fbpx
Вхід

Як змінити хід розслідувань злочинів часів Євромайдану

Рекомендовані Як змінити хід розслідувань злочинів часів Євромайдану

У вівторок, 19 лютого, оприлюднили повний текст звіту управління спеціальних розслідувань про системні перешкоди розслідуванню злочинів, які були вчинені під час Євромайдану.

Тут і про неналежну організацію слідства, і про роль суддів Майдану, і про саботаж МВС та СБУ, і про сліпу Вищу раду правосуддя, і про руйнування слідства через зміни до законодавства, і конкретні прізвища та приклади, і багато чого іншого, пише на свої сторініці фейсбук координаторка "Євромайдан SOS" Олександра Матвійчук.

Читайте та поширюйте: https://tinyurl.com/y675l4g6

Попри запевнення генерального прокурора, що розслідування майже завершене, йому кінця і краю не видно. Призначена судом у справі розстрілів 20 лютого ще два роки тому балістична експертиза по факту так і не розпочалася. Тільки за останні два місяці померли троє матерів та один батько загиблих, які так і не дочекалися справедливості. За підрахунками адвокатів, якщо справи будуть розглядатися у темпі, коли тільки підготовче засідання триває до двох років, то на їх розгляд піде в середньому по 38 років.

Цей сценарій при реальному бажанні можна переломити. Нижче спільне бачення правозахисників та адвокатів родин загиблих, що для цього потрібно:

Генеральній прокуратурі України

- перетворити відділ організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням* на управління нагляду процесуальних керівників, яке має здійснювати процесуальне керівництво всіх справ Майдану як під час слідства, так і під час підтримки державного обвинувачення у суді;

Державному бюро розслідувань

- створити спеціальне управління з справ Майдану як єдиний координаційний центр розслідування. Для цього передбачити за обов'язкової участі міжнародних експертів окрему процедуру конкурсного відбору начальника та складу управління. Надати переважне право на зайняття посад в управлінні слідчим, які протягом цих років розслідували справи Майдану, щоб забезпечити безперервність та спадкоємність розслідування.

Верховній Раді України

- усунути законодавчі перешкоди розслідування, зокрема, - ухвалити законопроект р.н. 6612 щодо соціального захисту слідчих прокуратури,
- ухвалити напрацьовані за участю адвокатів родин загиблих Небесної сотні зміни до процедури заочного провадження,
- скасувати «правки Лозового» щодо призначення експертиз, автоматичного закриття проваджень та обмеження строку розслідування нерозкритих злочинів, в яких немає підозрюваних,
- розробити зміни до законодавства про судові експертизи та передбачити можливість залучення недержавних експертів, зокрема іноземних,
- скасувати так званий “закон про амністію Бубенчика”,
- негайно ухвалити законопроект 9438, який встановлює відповідальність за злочини проти людяності,
- ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду;

А також створити тимчасову слідчу комісію з розслідування злочинів на Майдані та узгодити із правозахисними організаціями кандидатури делегованих до її складу представників від фракцій.

Вищій раді правосуддя

- невідкладно розглянути подані управлінням спеціальних розслідувань скарги щодо дисциплінарних проступків суддів у справах Майдану.

Вищій кваліфікаційній комісії суддів та Державній судовій адміністрації

- невідкладно оцінити реальне навантаження суддів у судах, які розглядають справи Майдани, враховуючи їх складність, а не лише кількість, та організувати процес добору суддів на вакантні посади у цих судах.

Міністерству внутрішніх справ та Службі безпеки України

- забезпечити відсторонення від посад усіх осіб, які підозрюються або обвинувачуються у справах Майдану, а також провести службові розслідування щодо перешкоджання слідству зі сторони службових осіб МВС і СБУ та звільнити винних із посад.

Президенту України

- ініціювати роботу для залучення міжнародного елементу в процес розслідування та судового розгляду (наприклад, через створення міжнародного трибуналу по справам Майдану)

*Відділ організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими управління спеціальних розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідування кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях (15/5)

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее