Вхід

Олександр Ярема: «Зліпити» роль - і закохатися

Рекомендовані Олександр Ярема: «Зліпити» роль - і закохатися Усі фото Ігоря Бойченка

Виявляється, він херсонець! Олександр Ярема - актор Київського ТЮГу на Липках, ведучий програми «ВусоЛапоХвіст», якого на цьогорічній «Мельпомені Таврії» ми бачили у виставі «Homo Soveticus» Харківського театру «Ампулка». Дізнатися про земляка докладніше було вкрай цікаво.

Олександре, то Ви справді херсонець?

Народився я у Миколаєві, а коли мені було 6 років, батьки переїхали у Херсон, тож усе моє свідоме дитинство пройшло в Херсоні.

В якій школі вчилися, чим захоплювалися?

У 21-й школі, вона в Антонівці. Зараз це дуже крута школа. Займався в гуртках, до речі, ми виставу грали в ДКТ, то я там ще малим виступав - співав у хорі. Взагалі-то мене покидало - я і в палаці суднобудівників займався, і в палаці піонерів співав. Ще був у нас хор, який голосно називався: «Хор телебачення і радіо» - у палаці культури чи то «Харчовик», чи то харчоторгу - на вулиці Декабристів, у дворику. Я закінчив музичну школу, потім вступив до Херсонського музичного училища. Фах у мене був «Хорове диригування».

Але чому, займаючись музикою, обрали професію акторську?

Завжди любив лицедійство - такі кривляки-виступаки. А після училища був вибір: або в консерваторію, або в театральний. Спочатку в консерваторії пройшов якийсь відбір, мене слухав сам Огнєвий покійний. Мене брали зразу на другий підготовчий курс, кажуть: спробуйте, тут треба ще на перший підготовчий курс поступити, а вам пропонують другий. А в мене ж амбіції: ні - кажу! І пішов у театральний вступати, там якісь проби пройшов - але в перший рік «пролетів», бо не склав українську літературу. Я так собі потім аналізував: вступають зразу після школи, а в мене було музичне училище, і я робив акцент на музиці, а не на предметах шкільної програми.

Тож повернулися до Херсона?

Так. Потім я почув, що в нашому театрі Куліша організовується студія, і рік я був при студії - нас учили, ми виходили на сцену - як актори допоміжного складу, як масовка. Так що це мій рідний театр, я тут майже всіх знаю. А наступного року я все-таки знову поїхав - і вступив.

І після навчання залишилися в Києві?

Усім хотілося зачепитися у столиці. Художній керівник ТЮГу був у нас на дипломних виставах - зробив собі помітку. Загалом, раніше було більш складно потрапити до театру - зараз, мені здається, простіше. Бо ми в інші театри стукали - ні, кажуть, нам не треба. А зараз я знаю, молоді актори ходять, якось пробиваються...

У ТЮГу і зараз працюєте?

Так, є у мене три вистави, які я граю.

Але є й інші проекти - в інших театрах.

Контрактну систему багато акторів не сприймає. А я цього хотів із самого початку, ще коли вчився. Чому я маю сидіти в одному місці, а не працювати в одному театрі, в іншому? Нарешті цей час прийшов! З режисером Максимом Голенком, який поставив «Homo Soveticus», у мене це вже четверта робота. Якось він мене знайшов - я навіть не знаю, як. Домовилися про зустріч - і я забув про неї, чесно кажучи. Сиджу собі спокійно в ТЮГу - а він мене дзвонить, каже що ми домовлялися. Я собі думаю: ну, мені і так добре, я не зайнятий - навіщо себе навантажувати? Але раз зустріч призначив, іду й вирішую: як би так красиво сказати: ні. Але ми з Максимом 5 хвилин поспілкувалися - і що, ви думаєте, я йому сказав? Я сказав: так. Він мене запросив у виставу «Королева краси» по МакДонаху, у театрі «Золоті ворота». Репетиції були дуже напряжні - у нього зовсім інший підхід до роботи. Я кричав, я пищав, я не розумів, що відбувається - а в результаті вистава відбулася, і дуже гарна вистава. У ній я граю жінку - Мег, якій за 70 років, вона живе з дочкою, вона завжди сидить на горщику... Актрисі-жінці, мабуть, було б незручно таке грати, а коли мужик - то воно як пародія виходить. І з того часу в нас із Максимом склався такий тандем. Потім він робив у Києві проект «Афродизіак» - вистава на арені цирку. Там я дві ролі граю, одна з яких теж жінка - мадам Фрашон, така збоченка. Зараз у Дикому театрі ми зробили «Лейтенант з острову Інішмор» по МакДонаху - ця вистава увійшла в шоукейс. Стас Жирков (дуже крутий режисер, зараз №1) запросив у виставу «Тату, ти мене любив?» у театрі «Золоті ворота» - це одна з моїх найулюбленіших робіт. А з Максимом у нас зараз ще дві роботи запускаються паралельно. Одна з них в Одесі - така копродукція з київськими та одеськими акторами. (І тут вітається Римма Зюбіна - запрошує Олександра подивитися виставу «Різня», де вона грає). Ми з Риммою якраз будемо у новій роботі в Києві зайняті у Тамари Трунової - робимо виставу «Погані дороги».

Чималий такий список театральних проектів... А як складаються стосунки з кінематографом?

Куди запрошують - туди і йдемо. Бо за це живемо - в кіно зовсім інші гроші. А театр більше для душі.

Так скромно. А подивишся на фільмографію - список солідний...

То більше епізоди. Хоча були і побільше ролі, як Карасик у серіалі «Пока станица спит».

То взагалі українські фільми чи російські? Знімалися в Україні?

Так. Я загалом в Росії був ще у школі - нас вивозили 2 рази в Ленінград. І все. У Росії не був і в кращі часи - тому що не запрошували.

Тож совість абсолютно чиста...

Раніше я, може, і працював би, а зараз про це абсолютно не може бути мови.

Наші актори ображалися, що перевагу завжди віддавали російським акторам - і в творчих, і в фінансових питаннях...

Було таке ставлення, що ми якісь другорядні, що повинні бути «медійні обличчя». Зараз уже менше запрошують російських артистів - багато кастингів проводять, і знімаються актори з усіх областей, херсонські теж.

До речі, з херсонськими колегами спілкуєтесь?

Авжеж! І з Серьожою Кияшко, і з Сашею Мельником на зйомках перетинаємося, і це дуже приємно. З Серьожою разом знімалися в проекті «Село на мільйон», і коли він був в театрі «Золоті ворота», бачилися часто, а зараз він перейшов у театр на лівому березі, то вже менше. Василь Андрійович Чорношкур взагалі ходить на всі вистави - жодної вистави ще моєї не пропустив. Звичайно, хотілося б, щоб зустрічей було більше.

А роль ведучого програми «ВусоЛапоХвіст» на телебаченні сподобалася?

Був у мене такий момент, і я дуже цьому радію. Я хотів - і воно мені прийшло: та передачка, яку я міг би і хотів би вести. Але дуже довгим був кастинг. Десь півтора року мене періодично викликали - раз на три місяці. Проект таки запустили, але про кожну передачу я думав, що вона остання, бо на телебаченні рейтинги - це все. Після першої передачі рейтинг був дуже маленьким, але потім таки пішов угору. Але все одно кожну передачу мені здавалося, що то вже остання, що не дивляться. І так пройшло сім років... Для такої програми це дуже багато. Це у мене єдиний проект на телебаченні, і я тішуся з того, що він у мене був.

До Херсона приїжджаєте часто?

Батьки ж тут живуть, щороку приїздимо, стараємося хоча б ненадовго.

Батьки пишаються вашими досягненнями?

Так, вони були на виставі. І взагалі батьки мене весь час підтримували. Тато мене возив на ці хори з одного палацу в другий...

У Херсоні з виставою були вперше?

Так. «Мельпомені» вже 20 років, а я вперше приїхав. Думав, у Херсоні буду 2 рази виступати - але не вийшло другу виставу в театрі зіграти, саме в театрі (напередодні вистави «Тату, ти мене любив?», яка була заявлена на «Мельпомені Таврії», травмувався актор, тож, на жаль, її довелося замінити). Але я думаю, що все ще попереду.

Про що мрієте?

Щоб усе було спокійно у всіх,щоб була гармонія, щоб у родинах усе було добре, щоб була робота. Буде робота - буде стабільність.

А професійно?

Я не знаю, що буде. Не знаю, яка роль прийде до мене. Але роль приходить - і тепер думаю: о, так я ж хотів зіграти таку роль, як цей Гольдінер! Це в мене зараз приходить усвідомлення. А про «Королеву краси» звідки я міг знати? А краще, мабуть, і не знати - отримати роль, «зліпити» і закохатися у неї. Прем'єра відбулася - тепер можна шліфувати, якісь фарби додавати, а потім - бантики домальовувати...

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее