Вхід

MKU

Як бачать євроінтеграцію одесити та херсонці?

Рекомендовані Як бачать євроінтеграцію одесити та херсонці?

Після початку російської агресії Південь України переглянув своє ставлення до Заходу та Росії, проте він досі не повністю прийняв проєвропейський порядок денний, а ставлення та сприйняття його мешканців часто залишаються поза увагою Києва.

Про це йшлося, 6 листопада, під час презентації дискусійної записки Центру «Нова Європа» «Менше слів, більше справ: як утримати Південь України на шляху євроінтеграції?» на тему євроінтеграційних настроїв серед мешканців Одеси та Херсона. Ця записка була підготовлена за результатами публічних дискусій у Одесі (27 вересня) та Херсоні (28 вересня), які організував Центр «Нова Європа», а також інтерв’ю з місцевими лідерами думок.

Спікерами на заході були: Юріс Пойканс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні; Катерина Зарембо, Заступниця директора Центру «Нова Європа»; Лео Літра, Старший аналітик Центру «Нова Європа»; Давід Стулік, Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні; Зоя Казанжи, Письменниця, експертка з комунікацій в проекті «Комунікація Європи в Україні», агенція E’COMM

На початку заходу Лео Лтіра презентував основні положення дискусійної записки Центру «Нова Європа».

«Одеська область є найбільш євроскептичним регіоном у країні: 50% виступають проти європейської інтеграції і лише 24% підтримують її», – зазначив старший аналітик ЦНЄ.

У свою чергу, Катерина Зарембо вказала на підтримку значною частиною жителів Півдня України нейтральності у питанні  зовнішньополітичного курсу:

«Зовнішньополітична “нейтральність” жителів Одеси може буде пов’язана із тим, що торговельні зв’язки міста є більш міцними саме з Азією та Близьким Сходом, ніж з ЄС та Росією».

Юріс Пойканс також торкнувся питання нейтральності значної частини жителів Півдня України:

«З одного боку, є люди, які, напевно, за нейтральністю ховають своє справжнє ставлення до Росії. Але може бути сегмент людей, які відчувають себе нейтральними між Росією (оскільки йде війна з РФ) та Європейським Союзом (оскільки для них ЄС є дуже складним явищем). Також деякі люди сприймають нейтральність як певний компроміс з Росією».

А Давід Стулік зауважив, що сепаратистські настрої на Півдні України стримує той факт, що, на відміну від Сходу, там існує більш розвинений середній клас (представники малого та середнього бізнесу).

«Щодо євроінтеграції на Півдні України, я спокійний, адже там є малий і середній бізнес, який бачить, до чого може призвести повторення ситуації на Сході. Крім того, варто відзначити важливість фермерів і розвитку сільського господарства. Чим більше буде контактів у цій сфері, охоплюючи більшу кількість мешканців, тим кращим буде ставлення до євроінтеграційного шляху. Другий фактор для позитивних прогнозів – поширення лоукостів на Півдні, відновлення аеропорту в Херсоні, розвиток туризму», – сказав прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні.

Зоя Казанжи також звернула увагу на те, що організаторами та активними учасниками Майдану в Одесі були саме представники малого та середнього бізнесу.

«В Одесі приблизно 20% населення займають явну проукраїнську позицію. Також в Одесі проукраїнськість фактично дорівнює проєвропейськості», – додала письменниця.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее