Вхід

Чим здивує Україна на книжковому ярмарку у Франкфурті

Рекомендовані Чим здивує Україна на книжковому ярмарку у Франкфурті

10 жовтня у Німеччині починається Франкфуртський книжковий ярмарок. Він триватиме протягом 5 днів.

Це одна з найбільших книжкових подій світу. Цього року участь у ній візьмуть видавці та письменники зі 102 країн.

17 українських видавництв стануть учасниками ярмарку. Площа національного стенду становитиме 140 кв. м.

Gazeta.ua пропонує добірку подій, які підготував Український інститут книги до наймасшабнішого книжкового ярмарку. Про них розповідає Марія Ковальчук, координаторка міжнародних програм УІК.

Культурна програма

Цьогорічний слоган України на ярмарку - "Відчути Україну". Хочемо бути якомога інформативнішими. Поки що ми для світу залишаємося білою плямою. У презентації України відмовляємося від образу страждальниці. Будемо позиціонувати себе як успішна країна з талановитими людьми. Акцент ставитимемо на наших перемогах.

Одним із ключових учасників стане історик Сергій Плохій. Він - професор Гарвардського університету. Зможе детальніше розповісти про роль і вплив України як гравця на міжнародному ринку.

Хочемо прокласти місток між українською та європейською літературою. У цьому допоможуть зустрічі з письменницями Катериною Калитко, Вікторією Амеліною, літературним критиком Євгенієм Стасіневичем.

Журналіст Алім Алієв представить книгу "Незламний" про Мустафу Джемілєва. Це стане нагодою поговорити про кримських татар, анексію Криму.

Експозиція видань іноземною мовою

Це більше 15 книжок про Україну. Наприклад, роботи Сергія Плохія, книги американця Тімоті Снайдера, який писав про сталінські репресії, британської журналістки Енн Епплабаум — про Голодомор. Це авторитетні імена у світі, які є промовистими для західної аудиторії. Хочемо додати візуальної складової - показати альбоми українського мистецтва. Також представимо німецький переклад роману Сергія Жадана "Інтернат".

Інтерактивне спілкування з письменниками

На українському стенді будуть 13 постатей письменників у повний зріст. Поряд напишемо, які книжки видали, які міжнародні премії отримали, на скільки мов перекладені їхні книжки. Якщо натиснути на кнопку, можна буде почути їхній голос. Напередодні ярмарку записували від письменників голосові повідомлення. Не можемо привезти на ярмарок усіх, але хочемо зробити їх якомога більш пристуніми.

Сніданки з видавцями та літературними агентами

Українські видавці матимуть змогу поспілкуватися з представниками іноземних культурних інституцій - наприклад, Чеським, Литовським інститутами. З обох боків можуть знайти нові книги для перекладу. Важливою є і зустріч з літературними агентами. Це посередники між письменником і видавцем. В Україні таким родом діяльності майже ніхто не займається.

Виставка досягнень українських ілюстраторів

У Франкфурті презентуємо каталог українських ілюстраторів. Це те, чим маємо пишатися. Оформлення українських видань відзначають за кордоном. Ілюстатори один за одним привозять престижні міжнародні нагороди. На зустрічі будуть художники творчої майстерні "Аґрафка". Цього року книжки з їхніми малюнками "Голосно, тихо, пошепки" та "Я так бачу" перемогли на дитячому книжковому ярмарку у Болоньї.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее