Вхід

"Знайшли у собі сили говорити" - в Києві показали фільм про полонених

Рекомендовані Прем’єра кінокартини про проблему незаконного ув’язнення "Крихка Свобода" Фото надані Каріною Дорошенко Прем’єра кінокартини про проблему незаконного ув’язнення "Крихка Свобода"

5 колишніх полонених стали героями фільму "Крихка Свобода". Прем'єра кінокартини про проблему незаконного ув'язнення відбулася 10 жовтня в кінотеатрі Жовтень.

Кінематографісти об'єднання Вавилон'13 та студії DocNoteFilms, спільно з правозахисниками Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) створили 35-хвилинну документальну картину про долі чоловіків і жінок, які були ув'язнені в підвалі приміщення колишньої Луганської ОДА, одразу ж після окупації регіону. Про це пище Gazeta.ua.

На прем'єру прийшли кінематографісти, правозахисники, а головне – прийшли самі герої фільму. 5 колишніх полонених таки вийшли на сцену, щоби глядач остаточно зрозумів, що все на екрані – не вигадка.

"Людей, які пережили незаконне ув'язнення, зазнали різних форм насильства, дуже непросто переконати розказати про біль побаченого і пережитого. Переважно єдине, що ми можемо запропонувати "в обмін" на історію цих людей - це наші власні слова про важливість документування злочинів. Я говорю про необхідність збереження історичної пам'яті, про потребу притягнення злочинців до відповідальності, про те, що майбутнє примирення не відбудеться без встановлення правди", - каже Володимир Щербаченко,правозахисник Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Саме документатори Центру виступили консультантами змісту фільму та допомогли з пошуком героїв.

Режисер Костянтин Кляцкін по-особливому підійшов до сюжетного вирішення. За словами режисера, "кіно було приводом поговорити про болючу тему, яка майже не підіймається". Для нього була важливою проблема незаконного ув'язнення ще й тому, що його колегу Олега Сенцова так само незаконно утримують у тюрмі. З кожною хвилиною фільму глядач все більше дізнавався про те, про що публічно майже не говорять. І лише відведений в бік погляд людини, яка пережила полон, говорив про все.

 Прем'єра кінокартини пройшла в кінотеатрі "Жовтень" в Києві 10 жовтня
Прем'єра кінокартини пройшла в кінотеатрі "Жовтень" в Києві 10 жовтня

Після закінчення фільму в залі запанувала кілька тиша і глядачам було важко висловити свої враження, поділитися думками. І лише коли герої фільму вийшли на сцену, майже двісті глядачів, які були в залі, аплодували стоячи.

"Звісно, ті, хто вчиняли злочини, мають понести відповідальність, згідно закону. А от питання до тих, хто мовчав, інакше", - каже одна з героїнь Вікторія Кононова. – "Запевняю вас, якщо певний вплив буде застосовано до цієї аудиторії, то розділяться тут приблизно так само, як на сході. Така ж кількість буде тих, хто мовчатиме, приблизно така ж кількість писатиме доноси на свого сусіда, приблизно така ж кількість піде в конвой у підвал. Тому перш ніж застосовувати якісь міри, робити висновки поза законом, подумайте про це".

Виступ колишніх бранців після прем'єри фільму "Крихка Свобода"

Виступ колишніх бранців після прем'єри фільму "Крихка Свобода"

Над фільмом працювали: режисер фільму - Костянтин Кляцкін, оператор-постановник - Павло Липа, композитор - Роман Вишневський, звукорежисер - Василь Явтушенко, виконавчий продюсер - Сергій Малярчук, художник - Ласло Алмаші, дизайнер анімації - Сергій Григор'єв, пошук героїв та змістовне консультування - Володимир Щербаченко, Ганна Янова.

Документальний фільм "Крихка Свобода" доступний до показів у різних містах України. У вільному доступі можна буде побачити фільм після участі в кінофестивалях. А всі деталі і новини про фільм можна знайти на сторінці у фейсбуці "Крихка Свобода".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее