Вхід

Автор "Плану Маршалла" для України: "Захід повинен показати країні перспективу"

Рекомендовані Автор "Плану Маршалла" для України: "Захід повинен показати країні перспективу"

Незважаючи на відсутність політичних дебатів по "Плану Маршалла", до початку його втілення можна наблизитися в наступні півроку.

У бліц-інтерв'ю сайту "Сегодня", яке ми записали на форумі "Європа-Україна" в Жешуві (проходив 13-14 березня), Андрюс Кубілюс розповів, що до саміту G7 Україна повинна підготувати список пріоритетних інвестиційних проектів по неосвоєним раніше грантам та фондам ЄС на 5 млрд євро, перш ніж просити про нове фінансування. Також в планах створити нове інвестагентство на базі вже існуючого Офісу по залученню і підтримці інвестицій UkraineInvest при Кабміні (який і готує список пріоритетних інвестиційних проектів). А новим стимулом для цього, за словами Кубілюса, стане новий пакет реформ, про який прем'єр Володимир Гройсман оголосить в кінці березня.

- У нас вже з вами традиція записувати інтерв'ю в Польщі. В останній раз ми бачилися на Економічному форумі в Крініце у вересні минулого року. Тоді ви говорили, що ось-ось і "План Маршалла для України" буде, але якось все затихло.

- Чому затихло, не знаю, але робота триває. Я ось недавно був в Києві, до цього вже після Нового року – в Берліні, Брюсселі та Копенгагені. Незважаючи на відсутність політичних дебатів в пресі по "Плану Маршалла" ми як і раніше вважаємо, що можна наблизитися до початку його втілення в наступні півроку. Для цього є гарне вікно можливостей. По-перше, на початку червня в Канаді пройде саміт "Великої сімки" (8-9 червня – Авт.). Ми на нього робимо велику ставку, вже були в Оттаві, спілкувалися з послом Канади в Києві. По-друге, в кінці червня в Копенгагені (Данія) пройде друга конференція щодо реформ в Україні, перша була в Лондоні (27 червня в Копенгагені пройде Міжнародна конференція з питань реформ в Україні – Авт.). І по-третє, десь в середині липня буде черговий саміт Україна-ЄС. Тобто, в найближчі півроку є як мінімум три великі майданчики, де наші ідеї можуть привернути увагу і отримати новий стимул до реалізації.

- Я так розумію, що за рік "План Маршалла для України" зазнав істотних змін ...

- Весь так званий "План Маршалла" (European plan for Ukraine – Європейський план для України – Авт.) можна розділити на чотири етапи (дивись документ нижче – Авт.). Дуже багато зараз залежить від самого Києва. Перша проблема або перший крок просування "Плану Маршалла" – вирішити питання старих грошей (old money – крок №1 в документі – Авт.). Поки ми все це обговорювали в Брюсселі та Києві з'ясували, що з 2014 року з часів Революції Гідності найрізноманітніші міжнародні фінансові інституції запропонували для інвестицій в реальну економіку України, а це якраз те, що ми шукаємо, близько 7 млрд євро. Україна зуміла використати тільки 1,5 млрд євро. А ми в "Плані Маршалла" говоримо про 5 млрд щорічних інвестицій в українську економіку. Тобто, в України вже є трохи більше невикористаних 5 млрд євро (тут і допомогу ЄБРР, і Світового банку). І потрібно показати, що Україна їх зможе ефективно використовувати. Звичайно, це займе час, так просто нічого не робиться. Ми пропонуємо створювати спеціальне агентство. Ми вже обговорили цю ідею з урядом, вони в цьому напрямку рухаються.

.jpg_58

- Так, ще в листопаді в інтерв'ю сайту "Сегодня" ви говорили, що потрібно створити спеціальне інвестиційне агентство, яке б як раз і займалося освоєнням донорських коштів.

- Так, ми вже говорили з Володимиром Гройсманом, вони будуть посилювати агентство з інвестицій (Офіс по залученню і підтримці інвестицій UkraineInvest при Кабміні, очолює Данило Білак - Авт.). Вони вже готують список пріоритетних інвестиційних проектів якраз за цими невикористаним 5 млрд євро. Це стане першим кроком до втілення "Плану Маршалла" в життя. Ви ж розумієте, що інвестори не будуть вкладати свої гроші, якщо бачать, що Україна не може використовувати вже наявні грантові, кредитні та фондові кошти.

- У минулому році ми вже втратили третій транш макрофінансової допомоги ЄС на 600 млн євро. У Світовому банку неодноразово заявляли, що Україна не може освоїти вже надані кошти.

- Україні зараз потрібно показати, що вона в змозі ефективно використовувати вже наявні інвестиційні ресурси. В кінці березня Гройсман оголосить про новий пакет реформ, які як раз і будуть спрямовані на зростання економіки і залучення інвестицій. Агентство з інвестицій при Кабміні має підготувати список пріоритетних інвестиційних проектів. І на саміті G7 лідери могли б сказати: якщо до кінця наступного року Україна покаже, що вона вміє використовувати ось ці "старі гроші", що у неї вистачає мотивації на реформи, але потрібно заздалегідь чітко домовитися, які це мають бути реформи, тоді ми підтримаємо надання нових інвестицій (пакет реформ reform package – другий крок European plan for Ukraine – Авт.).

- Але навряд чи українська влада піде на непопулярні рішення і реформи напередодні президентських і парламентських виборів в 2019 році.

- Захід повинен показати Україні перспективу (обіцянку нових грошей promise of new money – третій крок European plan for Ukraine – Авт.). В цьому і полягає наш "План Маршалла" – все досить просто. Ми зараз фокусуємося на саміті G7, Копенгагені та саміті Україна-ЄС. Ось ці 5 млрд євро "старих грошей" вони не губляться, як, наприклад, 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС, про яку ви згадали. Ще раз підкреслю, що вони "висять" з 2014 року, просто в України по сьогоднішній день не було чіткого розуміння, на які головні проекти як національного, так і регіонального масштабу їх використовувати. Якраз зараз такий список проектів готується. Але не думайте, що написати проект це така проста справа. Для підготовки нормального проекту необхідно від 12 до 18 місяців.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее