Вхід

Іловайська трагедія: місія ООН розповіла, як катували українських військових

Рекомендовані Іловайська трагедія: місія ООН розповіла, як катували українських військових

29 серпня українські військові почали відступати з Іловайська та його околиць "після того, як були оточені озброєними групами, які, як повідомляють українськы солдати, отримали підкріплення загонами та зброєю з РФ".

Моніторингова місія ООН розкрила факти вбивства поранених і полонених українських військових, а також їх катування та жорсткого поводження під час Іловайської трагедії у серпні 2014 року. Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, представляючи тематичну доповідь щодо порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, які були скоєні в контексті подій в Іловайську в серпні 2014 року, повідомляє "Укрінформ".

"Ми отримали повідомлення про вбивства трьох українських військовослужбовців після того, як вони здалися 29 серпня 2014 року. Також, за повідомленнями, деякі українські солдати, які були поранені в бою, надалі були вбиті", – зазначила Фрейзер.

За її повідомленням, 29 серпня українські військові почали відступати з Іловайська та його околиць "після того, як були оточені озброєними групами, які, як повідомляють українські солдати, отримали підкріплення загонами та зброєю з РФ".

"Невдовзі після виїзду колони українські сили потрапили під інтенсивний обстріл з важкого озброєння, стрілецької зброї та легкого озброєння. Сотні українських військовослужбовців були вбиті або поранені. Більшість військовослужбовців, з якими були проведені інтерв'ю офісом ООН з прав людини, стверджували, що на них напали та захопили солдати РФ", – розповіла вона.

За даними місії ООН, українських військовослужбовців, які були захоплені 29 і 30 серпня 2014 року, протягом двох днів утримували в тимчасових пунктах збору у відкритому полі неподалік від зони бойових дій. 

"31 серпня та 1 вересня близько 300 захоплених українських військовослужбовців було доправлено до трьох місць тримання під вартою у місті Донецьк та одного місця тримання у Сніжному. Усі перебували під контролем озброєних груп. Умови тримання під вартою були нелюдськими і такими, що принижують людську гідність, а також досягали рівня жорстокого поводження. Зокрема, через переповненість, відсутність денного світла, брак свіжого повітря, неадекватні санітарні умови, недостатню кількість або відсутність їжі та брак медичної допомоги", – наголосила голова Моніторингової місії ООН.

Відомо, що військових ЗСУ утримували окремо від бійців добробатів, які перебували в іще гірших умовах.

"Під час допитів захоплених військовослужбовців та добровольців катували з метою отримання інформації, покарання за приєднання до добровольчого батальйону, або для того, щоб змусити їх приєднатися до збройних груп. Найпоширенішими способами були побиття, імітація страти та погрози фізичним насильством. Учасників добробатів родом з Донецької, Луганської та Харківської областей озброєні групи вважали зрадниками та піддавали ще більш жорсткому поводженню", – резюмувала Фрейзер.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее