Вхід

На Інститутській проводитимуть додаткові слідчі експерименти у справах Майдану

Відсьогодні на вулиці Інститутській у Києві розпочинаються додаткові слідчі експерименти у справах Майдану для відтворення епізодів 20 лютого 2014 року. Вони триватимуть до трьох місяців.

Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на прес-конференції в Києві, повідомляє Укрінформ.

"Буквально із сьогоднішнього дня будуть організовані проведення перших слідчих експериментів... Ми для себе плануємо не пізніше трьох місяців ці слідчі дії завершити", – сказав Горбатюк.

Він нагадав, що слідчі експерименти організовувалися і на етапі до передання в суди обвинувачень у 2015-16 роках, а також під час судового розгляду цих справ.

Водночас він зазначив, що з різних причин ті експерименти або не були завершені, або з'явилися нові відеозаписи та інші докази, на основі яких необхідно проводити додаткові експерименти.

Горбатюк наголосив, що крайній термін у 3 місяці на проведення цих експериментів обраний з урахуванням усіх можливих чинників, які можуть впливати на ці експерименти. Проте він не виключив, що експерименти можуть бути завершені і до вказаного терміну.

Горбатюк також повідомив, що запрошення для проведення слідчих дій передані захисникам колишніх беркутівців, які є обвинуваченими в справах Майдану.

"Чи вони погодяться, чи ні, на теперішній час невідомо, але якщо вони погодяться, то, звичайно, вони будуть брати участь у цьому слідчому експерименті", – сказав начальник управління спеціальних розслідувань.

За його словами, слідчі планують, за можливості, провести додаткові експерименти щодо 48 вбивств, які сталися на вулиці Інститутській 20 лютого.

Окрім того, Горбатюк нагадав, що управління зараз працює над питанням створення ЗD-моделі вулиці Інститутської для відтворення подій, що стались у часи Революції Гідності.

"Створення 3D-моделі вулиці Інститутської може створити таку ситуацію, що ми зможемо раніше завершити ці роботи і не перешкоджати, не створювати заборон для проведення будівельних робіт", – підкреслив Горбатюк.

За його словами, роботи над комп'ютерним моделюванням проводилися понад 2 роки, але через відсутність необхідної потужної комп'ютерної техніки не були завершені. Після закупівлі такої додаткової техніки 3D-модель буде завершена.

Після проведення слідчих дій на Інститутській вулиці розпочнеться будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Перші роботи заплановані на жовтень, відкриття Меморіалу відбудеться 20 лютого 2019 року, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

"Наразі жодних робіт, які б перешкоджали слідчому експерименту, наш заклад не веде. Більше того, ми працюємо зараз над розробкою проекту музеєфікації нерухомих об’єктів на Алеї Героїв Небесної Сотні, адже місця загибелі, нерухомі місця, які мають на собі залишки від куль, – внесені в облікову картку, їм надано статус пам’яток місцевого значення, тому наше завдання – зберегти їх не лише для слідчого експерименту, але і для майбутнього", – наголосив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее