Вхід

Назвали 10 популярних пам'ятників українцям та Україні

Рекомендовані Назвали 10 популярних пам'ятників українцям та Україні

За межами нашої держави проживає понад 10 мільйонів українцiв. Наші співвітчизники залишили багату iсторико-культурну спадщину в рiзних країнах свiту.

Дивітьс 10 найбільш відомих пам'ятників за кордоном, присвячених нашій країні.

Пам'ятник козакам у Відні

У столиці Австрії поставили пам'ятник українцям: "Ми пам'ятаємо і знаємо, хто такі козаки. Вони були відважними і швидкими". Українські козаки в 1683 звільняли Відень від військ Османської імперії. Нагадати про цю сторінку спільної історії вирішили в рамках днів Києва у Відні. Рівно 20 років тому ці міста стали побратимами. І з тих пір їх об'єднує не тільки спільне минуле, але й спільне майбутнє.

 Українські козаки в 1683 році звільняли Відень
Українські козаки в 1683 році звільняли Відень

Пам'ятник Лесі Українки у Торонто

Розташований у Хай-Парку. Монумент було встановлено восени 1975 року на замовлення Жіночої Ради Конгресу українців Канади. Автор пам'ятника — американський скульптор українського походження Михайло Черешньовський.
Монумент було встановлено восени 1975 року
Монумент було встановлено восени 1975 року
 
Пам'ятник являє собою бронзову постать поетеси на постаменті з чорного граніту. Пам'ятник обнесений високою металевою огорожею, обабіч якої встановлено табличку зі стислою інформацією про життя і творчість Лесі Українки. Площа перед пам'ятником Лесі Українки у Хай-Парку є традиційним місцем проведення різноманітних масових заходів української громади Торонто.

У США встановили пам'ятник Голодомору

У столиці Сполучених Штатів Америки з'явився пам'ятник, присвячений загиблим жителям України під час Голодомору 1932-1933 років. Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона, неподалік від Капітолію.

Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона
Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона

Пам'ятники у Білорусії

У двох білоруських містах — Вітебськ і Гомель — було зведено пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ще за часів Російської імперії на благочинні кошти було відкрито монумент у Вітебську. На жаль, до наших днів він не збергіся. У 1958 році в Гомелі було збудовано пам'ятник навпроти стадіону "Локомотив" на вулиці, яка носить ім'я гетьмана.
 Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії
Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії

Пам'ятник князю Володимиру Великому у Лондоні

Це робота канадського скульптора українського походження Лео Мола (укр. Леонід Молодожанин). Знаходиться в Лондоні біля станції метро "Голанд Парк", недалеко від Українського Клубу та посольства України. Пам'ятник встановлено місцевою українською громадою з нагоди 1000-річчя Хрещення Русі 29 травня 1988 .
 Пам'ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»
Пам'ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»

Пам'ятник дипломату Юрію Кульчицкому

У 1885 у Відні був встановлений пам'ятник Юрію Кульчицкому (1640-1694 ) — українському купцю, військовому, дипломату і розвіднику XVII століття. Він також відомий як "людина , яка навчила Європу пити каву".
 Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Існує легенда, що в 1686 році Ю. Кульчицький відкрив першу у Відні (і третю за рахунком в Європі) кав'ярню під назвою "Будинок під блакитною пляшкою". У ній господар, одягнений у турецький одяг, сам обслуговував відвідувачів. Слідом за ним кав'ярні у Відні почали відкривати й інші підприємці, а сам Кульчицький очолив віденський цех продавців кави. Пам'ятник Ю.Кульчицького знаходиться на будівлі, де була розташована його кав'ярня.

Пам'ятник вченому у Казахстані

Пам'ятники Сергію Павловичу Корольову — видатному українському вченому у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктору перших штучних супутників Землі і космічних кораблів, знаходяться по всьому світу. Зокрема пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
 Пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
Пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.

У Хорватії встановлено пам'ятник Івану Франко

Іван Франко — поет, письменник, вчений-енциклопедист, громадський діяч, якому встановлено чимало монументів там, де він жив і працював. Пам'ятні споруди знаходяться не лише на території України, а й за кордоном. Зокрема, пам'ятник-погруддя нашому видатному співвітчизнику встановлено на території Хорватії. Як відомо, тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік.
 
 Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
У 2007 році посольство України в Хорватії виступило з ініціативою встановлення пам'ятника Франку в Ліпіку. 10 березня 2011 року стараннями української громади в Хорватії, яка налічує близько 4,3 тисячі осіб, в Ліпіку було відкрито пам'ятник цьому українському велету філософської думки.

Бюст оперної співачки в Італії

В ІталіЇ, а саме в Торре дель Лаго, встановили бронзовий бюст відомої оперної співачки Соломії Крушельницької. Подія була приурочена до 140-річчя від дня її народження. У церемонії відкриття пам'ятника взяли участь радник прем'єр-міністра України Микола Петренко та посол України в Італійській Республіці Георгій Чернявський. Автором бронзового бюсту став український скульптор Руслан Іваницький.

 Пам'ятник відкрили до 140-річчя від дня  народження Соломії Крушельницької
Пам'ятник відкрили до 140-річчя від дня народження Соломії Крушельницької

7-метровий Тарас Шевченко у Вашингтоні

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку висотою понад 7 метрів було урочисто відкрито у Вашингтоні 27 червня 1964 року. Екс-президентом США Дуайтом Д. Ейзенхауером. Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл. Над монументом працювали скульптор Лео Мола та архітектор Радослав Жук.
 
 Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл
Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее