Вхід

«Літр кислоти на голову — це замах на вбивство» — радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк

Рекомендовані «Літр кислоти на голову — це замах на вбивство» — радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк

Радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк у лікарні вже понад два місяці. Наприкінці липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на неї кислоту. Отримавши близько 30% опіків шкіри, вона потрапила до реанімаційного відділення. 

Катерина Гандзюк відома на Херсонщині, зокрема, критикою управління Нацполіції області. Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Сама Катерина теж вважає, що це була саме спроба вбивства, а не залякування. 

27 вересня в Києві на вулиці Банковій відбудеться акція «Мовчання вбиває». Організатори заявляють, що лише гучний розголос сприятиме розслідуванню нападів на активістів, зокрема й на Катерину Гандзюк. Адже за останній рік їх сталося понад 50.  

Чи впізнала Катерина Гандзюк когось із затриманих, про перебіг слідства та про те, чому важлива акція «Мовчання вбиває» — Громадське поспілкувалося з активісткою вперше після нападу. 

Ти бачила обличчя нападника?

Збоку бачила.

Ти змогла би його впізнати?

Так.

А з тих затриманих, яких ми бачили?

Це той, про якого кажуть, що він облив кислотою. Я впізнала ту людину, про яку це кажуть. Не маю жодних сумнівів у тому, що всі затримані — причетні. 

Як взагалі просувається робота зі слідством?

Зараз ніяк. Але це, скоріше, з мого боку — я не в змозі.

Як ти оцінюєш роботу слідства? Воно триває нормально?

Головного слідчого управління — добре. Вони дуже швидко знайшли і затримали тих, кого особисто я вважаю винними. 

Яка причина того, що тебе облили? Маєш якісь конкретні припущення?

Ні. Ми повинні знати ім’я замовника, вони мають його назвати. Лише тоді ми зрозуміємо, нащо. 

Ти маєш якісь особисті міркування?

Ні.

Тобто це не через конфлікт, наприклад, з поліцейським?

У мене було надто багато конфліктів для того, щоб я могла обрати якийсь один з них, що став би причиною такої ситуації.

А якісь погрози були?

І дня не минало, щоб мені ніхто не погрожував. Важко сказати. Такі конфлікти — це дуже «нехерсонська» тема. У нас не прийнято так робити. Так не вирішуються конфлікти ні з політичними конкурентами, ні з будь-якими іншими. Тобто це щось абсолютно нове. 

Тобто це ось ця серія, яка триває протягом року? Це все схоже?

Так, мені схоже. Ми повинні знати ім’я замовника. Доки вони його не назвуть, це все не має сенсу. Виконавці ті, без сумніву. Те, що виконавців спеціально шукають серед правих — це, я думаю, не секрет. Вже неодноразово у кримінальній справі, яка виникала, винуватця спершу шукали у правому середовищі. Мене це не дивує.

Ти можеш впізнати їх для суду?

Я можу свідчити у суді, що це та людина. 

Поліція, СБУ питали тебе про це?

Ні. У мене був лише один допит в СБУ, перший. Мені було дуже погано після нього, піднялася температура. Ми припинили цю практику.

Тобто ти вважаєш що ті, хто нині затриманий, і є виконавцями?

Так

Для чого потрібна акція, яка відбудеться в четвер? Чому це важливо для всіх нас?

Мені здається, ми злочинно осліпли щодо того, що між усіма цими нападами існує зв'язок. Ми надто хочемо піти в регіональний контекст. Нам дуже зручно сховатися за тим, що це робить якийсь місцевий Карабас Барабас, знущається над місцевим активістом. Ми не хочемо побачити більший контекст, а він є. Це не просто так. Така кількість нападів за такий короткий термін, які залишилися без покарання, при такому потуранні поліції — мені здається, дуже важливо про це голосно сказати саме на Банковій. Мені здається, Банкова повинна щонайменше теж про це голосно заявити. Вони теж мають прозріти. Наразі вони теж не бачать цей контекст. 

Може, дурне питання, але чи почуваєшся ти краще?

Мабуть, я повинна почуватися краще, але воно все одно пов'язано з постійним болем. Це ще надовго. Це опікова хвороба — її особливість у тому, що вона триває дуже довго. Треба мати багато терпіння. Завдання полягало в тому, щоб вимкнути мене на декілька місяців. Чого я вважаю це замахом на вбивство? Тому що кислоту вилили мені на голову. Якби хотіли просто попередити або понівечити, лили б на руки, ноги, на обличчя — куди завгодно. Але літр кислоти, який вилили на голову...

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее