини. Стали, з одного боку, заручниками, а з іншого — є проактивними, намагаються діяти.

Але "Додому" не виключно про це. Також це історія стосунків сина і батька. Історія дорослішання молодої людини, яка перетворюється з юнака в чоловіка. Пізнає себе. Втрачає та знову знаходить орієнтири, пов'язані з пошуком і вибором між сучасним модерновим світом і традиційними цінностями. Чи вони обов'язково мають бути протиставлені, чи все-таки можливе їхнє органічне поєднання? Стрічка зачіпає за живе, бо всі ці процеси відбувалися так чи інакше в житті кожної людини. Наріман, будучи молодою людиною, зміг дуже глибоко розкрити всі ці складні теми. А це часто не вдається навіть людям, які мають значно більший життєвий досвід.

"Додому" - це не дидактична історія. Анексія Криму та війна на Донбасі — органічні частини сюжету. Це кіно про взаємини, вибір подальшого життя, про майбутнє.

Чи відомо щось про прокат в Україні?

— За словами продюсера Володимира Яценка, вони планують подавати фільм на розгляд Оскарівського комітету. Це означає, що принаймні технічний прокат має відбутися до кінця вересня (Згідно з умовами премії "Оскар", стрічка повинна бути в прокаті в країні, від якої подається заявка, не менше ніж 7 днів поспіль хоча б в одному кінотеатрі. - Gazeta.ua). Очевидно, що прем'єра буде десь найближчим часом. Можливо, на Одеському кінофестивалі. Можливо, на початку осені.

Щоб українські глядачі подивилися "Додому" — не менш важливо, ніж європейські? Одна справа — світу показуємо, а інша — самим собі.

— Ми чітко маємо розділяти, що є кіно мейнстрімне, розраховане на широку глядацьку аудиторію й касу. Як наприклад, "Скажене весілля" чи "Я, ти, він, вона". А є фільми, розраховані на фестивальний успіх. І в сьогоднішніх реаліях поєднати це в Україні, мені здається, поки що неможливо.

"Додому", думаю, матиме касові показники, близькі до тих, що продемонстрував "Донбас" Сергія Лозниці. Як для артхаусного фільму "Донбас" зібрав доволі велику касу — більш ніж 3 млн грн. Це дуже хороший показник для фестивального кіно в українському прокаті. Думаю, що фільм Нарімана очікує десь така сама кон'юнктура ринку. Це просто реалії. Отака є кількість людей, які готові дивитися серйозне, складне кіно.

Програма українських заходів у межах Каннського кінофестивалю має такий вигляд:

16 травня – український прийом, що пройде за підтримки Посольства України у Франції;

17 травня – бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, який проводиться четвертий рік поспіль Фондом Ігоря Янковського спільно з Держкіно;

22 травня – світова прем'єра фільму "Додому";

23 травня – світова прем'єра фільму "Анна".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее