fbpx
Вхід

Саме через творчість Сенцов спілкується з людьми, – друг політв'язня

Рекомендовані Саме через творчість Сенцов спілкується з людьми, – друг політв'язня

Близький друг Сенцова, Євген Черніков розповів, який насправді кінорежисер та як йому вдалося зняти свій перший фільм перебуваючи у полоні Кремля.

Черніков познайомився із Сенцовим у 2008 році під час зйомок. Тоді кінорежисер знімав свій перший короткометражний фільм "Хорошо ловится рыбка-бананка" за мотивами оповідання американського письменника Джера Девіда Селінджера. Для фільму Олег шукав актора, і йому порадили Євгена. Вже 11 років їх пов’язує не лише кіно, а й справжня чоловіча дружба.

Втім, зараз Черніков і Сенцов спілкуються лише поштою. Саме з листів в’язень Кремля дізнається про те, що відбувається в Україні. Буквально перед самим інтерв’ю Євген отримав нового листа від друга.

"Йому дають один аркуш – пронумерований, і він має написати тільки на одній стороні… Олег пише, пише, пише – і потім збоку дописує, тому що на зворотній стороні аркуша не можна… Ось я отримав черговий лист і перед розмовою тільки встиг його прочитати", – розказує Черніков.

У листах Сенцов ніколи не скаржиться, а навпаки переймається за інших. Про те, що у Олега з’явилися проблеми після голодування, його друг дізнався зі сторони.

"Він нічого не пише про своє здоров'я. Але я знаю, що його стан не суперкласний. І хоча зараз він набрав вагу, яка у нього була – близько 90 кілограмів, і він займається там, як каже – фізкультурою, але голодування позначилося на серці, на нирках та інших органах. Але головне, що він живий, що більш-менш у задовільній формі, у нього гарний настрій, він працює, він пише…", – говорить актор.

Саме через творчість Олег спілкується з людьми. За його п’єсою "Номери" вже поставили спектакль. І вже майже готова до прем’єри його екранізація. Що саме чекає на глядача, тримають у секреті. До речі, це перший український фільм, який знято без присутності режисера на знімальному майданчику.

"Олег повністю був дотичним до створення фільму, тобто він через листи, через фотографії, які передавали через адвокатів, контролював процес… Навіть костюми перешивалися, коли він їх не затвердив...", – зазначив Черніков.

На жаль, сам Сенцов найближчим часом не побачить кінострічку. Актор навіть не береться прогнозувати, скільки ще часу Олег проведе у полоні Кремля.

"Я вже стільки раз прогнозував – і був не правий, на жаль. Навіть з Олегом ми якось ще навесні 2014 року сиділи у нього вдома і розмірковували, скільки триватиме окупація. І нам здавалося максимум два роки – не більше. Але вже пройшло п'ять... Залежить все поки що від однієї людини – від Путіна. Навіть не від його близького оточення, тому що він особисто не хоче відпускати Крим", – наголосив Черніков.

Євген додає: найперше, що зробить Олег, коли опиниться на волі, – поїде до рідних, які так і залишились в окупованому Криму. Сенцов переймається за те, що його діти ростуть без батька, і він фізично не може їх захистити.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее