fbpx
Вхід

До «Мельпомени Таврії 2019» залишилося...

Рекомендовані До «Мельпомени Таврії 2019» залишилося... Фото з архіву «Вгору»

Зворотній відлік до початку «Мельпомени Таврії» пішов на дні. За 10 днів до відкриття про останні зміни у фестивальних планах розповіли на прес-конференції генеральний директор театру Олександр Книга та директор оргкомітету фестивалю Олексій Могилевський.

Основні секрети «Мельпомени» організатори розкрили ще в березні, зараз - про зміни та уточнення.

Формат «21+», або трішечки цифр

Ця цифра не стосується вікового цензу, як можна було б подумати. Просто планували на 21-му фестивалі представити 21 виставу. В березні вистав було вже 30, а у фінальному підсумку - 38! От Олексій Могилевський і пожартував: «21+».

Тож нас чекають 38 вистав 36 театрів з 12 країн (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Туреччина, Угорщина та Україна - тут все за планом).

Заходи відбуватимуться на 9 локаціях: три сцени театру (велика, під дахом, театр-кафе), театр ляльок - звісно, левова частка вистав гратимется саме тут; також будуть задіяні Urban CAD, «Чумацька криниця» (очікуємо на прем'єру «Майської ночі» херсонського театру), храм Св. Трійці на Шуменському (тут гратимуть «Юду»), бібліотека ім.О.Гончара (тут виступатиме інклюзивний театр), а Green Zone «переїжджає» у двір ДКС. Плюс, як і планувалося, дві фестивальні вистави будуть зіграні в Миколаєві та Олешках.

Кращі майданчики віддані гостям. Хотіли було одну з наступних прем'єр презентувати на фестивалі - «#Фейс_контроль» - але вже нема куди додати виставу.

Цьогорічний бюджет фестивалю складає порядку 2 млн. грн. - 500 тис. грн. виділила область, 400 тис. - місто, трохи більше 500 тис. - Український культурний фонд, також залучені кошти меценатів і спонсорів. Фестиваль дорожчає з кожним роком - разом із залізничними квитками, готелями та іншим. Та що там готелі - навіть про подорожчання цибулі згадали!

На відкриття - відеомапінг і дискотека

Концерту на відкриття фестивалю не буде! Проте буде відеомапінг - 3-D проекція на будівлю театру (таки буде!). Замість звичної сцени - кілька локацій, замість концерту - дискотека.

А ще планують таки відзняти театр і масу людей на площі після карнавалу з висоти пташиного польоту (торік  квадрокоптер не піднявся).

До речі, церемонії нагородження як такої теж не буде. Переможцям номінацій надсилатимуть дипломи або привозитимуть, коли наш театр їхатиме до них на фестивалі.

Гарному актору гіпс не заважає

Це про Сергія Михайловського. Зламана нога - не привід відміняти вистави. Він у Португалії у квітні грав «Юду» «загіпсованим» - і вразив далекого глядача, тож чи злякає актора рідне місто? Але «Юда» - це все ж моновистава, в якій не треба активно пересуватися по сцені та взаємодіяти з іншими героями. На 16 травня в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Культурна дипломатія в контексті сучасної європейської та вітчизняної драматургії» запланований показ «Лавини»... І він відбудеться. Тільки Сергій вийде на сцену  на милицях. У театрі кажуть, що вже спробували і все добре вписалася.

«Культурна дипломатія» в дії

Поки про культурну дипломатію на конференції спілкуватимуться серйозні люди, театри цю культурну дипломатію активно впроваджують у життя. «Лавина» - гарний тому приклад (турецький драматург, литовський режисер, українські, а саме херсонські актори).

З нетерпінням очікують українську класику від литовського режисера та грузинських акторів (17 травня - «Украдене щастя» Месхетинського театрі). І це ще не все! У цій виставі  до сценічної дії долучаться наші актори - вони за задумкою режисера співатимуть у виставі українських пісень.

А турецький театр з міста Малтепе звернув увагу на творчість Гоголя (20 травня - «DELI» (Божевільний).

Та найголовніше - на конференції буде презентовано спільний українсько-португальський проект 2020 року: режисер з Португалії Руї Мадейра втілить на херсонський сцені португальську легенду про кохання «Педро і Інеш».

Цікаві гості

В гості до «Мельпомени» збираються і ті, кого глядачі не сцені зазвичай не бачать, але без кого театральні шедеври були б неможливі - драматурги та режисери. Творчі зустрічі, презентації, майстер-класи та читки п'єс проходитимуть у Green Zone.

Свої нові твори представлять Олександр Ірванець, Олександр Мардань, наша Наталя Блок. Андрій Курейчик таки везе другу частину своєї трилогії - останні сцени п'єси «Обиженные: Украина» дописувалися вже після наших виборів. Ті, що цікавляться,  можуть завітати на читку.

На час «Мельпомени» театр вчергове «збагатиться» картинами - відбудеться виставка художніх робіт головного художника Національного театру ім. І. Франка Андрія Александровича-Дочевського.

На закриття фестивалю приїде Міністр культури - і традиційно не «з порожніми руками»: везе виставу «Прекрасний звір у серці» за Миколою Вінграновським від Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» (25 травня, сцена під дахом, 15.00).

Про транспорт і квитки

До початку фестивалю - лічені дні. Але проблема з транспортом досі не вирішена. Тож сподіватися, що маршрутки ходитимуть до опівночі, не доводиться.

Але не зважаючи на це, херсонці активно розкуповують квитки на вистави. Перш за все на ті, що йтимуть на великій сцені. Організатори стверджують, що квитки у продажу ще є - тож не зволікайте.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее