Вхід

MKU

Програма для переселенців

Рекомендовані Програма для переселенців

Уже два роки, як в Україні з’явився термін “внутрішньо переміщені особи” . Ці люди втекли до інших областей із буремного Сходу України. Та чи вдалося їм почати життя спочатку?

У Херсоні  досвідом допомоги переселенцям поділилися експерти з Дніпропетровська. Учасниками круглого столу стали  працівники управління ДСНС в Херсонській області, Департаменту соцзахисту та Департаменту охорони здоров’я ОДА, Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє”, Херсонського  обласного фонду милосердя та здоров’я,  громадської ініціативи “Крим SOS” .

Присутнім презентували Дніпропетровську обласну програму “Про надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються з тимчасово окупованої території та районів  АТО на 2014-2016 рр” . Регіональним партнером цього проекту є Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я.

Презентували здобутки радник голови  Дніпропетровської  облради Денис Гречко та  представниця Фонду “Горєніє”  Любов Крапивнюк. За словами Дениса Гречки, у Дніпропетровську офіційно зареєстровано 70 тисяч переселенців. А за неофіційними даними – усі 200 тисяч. Кожну людину потрібно було розмістити,  допомогти влаштуватися на роботу та відправити дітлахів у садочки. Аби усе це проходило злагоджено, розробили спеціальну програму. А обласна рада її затвердила.

У програмі визначено багато завдань. Це і створення транзитних пунктів, сприяння у відновленні документів, усіх соціальних виплат,  сприяння у продовженні навчання та здобутті освіти,  проведення медичного обстеження, створення належних умов для тимчасового проживання, реалізація проектів із модернізації місць компактного проживання та підготовка їх до зимового періоду тощо. І на все це закладені певні кошти в обласний бюджет.

З усіма схожими проблемами зіткнулась і Херсонщина. У нашій області офіційно зареєструвалися 11077 внутрішньо переміщених осіб, з яких 300 дітей і  157 осіб похилого віку. Багато з них уже переїхали до інших областей у пошуках кращої долі.

– Спочатку  на Херсонщині відчувалося асоціальне напруження, та  сьогодні його нема. Переселенці працюють, їх діти без обмежень ходять до школи чи дитсадка, вчаться у  вузах. Життя триває,

– розповіла керівник Регіонального штабу Херсонської області з питань переселенців, заступник начальника ГУ ДСНС Катерина Гаврилова.

Які ж риси портрету переселенця у Херсонській області? За офіційними статистичними даними – це  жінка з дітьми (зі своїми чи дітьми рідних і близьких). Чоловіки чомусь  не дуже активно йдуть реєструватися.

За словами Катерини Гаврилової, місцеве населення поступово перестало ставитися до переселенців як до утриманців і по можливості щиро допомагають: діляться речами, здають у користування житло,  деякі пропонують безоплатно зробити косметичний ремонт у помешканні тощо. Отож, це вже схоже не на співіснування, а проживання на одній території.

Аби і далі допомагати переселенцям починати нове життя, учасники кругло столу вирішили створити робочу групу. Вона розробить схожу із Дніпропетровською програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб. А далі її мають підтримати депутати обласної ради. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее