Вхід

Квартирні афери: як шахраї "законно" відбирають квартири у учасників АТО

Рекомендовані Квартирні афери: як шахраї "законно" відбирають квартири у учасників АТО

Останнім часом все більше киян потрапляє у тенета аферистів. З допомогою одного сфальшованого документу і підмовленого нотаріуса у людини легко забрати помешкання. 

Під особливим прицілом самотні люди і ті, хто надовго від'їжджає з дому. Найбільш резонансна історія трапилась з киянином Ростиславом Тихоновом, який поїхав воювати на Донбас, а в той час у нього відібрали житло.

Квартирою він володів вдвох з батьком. Доки Тихонов-молодший воював, Тихонова-старшого напоїли, щось вкололи та змусили підписати документи про продаж одразу двох двокімнатних квартир. Друга належала тільки батькові.

У прокуратурі Києва кажуть, що було втрачено час для проведення експертизи по свіжим слідам.

Експертиза, яка була призначена за його почерком, встановила, що він усвідомлював наслідки своїх дій, але в той самий час перебував під дією якихось факторів. Тобто його стан був незвичний, – зазначила речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Новим власником квартир став Анатолій Остапенко, за документами дві квартири в столиці коштували йому лише 11 тисяч доларів. В 10 разів дешевше ринкової ціни. Але і "смішних" грошей 61-річний Тихонов не отримав. Бо крім договорів купівлі-продажу підписав ще й боргову розписку –на ті самі 11 тисяч.

Свою частину квартири Ростиславу вдалось відвоювати у судах, бо її продано на підставі підробленого рішення Дарницького суду. Це сфальсифіковане рішення в центрі уваги прокуратури. За батькову жилплощу  війна триває третій рік. Справа вже дійшла до Верховного Суду, якщо той визнає договір купівлі недійсними, Тихонов батько отримає свою половину назад.

Тим часом фігурант цієї справи – Остапенко сам став "захисником ошуканих власників" і створив організацію "Печерська варта". Спочатку він погодився на інтерв'ю з журналістами та розповідав про свою громадську діяльність. Відповів і на запитання про квартиру Тихонова. Однак, по закінченню півгодинного інтерв'ю, Остапенко став вимагати стерти записи і заборонив показувати розмову з ним в ефірі.

За його словами, він купив дві квартири за 11 тисяч доларів, маючи усну домовленість з Олександром Тихоновим, що той зможе жити в одній із квартир впродовж 10-15 років.

Людина, яка стала власником квартири Тихонова, фігурує ще принаймні в одному провадженні, яке також пов'язано з відчуженням нерухомості. Прокуратурою міста Києва було прийнято рішення перевірити інформацію про наявність даних про цю особу по іншим регіонам України, – заявила Максимець.

Минулого літа ще один киянин – Олександр Цукренко, людина з особливими потребами, раптом з'ясував, що в його трикімнатної квартири на тому ж таки Печерську з'явились нові власники. Замінити замки їм завадили сусіди, ця справа нині також у суді. З появою нових власників з'явився й Остапенко. Сам Цукренко подав на шахрая дві скарги до прокуратури за переслідування.

Неодноразово Остапенка бачили й сусіди, які прожили з Цукренком в одному будинку все життя. Зловмисник назвав журналістам точний метраж, поверх та навіть кількість вікон у квартирі. І запевняв, що єдина його мета, щоб квартиру справжньому власнику повернули, а правоохоронці, мовляв, були пильнішими.

Крапку в історіях обох квартир має поставити суд. Експерти ж радять усім власникам квартир час від часу перевіряти у держреєстрі речових прав на нерухоме майно, чи бува у вашої квартири не з'явився новий власник.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее