Вхід

Про грошову допомогу учасникам АТО до 5 травня

Рекомендовані Про грошову допомогу учасникам АТО до 5 травня

Травень місяць вже не за горами. Для наших ветеранів це означає, що вже незабаром кожен з них отримає виплату до 5 травня. Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно знати і зробити, щоб спокійно і без проблем отримати дану виплату.

Юридична сторона медалі

Щорічна грошова допомога до 5 травня закріплена в статтях 12, 13, 14, 15, 16 Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" окремо для кожної категорії ветеранів війни.

Також щороку Кабінет Міністрів видає постанову , в якій закріплює розміри виплат на кожен рік.

Хто отримає виплату цього року

Всі особи, які отримали посвідчення УБД, інваліда війни (особи з інвалідністю внаслідок війни), члена сім’ї загиблого, учасника війни до 5 травня, повинні отримати виплату. Орієнтир – не дата отримання посвідчення на руки, а дата, зазначена в самому посвідченні.
Звертаємо Вашу увагу, що у випадку неотримання даної допомоги, Ви повинні особисто в письмовій формі звертатися до управління соцзахисту із заявою. Не зволікайте, це потрібно зробити до 30 вересня.

Де отримати гроші?

Районні органи соціального захисту населення перераховують кошти через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян.

Механізм виплати

Постанова КМУ від 14.03.2018 № 170 встановлює розміри виплати і містить певну інформацію щодо порядку виплати, яку потрібно роз’яснити.

Відповідно до п. 1 Постанови :
у 2018 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад.

Тобто виплату здійснюють органи соцзахисту

Відповідно до п. 2 постанови: забезпечити подання до 23 березня 2018 р. районним органам соціального захисту населення переліку осіб, які мають право на отримання грошової допомоги:

Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною фіскальною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Генеральною прокуратурою України, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями — щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України. Пенсійним фондом України — щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

Це означає, що всі органи, які ведуть облік ветеранів, мають до 23 березня подати списки до управління соцзахисту для здійснення виплати.

Що потрібно знати і зробити, щоб отримати виплату

Якщо ви ще проходите військову службу.

В цьому разі Ваша військова частина вже мала подати (до 23 березня) списки до управління соцзахисту для виплати Вашої допомоги. Поцікавтесь в усній чи письмовій формі, чи це було зроблено.

Якщо Ви звільнились з військової служби.

В цьому разі списки подає військовий комісаріат за місцем Вашої реєстрації.
Щоб уникнути зайвих проблем, Ви можете зателефонувати до органу соцзахисту або написати листа, додавши копію Вашого посвідчення, з проханням перевірити Ваші дані щодо виплати.

Якщо Ви вже на пенсії. 

Тоді Пенсійний Фонд опікується даним питанням і передає списки до управління соцзахисту. Можна потурбувати з цим питанням і Пенсійний Фонд. В усному чи письмовому режимі.

Варто зазначити, що всі ці дії є намаганням попередити можливі негативні ситуації. За законодавством Ви не зобов’язані вчиняти жодних дій, щоб отримати виплату до 5 травня: все має відбуватися автоматично. Єдине виключення стосується осіб, які вперше отримали статус: їм потрібно стати на облік в управлінні соцзахисту, Пенсійному Фонді чи місцю проходженню військової служби та зазначити інформацію щодо свого банківського рахунку. В інших випадках ніяких дій в теорії щороку робити не потрібно. Але на практиці можуть виникати різні ситуації, тому в разі можливості було б непогано їх здійснити.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее