Вхід

MKU

Не платіть за холодні батареї

Рекомендовані Не платіть за холодні батареї

У понеділок, 30 листопада, без опалення залишилися 29 херсонських багатоповерхівок. А все через аварію на теплотрасі. Ремонтні бригади пообіцяли за кілька годин полагодитити магістраль.

Але, на жаль, гаряча вода у батареях не гарантує, що в оселях буде тепло. Що робити, якщо ви у власній квартирі вимушені спати під трьома ковдрами? А рахунки отримуєте, ніби ваша оселя – філія пустелі Сахара. Поради дає юрист громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Олена Старюк.

– За законом теплопостачання має бути безперебійним  весь опалювальний сезон. Допускається лише “перерва”  та зниження температури до нижчої за нормативну на 12 годин на добу раз на місяць, – коментує юрист.

За державними санітарними нормами, у житловому приміщенні має бути не менше 18  градусів тепла, а в кутовій кімнаті – не менше 20. Тобто на оплату впливає не те, наскільки теплі батареї, а наскільки тепло в приміщенні. Якщо ж термометр показує нижчу температуру,  ви маєте право на перерахунок розміру плати за теплопостачання.

– Ви можете вимагати зниження плати за опалення на 5 % за кожен градус відхилення від норми. Наприклад, у вашій кімнаті усього 16°C тепла. Відповідно, сплатити за опалення ви маєте на 10% менше. Якщо ж температура впаде нижче 12 °C, споживач має цілковите право взагалі не платити, – пояснює юрист.

Але є два невеликі нюанси. По-перше, ви самостійно маєте потурбуватися про тепло у квартирі. Наприклад, заклеїти вікна чи взагалі замінити на склопакети. А по-друге, балансоутримувач будинку також має подбати про утеплення, наприклад, під’їзду.

Ви усе це зробили, а у квартирі тепліше не стало? Тоді починайте скаржитися. Письмово або по телефону повідомте фірму, яка вас опалює. Обовязково назвіть своє прізвище,  ім'я та по-батькові, точну адресу проживання, і розкажіть, на що саме скаржитесь. Вашу заявку (усну чи письмову) повинні зареєструвати і повідомити, хто саме і коли  її прийняв, її реєстраційний номер.

–  Не пізніше визначеного у договорі строку до вас має прибути комісія, яка заміряє температуру в квартирі. За результатами перевірки складається акт-претензія про неналежне надання або ненадання послуг. Підписують його  споживач та представник підприємства, що опалює, – продовжує Олена Старюк. – Якщо ж комісія взагалі не прибула або відмовляється складати акт-претензію, тоді цей документ вважається дійсним, якщо там будуть підписи не менше двох сусідів-свідків.

Після цього фірма, що вас опалює, повинна упродовж трьох робочих днів розглянути претензію і повідомити вам про результат. Якщо жодної відповіді ви не отримали, то вважається, що фірма з претензіями погодилась.

– Перерахунок оплати за тепло мають зробити протягом місяця  і незалежно від наявності боргів за опалення. Якщо ж працівники ЖЕКу та комунальники ігнорують ваші звернення, звертайтесь до вищих інстанцій — управління ЖКГ міської ради чи облдержадміністрації, паралельно можна звертатися і до Інспекції з питань захисту прав споживачів.Якщо і це не допомагає – ідіть до суду.

P.S. Громадська приймальня Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я працює за адресою: Херсон, вул. Фрунзе, 2, оф. 19. Дні прийому: вівторок, четвер з 10.00 до 15.00. Попередній запис за тел. (0552) 49 60 03. Приймальня працює в рамках проекту “Посилення правових можливостей вразливих груп населення в суспільстві у захисті їх прав”, який здійснюється УГСПЛ за фінансової підтримки SIDA.

1 коментар

  • Малой
    Малой П'ятниця, 11 грудня 2015, 09:19 Коментувати

    Правительство снизило нормы температуры на 2 градуса - до 16 в обычной и 18 в угловой комнате

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее