Вхід

"Дітей вчать їздити верхи" - українка розповіла, як працює у польському садку

Рекомендовані "Дітей вчать їздити верхи" - українка розповіла, як працює у польському садку

Ставка вихователя у Польщі – 25 годин на тиждень. За це одержують від 1,8 тис до 3 тис. злотих (10 тис. до 18 тис. грн - ГПУ) на місяць.

Про це Gazeta.ua розповідає Тетяна Броніковська з міста Чортків Тернопільщини. Шість років мешкає у польському селі Сарнув поблизу міста Катовіце. Працює вихователем у державному дитячому садку та веде свій блог "Намисто".

"Спочатку працювала нянею, офіціанткою, викладала вночі товари на магазинні полиці. Коли вивчила мову, сусідка порекомендувала мене директору садочку із сусіднього села Стрижовіце. Взяли на роботу помічником вихователя. Зарахували 18-річний стаж роботи, але не категорію. Тому довелося починати усе спочатку. Через півтора року, коли звільнилося місце, запропонувала стати вихователем. Пізніше дали ще години дитячої психології. Займаюся із деякими дітьми індивідуально".

Коли була помічником, в обов'язки українки входило накривати і прибирати стіл, дивитися за порядком, за дітьми і допомагати вихователю. Зараз відповідає лише за відносини з дітьми і їхніми батьками.

"Як і в українських садочках є заняття для старшої групи, але вони не розділені. Один день — одна тема. Наприклад, якщо вивчаємо тему море, то можемо спочатку його малювати, потім грати у морську гру, вчити про нього віршик, почитати казку. Спочатку важко було змінити ментальність українського вихователя на польського. Тут, на відміну від нашої країни, у центрі не папірець, а дитина. На зборах вирішуємо, як допомогти тій чи іншій дитині".

До обіду садочок безкоштовний. В цей час дітям викладаєють обов'язкову державну програму. Якщо батьки їх не забирають, за кожну подальшу годину доплачують 1 злотий.

"Досі не звикну, що у нашому садочку немає денного сну (це питання вирішують батьки та вихователі, тож в інших може бути по-різному). Після обіду усі діти відпочивають на килимі, слухають казку чи музику. Якщо хтось випадково засне – його переносять на матрасик, - каже Тетяна Броніковська. - Раз в тиждень приїжджають спеціалісти, котрі вчать дітей їздити на конях. Два рази в місяць - ляльковий театр. Також запрошують фокусників, проводять майстер-класи, наприклад із вигтовлення мила. Їздимо із дітьми в кінотеатри, лялькові театри, кав'ярні, ігрові центри. Це все оплачують батьки, але мова про символічні суми.

Дітей ставляють на один рівень із дорослими — завжди пропонують їм вибір. Наприклад, на сніданок можуть вибирати: чай чи кава, канапка з шинкою чи з сиром. Здивував випадок, коли дитина не хотіла їсти запропоновані бутерброди. Завгосп ходила у магазин і купила те, що вона просила. Також для дітей завжди є добавка. В Україні були чіткі порції".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее