Вхід

MKU

Час незвичайних екскурсій, або Як у художньому музеї розпочався новий проект «Мистецтво: бачити та розуміти»

Рекомендовані Час незвичайних екскурсій, або Як у художньому музеї розпочався новий проект «Мистецтво: бачити та розуміти» Всі фото Онеги Халікової

І мистецтво стає ближчим. Бо Херсонський художній музей дає змогу доторкнутися до нього, роздивитися уважніше, поділитися своїми враженнями від творів і почути думку інших. Незвичайна екскурсія стала презентацією освітнього проекту «Мистецтво: бачити та розуміти», і проходила вона 3 листопада. Це був один із трьох тематичних маршрутів, які в рамках нового проекту розробили в музеї - «Людина на полотні».

Згадайте будь-яку екскурсію до будь-якого музею: безліч експонатів, що за годину-півтори пролетіли перед очима (намагаємося побачити якнайбільше, а за статистикою, одному твору приділяємо уваги лише 8-17 секунд); питання, на які отримали відповіді - або які так і не спромоглися поставити, бо людей багато, а позаду «підпирає» ще одна група; щось запам'яталося, на щось зовсім не звернули уваги...

Цього разу було зовсім інакше: невеличка група, 1 година - і лише 4 картини з постійної експозиції музею: «Жіночі портрети» братів Костянтина та Володимира Маковських, «Родина художника» Кіріака Костанді та «Оголена» Василя Рождественського. Ніхто нікуди не поспішав, але часу вистачило на все: роздивитися, порівняти, осмислити, поспілкуватися, зрозуміти, що дуже вже по-різному можна сприймати картини, пристати на чужу точку зору або залишитися на своїй, ще раз роздивитися, і наприкінці дізнатися інформацію про художника та твір - саме наприкінці, щоб ніщо не впливало на твоє сприйняття. А ще значок із зображенням однієї з картин на згадку отримали.

Вийшло дуже цікаве спілкування у формі діалогу, гості музею щедро ділилися своїми спостереженнями, думками, досвідом, навіть страхами. Багатьом допомагали буклети-путівники (до речі, за допомогою такого буклету можна і самостійно пройти по маршруту, тут є вся інформація, всі питання), та й Google не завадив - знайшли інші роботи художника, порівняли...

Після такої незвичної, але вкрай цікавої екскурсії хочеться вже більше не «літати» по залах, ставлячи собі галочку, що чергову виставку відвідали, а уважно оглядати експонати. Нова форма знайомства з творами мистецтва сподобалося усім. Недарма музейники довго і ґрунтовно готували цей проект. В його основі - розроблена в США у 1980-х методика «Стратегії візуального мислення», яка дозволяє говорити про предмети більш детально, та принцип неквапливого споглядання обмеженої кількості мистецьких творів впродовж однієї години, який ліг в основу міжнародної акції День неспішного мистецтва.

Зовсім скоро в художньому музеї обіцяють анонсувати нові екскурсії в рамках проекту, вони проходитимуть впродовж листопада-грудня. І дуже хочеться, щоб нова ініціатива мала продовження. Бо справді цікаво, незвично і дуже позитивно.

P.S. Проект створено за підтримки Goethe-Institut в Україні, Українського інституту національної пам'яті, Українського центру розвитку музейної справи, за дружньої підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, партнер проекту — Фонд громади міста Херсона «Захист».

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее