Вхід

MKU

Маніпулятивна «сумлінність» нардепа і кандидата Олександра Співаковського

Рекомендовані Олександр Співаковський також є обраним ректором Херсонського державного університету. Олександр Співаковський також є обраним ректором Херсонського державного університету.

Із заявлених особисто і в співпраці 230 законопроектів і проектів постанов «особистим» проектом закону виявився лише ОДИН!

Чинний народний депутат з Херсонщини Олександр Співаковський знову балотується до Верховної Ради по 182 мажоритарному округу, але вже як самовисуванець.

На попередніх виборах у 2014 році пройшов до парламенту від  партії «Блок Петра Порошенка». Є першим заступником голови Комітету Верховної Ради України, головою підкомітету з питань вищої освіти Комітету з питань науки і освіти.

Під час прес-конференції в херсонському прес-клубі «Новий день», звітуючи про свою роботу у парламенті, заявив (2.10), що особисто і в співавторстві підготував понад 230 законопроектів та проектів постанов Верховної Ради, з яких близько 60 вже стали чинними актами. Крім того, сумлінно виконував свої обов’язки народного депутата, безпосередньо брав участь більш ніж у 92 відсотках засідань Верховної Ради.

МЕСЕДЖ 1: «За 4,5 роки роботи парламентар особисто та у співавторстві підготував понад 230 законопроектів та проектів постанов Верховної Ради, більше 60-ти з них вже стали чинними»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з офіційною відповіддю першого заступника керівника Головного організаційного управління Апарату Верховної Ради України Анатолія Пивовара, за участю народного депутата України Співаковського О.В. особисто і в співавторстві дійсно підготовлено понад 230 законопроектів та проектів постанов Верховної Ради.

Зокрема, 119 проектів законів та 113 проектів постанов (тобто, загалом 232 документи).

Однак, особисто Олександр Співаковський ініціював лише ОДИН законопроект. Лише 15 проектів законів, підготовлених за його участю, ухвалені як закони України. Всі акти, що стали чинними, підготовлено не особисто, а у співавторстві з іншими депутатами.

Із 113 проектів постанов Олександр Співаковський вніс на розгляд парламенту особисто 63 пропозиції. В цілому було прийнято 38 проектів постанов, із яких 12 стосуються питань законодавчої процедури.

МЕСЕДЖ 2: «92% я був, перебував в роботі безпосередньо під куполом Верховної Ради і голосував. Я думаю, було б більше відсотків, тому що деякі закони, коли голосується, є правки на підтвердження. Деякі правки на підтвердження ми не голосували з різних аргументів і тому ми маємо таку статистику».

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА / МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», реєстрація  народних депутатів перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться двічі: особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом; та у залі засідань Верховної Ради - за допомогою електронної системи.

Ця норма введена в дію у грудні 2012 року, щоб унеможливити «кнопкодавство». Однак норма про заборону враховувати під час електронного голосування голоси тих депутатів, які не поставили підпис у журналі реєстрації, - не пройшла.

Втім, виплати народному депутату за участь в пленарних засіданнях Верховної Ради нараховуються, згідно з ч. 4 ст. 26 цього чинного Регламенту, саме за даними письмової (а не електронної) реєстрації.

Згідно з даними офіційного веб-порталу Верховної Ради України, Співаковський Олександр Володимирович зареєструвався у залі засідань 534, це дійсно - 92% відвідуваності. Але це була електронна реєстрація, за допомогою картки.

Особисто, під підпис, він зареєструвався 512 разів, тобто його «фактична сумлінність» становить 89%. Різниця лише у 3% - незначна. Проте народний депутат і кандидат у своїй заяві узагальнив дані про електронну реєстрацію і реєстрацію під підпис, що є ознакою маніпуляції.

P.S. Матеріал публікується за сприяння фактчек-проекту «БезБрехні».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее