Вхід

Посмішки Осені та Григорія Зозулі

Рекомендовані Посмішки Осені та Григорія Зозулі Фото Онеги Халікової

10 жовтня відкриттям персональної виставки Григорія Зозулі «Посмішки Осені» зустрів прийдешній День художника Херсонський художній музей. Вітали всіх художників взагалі і пана Зозулю особисто, бо Григорій Іванович - ювіляр, зустрічає своє 70-річчя.

Народився він 14 жовтня - на Покрову, у День Українського козацтва та День захисника України, а цьогоріч на цю дату припав ще й День художника - символічно вийшло. Тож згадали про кожне свято.

Невеличка світла зала на третьому поверсі вмістила майже три десятки картин з колекції художнього музею (за останні роки Григорій Іванович подарував музею більше 20 творів) та з майстерні художника. Тут не можна не посміхатися і не дивуватися: дотепні сюжети з національним колоритом, десь досить реальні - десь зовсім фантастичні, але завжди веселі, з доброю порцією здорового гумору, часом гротескові, і дуже-дуже добрі. Тут реальність переплетена з фантазією, і у цій художній фантасмагорії часом за посмішкою Григорія Зозулі ввижається гоголівска посмішка. От він, Микола Васильович, визирає з-за полотна і підморгує...

Всі в один голос відзначають власний неповторний і дуже впізнаваний стиль Григорія Зозулі, який сам автор називає фантастичним реалізмом. А ще його порівнюють з режисером - бо він вміло вибудовує композицію своїх багатофігурних картин, де кожен персонаж перебуває на своєму місці.

Поруч з вигадливими сюжетами - чудові пейзажі, і це не дивно, бо Григорій Зозуля визнаний послідовником і продовжувачем традицій живопису Георгія Курнакова, який започаткував херсонську школу пейзажу.

Виставка вийшла дуже позитивною, життєрадісною та гармонійною. Було багато людей, квітів, подарунків, привітань і добрих слів. А вже після відкриття була нагода трохи поспілкуватися і з самим художником.

Григорію Івановичу, коли Ви почали почувати себе саме художником?

Змалку - малював, малював, малював. Моя мати ткала килими - займала в області якісь місця, і вона дуже схильно ставилася до мого заняття. Класі в 9-му поїхав у районне місто Ямпіль на Вінниччині і працював художником у кінотеатрі. В армії, звичайно, теж художником був. Коли приїхав в Херсон, ходив у студію Сегрія Івановича Карповського. Потім в училище поступив, на відділення художнього металу. Але метал - це ремесло, вимагає дуже багато праці. А от живопис дає діапазон, більше можливостей, і часу, і простору. Тоді я потихеньку став якось перелаштовуватись, у виставках брати участь - перша була в Угорщині, в Залаегерсегі, і так потихеньку-потихеньку... Але я так заліз у цей метал - фігури робив на фасаді лялькового театру, гномів на годиннику в «Золотому ключику»... Та весь час мене якийсь черв'як точить: «Це ж не твоє». І як було мені 58 років, зустрівся Володимир Чуприна: «Що ти собі думаєш? В тебе такі здібності - а ти отак...» Черв'як точить, Чуприна точить - і я спробував. Правда, почав я з успіху, першою була картина на 18 фігур - і в мене пішло, мене прийняли у Спілку художників.

Що для вас як для художника має найвищу цінність?

Цінність для художника - це, звичайно, світогляд. Що первинно: душа чи матерія? Звичайно, душа - цей імпульс ми називаємо духом святим, від якого народився світ. І якщо переважає цей імпульс - дух святий, душа, душевність, - це для мене головне. Коли є співвідношення майстерності і душевності, духовності - це кращий варіант. Але по-різному буває. Є в історії мистецтв художники, які не закінчували академій, але в них була душа, яку ніхто не перевершить. Тому ми цінуємо енергетичну ауру, яка передається через полотно - вона обов'язково передається.

Споглядаючи Ваші картинию відчуваєш гоголівський дух. А ви відчуваєте себе послідовником Гоголя - в живопису?

Я скажу так: якщо будь-який художник, композитор, вчений, літератор, пов'язаний з енергетичними центрами, він звідти бере інформацію - тільки тоді можна просунутися дуже далеко. Інакше - ні. Одна майстерність нічого не дасть. Це безкінечне джерело інформації для художника - і сюжети будуть самі лізти в голову. Це залежить від влаштування нейронів в голові: приймач - передавач.

І на що настроєний ваш «приймач - передавач» зараз?

Мені дуже багато хочеться зробить, мені здається, творчість безкінечна. Але до цього треба підійти з досвідом життя, з якоюсь філософією - не просто показати якісь колінця-вибрики. Хочеться поміняти щось, експерименти якісь ввести, тому що на місці стояти не можна.

P.S. На виставку завітайте обов'язково - особливо якщо в житті бракує посмішок. Експозиція чекатиме на вас як мінімум упродовж місяця. І - посміхайтеся, панове! Посмішка подовжує життя.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее