fbpx
Вхід

Назвали 10 популярних пам'ятників українцям та Україні

Рекомендовані Назвали 10 популярних пам'ятників українцям та Україні

За межами нашої держави проживає понад 10 мільйонів українцiв. Наші співвітчизники залишили багату iсторико-культурну спадщину в рiзних країнах свiту.

Дивітьс 10 найбільш відомих пам'ятників за кордоном, присвячених нашій країні.

Пам'ятник козакам у Відні

У столиці Австрії поставили пам'ятник українцям: "Ми пам'ятаємо і знаємо, хто такі козаки. Вони були відважними і швидкими". Українські козаки в 1683 звільняли Відень від військ Османської імперії. Нагадати про цю сторінку спільної історії вирішили в рамках днів Києва у Відні. Рівно 20 років тому ці міста стали побратимами. І з тих пір їх об'єднує не тільки спільне минуле, але й спільне майбутнє.

 Українські козаки в 1683 році звільняли Відень
Українські козаки в 1683 році звільняли Відень

Пам'ятник Лесі Українки у Торонто

Розташований у Хай-Парку. Монумент було встановлено восени 1975 року на замовлення Жіночої Ради Конгресу українців Канади. Автор пам'ятника — американський скульптор українського походження Михайло Черешньовський.
Монумент було встановлено восени 1975 року
Монумент було встановлено восени 1975 року
 
Пам'ятник являє собою бронзову постать поетеси на постаменті з чорного граніту. Пам'ятник обнесений високою металевою огорожею, обабіч якої встановлено табличку зі стислою інформацією про життя і творчість Лесі Українки. Площа перед пам'ятником Лесі Українки у Хай-Парку є традиційним місцем проведення різноманітних масових заходів української громади Торонто.

У США встановили пам'ятник Голодомору

У столиці Сполучених Штатів Америки з'явився пам'ятник, присвячений загиблим жителям України під час Голодомору 1932-1933 років. Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона, неподалік від Капітолію.

Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона
Меморіал встановили в самому центрі Вашингтона

Пам'ятники у Білорусії

У двох білоруських містах — Вітебськ і Гомель — було зведено пам'ятник Богдану Хмельницькому. Ще за часів Російської імперії на благочинні кошти було відкрито монумент у Вітебську. На жаль, до наших днів він не збергіся. У 1958 році в Гомелі було збудовано пам'ятник навпроти стадіону "Локомотив" на вулиці, яка носить ім'я гетьмана.
 Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії
Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Білорусії

Пам'ятник князю Володимиру Великому у Лондоні

Це робота канадського скульптора українського походження Лео Мола (укр. Леонід Молодожанин). Знаходиться в Лондоні біля станції метро "Голанд Парк", недалеко від Українського Клубу та посольства України. Пам'ятник встановлено місцевою українською громадою з нагоди 1000-річчя Хрещення Русі 29 травня 1988 .
 Пам'ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»
Пам'ятник знаходиться в Лондоні біля станції метро «Голанд Парк»

Пам'ятник дипломату Юрію Кульчицкому

У 1885 у Відні був встановлений пам'ятник Юрію Кульчицкому (1640-1694 ) — українському купцю, військовому, дипломату і розвіднику XVII століття. Він також відомий як "людина , яка навчила Європу пити каву".
 Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Юрій Кульчинський відомий як «людина , яка навчила Європу пити каву».
Існує легенда, що в 1686 році Ю. Кульчицький відкрив першу у Відні (і третю за рахунком в Європі) кав'ярню під назвою "Будинок під блакитною пляшкою". У ній господар, одягнений у турецький одяг, сам обслуговував відвідувачів. Слідом за ним кав'ярні у Відні почали відкривати й інші підприємці, а сам Кульчицький очолив віденський цех продавців кави. Пам'ятник Ю.Кульчицького знаходиться на будівлі, де була розташована його кав'ярня.

Пам'ятник вченому у Казахстані

Пам'ятники Сергію Павловичу Корольову — видатному українському вченому у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктору перших штучних супутників Землі і космічних кораблів, знаходяться по всьому світу. Зокрема пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
 Пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.
Пам'ятник-погруддя Сергію Павловичу прикрашає одну з площь Байконуру у Казахстані.

У Хорватії встановлено пам'ятник Івану Франко

Іван Франко — поет, письменник, вчений-енциклопедист, громадський діяч, якому встановлено чимало монументів там, де він жив і працював. Пам'ятні споруди знаходяться не лише на території України, а й за кордоном. Зокрема, пам'ятник-погруддя нашому видатному співвітчизнику встановлено на території Хорватії. Як відомо, тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік.
 
 Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
Тяжкохворий Іван Франко у 1908 році перебував на лікуванні в хорватському місті Ліпік
У 2007 році посольство України в Хорватії виступило з ініціативою встановлення пам'ятника Франку в Ліпіку. 10 березня 2011 року стараннями української громади в Хорватії, яка налічує близько 4,3 тисячі осіб, в Ліпіку було відкрито пам'ятник цьому українському велету філософської думки.

Бюст оперної співачки в Італії

В ІталіЇ, а саме в Торре дель Лаго, встановили бронзовий бюст відомої оперної співачки Соломії Крушельницької. Подія була приурочена до 140-річчя від дня її народження. У церемонії відкриття пам'ятника взяли участь радник прем'єр-міністра України Микола Петренко та посол України в Італійській Республіці Георгій Чернявський. Автором бронзового бюсту став український скульптор Руслан Іваницький.

 Пам'ятник відкрили до 140-річчя від дня  народження Соломії Крушельницької
Пам'ятник відкрили до 140-річчя від дня народження Соломії Крушельницької

7-метровий Тарас Шевченко у Вашингтоні

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку висотою понад 7 метрів було урочисто відкрито у Вашингтоні 27 червня 1964 року. Екс-президентом США Дуайтом Д. Ейзенхауером. Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл. Над монументом працювали скульптор Лео Мола та архітектор Радослав Жук.
 
 Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл
Скульптура розташована у Вашингтоні в районі площі Дюпон-серкл

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее