Вхід

Спалахнуло чи ні?

Рекомендовані Спалахнуло чи ні? Всі фото Ірини Паршиної

Поки футбольні вболівальники та навіть ті, хто далекий від футболу, ще сперечалися стосовно хорватських футболістів (чи то «перемога» - бо «Слава Україні» почув увесь світ, чи «зрада» - бо один таки вибачився), херсонський художній музей запросив 20 липня на відкриття виставки хорватських фотохудожників «Спалах різноманітності».

«Оце так Аліна Василівна молодець! - промайнуло у голові. - На хвилі тотальної цікавості до Хорватії організувати таку експозицію! Як їй взагалі таке вдалося?»

Насправді ж, ініціатором виставки виступило посольство Хорватії в Україні, але наші музейники все одно молодці! Бо і директорка музею Аліна Доценко одразу дала згоду та «пожертвувала» частиною ювілейної експозиції, і колектив буквально за три дні перемонтував виставки - незважаючи на період відпусток і дуже стислі терміни.

«Спалах різноманітності» - це проект двох фотографів Маріо Ромулича та Дражена Стойчича, що живуть і працюють в місті Осієк. Назвати цю експозицію «свіженькою» не можна: ще 2013-го вона була представлена у будинку Ради Європи, потім подорожувала Бельгією та Австрією і, кажуть, мала неабиякий успіх, а цього року дісталася і до нас. До речі, Херсон прийняв естафету від Одеси і став другим містом України, де можна побачити світлини хорватських фотомитців - далі вони подорожуватимуть країною.

На відкриття людей прийшло так багато, що у коридорі другого поверху, де оселилася експозиція, яблуку нема де було впасти - тож відкривали виставку у великій залі поруч, на відкритті були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні  Томіслав Відошевіч і наш голова ОДА Андрій Гордєєв. З неприємних вражень: відкриття затримали більш ніж на 20 хвилин, бо чекали на губернатора (пан посол прибув вчасно, а от нашому керівнику часу не вистачило).

На відкритті говорили не тільки про про виставку - лунало багато красивих слів і про те, що Херсон і Україна - це Європа, і про надію на розвиток співпраці і, звичайно, про футбол - бо враження ще свіженькі. Андрій Гордєєв ще запропонував культурний обмін - повезти до Хорватії виставку світлин наших авторів, щоб показати принади Херсонщини.

На цьому можна було б поставити крапку - обмежитися нейтральною офіційною та політкоректною інформацією. Але...

Але враження від самої виставки були дуже вже різні. В когось був щирий захват від усього - великі яскраві роботи, красиві місця, виграшні ракурси - і захотілося поїхати в Хорватію (мабуть, задля цього і подорожує ця експозиція світом). Хтось порівнював міські пейзажі з Херсоном і мріяв, що наше місто колись виглядатиме так само гарно. Хтось побачив суто бізнес-фотопроект (якісні світлини для календарів, рекламних проспектів, фотошпалер) і не знайшов у ньому мистецької складової. Комусь світлини припали до душі - але лише пара-тройка робіт (загалом, експозиція містить 40 фотографій). Звісно, звернули увагу і на технічний бік - не всім до снаги роздрукувати величезні фото гарної якості, але лунала і така думка, що від братів-слов'ян очікували креативу, а не віддзеркалення (от якщо б фотографи були б американцями або канадцями - сприймали б як належне). І багато різних професійних  зауважень від херсонських фотомитців.

Та попри різні враження всі говорили тільки красиві слова, а хто наважився на інакшу думку - в кадр не потрапив.

І наостанок: варто набути своїх власних вражень - виставка «Спалах різноманітності» гостюватиме в Херсоні місяць.

P.S. Про виставку у відповідь. Якщо ця ідея реалізується, дуже хочеться, щоб і фотохудожники як митці, і чиновники як організатори створили такий проект, про який хотілося б говорити, який викликав би емоції. Щоб було не для галочки. Щоб справді спалахнуло.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее