Вхід

Влада зрадила ідеали Майдану - Дацюк

Стало зрозуміло: ми маємо справу з людьми, які прикидалися, що були на боці громади під час Майдану. Починаючи від президента до представників уряду і прокуратури. Вони досить сумнівно відстоюють інтереси суспільства.

Про це в коментарі для Gazeta.ua каже філософ Сергій Дацюк.

- Люди при владі не поділяють ідеалів Майдану. Європейська інтеграція - єдиний аспект, який вони виконали. Маємо безвізовий режим, Угоду про асоціацію. Але це було далеко не єдине, чого вимагало суспільство. За чотири роки ми зрозуміли, що не можемо покарати винних у злочинах під час Революції гідності. Владний режим дозволяє їм тікати або відмазує. Це робить не перший генпрокурор і не перший склад уряду. Це політика влади, яка не змінилась.

Наш президент досі має інтереси в Росії. Його компанія торгує з Придністров'ям. Отже він діє не в інтересах України. Відсутність активного розслідування яскраво свідчить, що теперішня влада була на Майдані, але не з нашого боку барикад.

- Як усвідомлення несправедливості впливає на українське суспільство?

- Країною знову ширяться протести. Якщо ситуація не зміниться, ми знову матимемо вибух і владу потрібно буде міняти. Вона не спроможна розслідувати злочини, боротися з корупцією та олігархами.

Довіра до неї з боку суспільства безпрецедентно низька. Її рівень не відповідає країні, яка нещодавно зробила революцію. Вона має докладати всіх зусиль до реформ, знищення корупції та боротьби з олігархатом. Цього за чотири роки не зроблено. Тож у висновку ми маємо не революційну, а контрреволюційну владу. Маємо ситуацію, коли ідеали Майдану порушені і зраджені. Нинішня влада має понести відповідальність за це.

- Чи вплине безкарність убивць Небесної сотні на президентські й парламентські вибори у 2019 році?

- Українське суспільство має обрати принципово інших. Будь-хто може бути альтернативою. В Україні є багато людей і партій на політичні арені: "Самопоміч", "Укроп", партія Анатолія Гриценка. Вони можуть створити нову владу. Наскільки вона буде ефективною, покаже час. Головне, аби не ті, що сьогодні. Вже зрозуміло - вони не спроможні.

- Які наслідки матиме недовіра до правоохоронної й судової системи, яка не покарала вбивць Небесної сотні?

- З цього треба зробити висновок. Не можна нагинати депутатів, змушуючи змінювати законодавство, щоб призначити генеральним прокурором близького президенту Юрія Луценка. Нічого хорошого це не дало. Не бачимо жодних ефективних розслідувань. Нас постійно розважають скандалами й зняття недоторканості з депутатів, які нічим не закінчуються. Кажуть, що справи щодо злочинів на Майдані готові на 70 відсотків. Але пройшло вже чотири роки і чути таке просто смішно.

Те, що винних так і не покарали, має глобальні наслідки для України і в зовнішній політиці. Ми потрапляємо в опалу з боку Заходу. На Мюнхенські конференції з безпеки президент виступав перед порожньою залою. Йому показали, що він там не бажана особа, що йому вже ніхто не довіряє. Варто розуміти, що це переноситься і на всю Україну.

Небезпека полягає в тому, що ми зараз дуже залежні від західної допомоги і подібні приховані протести можуть мати неприємні наслідки для держави. Ми можемо бути позбавлені підтримки Європейського союзу та Америки. США надає нам зброю, західний світ накладає санкції на Росію. Політика нашої теперішньої влади може призвести до того, що ми втратимо цю підтримку.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее