Вхід

В квітні військовослужбовці почнуть отримувати підвищені пенсії

Рекомендовані В квітні військовослужбовці почнуть отримувати підвищені пенсії

Уже в квітні цього року українські військовослужбовці почнуть отримувати підвищені пенсії. Перерахунок виплат відбуватиметься у три етапи, і цього року пенсії зростуть у середньому на півтори тисячі гривень. Що ще треба знати про зміни у пенсійному забезпеченні військових, з’ясовували експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Особливості перерахунку

У жовтні минулого року Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу, завдяки якій понад 9 млн громадян отримали автоматичний перерахунок пенсій. Проте підвищення не торкнулося силовиків і військових, адже їхні пенсії нараховуються за спеціальним законом. Оскільки такий закон досі перебуває на етапі розробки, в уряді вирішити запустити перерахунок пенсій спеціальною постановою.

«Дійсно, повне вирішення проблеми пенсійного забезпечення військовослужбовців та представників інших силових органів можливе тільки з прийняттям нового закону, але люди не повинні бути заручниками наших внутрішніх погоджувальних процедур. Постанова передбачає з урахуванням фінансових можливостей держави поетапне підвищення пенсій представникам силових органів, починаючи з 1 січня 2018 року», – пояснює міністр соціальної політики Андрій Рева.

Відповідно до рішення уряду, перерахунок планується провести для 536 тисяч військових пенсіонерів. Він буде здійснюватися на основі трьох складових: окладу за посадою, військового або спеціального звання, надбавки за вислугу років. За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, оскільки військові пенсії перераховуватимуться з початку року, у квітні пенсіонери отримають підвищені виплати враховуючи суми за січень-лютий.

«Складені й передані всім силовим структурам списки осіб, яким повинна бути перерахована пенсія. Перерахунки військових пенсій будуть проведені автоматично, без звернень пенсіонерів. Плануємо в основному завершити цей процес у квітні», – розповідає глава правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний.

Зі свого боку глава комітету економістів України Андрій Новак зауважує, що відразу суттєво підняти пенсії для українського бюджету дуже складно, адже для цього потрібні чималі гроші. Тож в уряді вирішили піти шляхом поступового підвищення. Воно відбуватиметься в три етапи: з січня 2018 року пенсії зросли в середньому на 1500 грн, другий етап запланований на 1 січня 2019 року, який передбачатиме ще плюс 750 грн, третій етап розпочнеться 1 січня 2020-го, і пенсії зростуть ще на 750 грн. Таким чином, за два роки середня пенсія військових зросте з 3 до 6 тисяч гривень.

У 2018 році на підвищення пенсій військовим піде 7 млрд грн. Джерелом коштів для зростання виплат будуть винятково гроші Пенсійного фонду. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, оскільки бюджет фонду на 2018 рік затверджено з профіцитом, ці кошти і будуть спрямовані на підвищення пенсій військовим.

Пенсії учасникам бойових дій

Попри позитивні наслідки перерахунку пенсій для військових, експерти зауважують, що це тимчасовий захід. Адже рішення уряду не вирішує питання надбавок за службу в АТО та особливі умови служби. Для цього потрібен закон.

«На сьогодні у старому законі військові пенсіонери, які знаходяться в зоні АТО і служать в Києві, мають однакову пенсію. Це буде змінено в новому прийнятому законі», – визнає проблему Андрій Рева.

За словами міністра, закон, який зараз розробляється, дозволить врахувати військові заслуги тих, хто сьогодні захищає Україну, але ще не вийшов на пенсію. Урядовець запевняє, що майбутній законопроект буде передбачати диференціацію пенсій залежно від виконання завдань у зоні АТО.

Незважаючи на невирішені питання з надбавками за участь у бойових діях, військові АТО все ж мають певні переваги. Зокрема, пільги щодо пенсійного віку. У січні минулого року Президент Петро Порошенко підписав закон про призначення дострокової пенсії учасникам АТО. Згідно із ним, учасники бойових дій можуть виходити на пенсію у 55 років за наявності страхового стажу в чоловіків 25 років, а у жінок – 20 років.

Варто зазначити, що стаж служби у зоні бойових дій рахуєтеся за формулою «1 місяць за 3». Тобто відслуживши в АТО 1 рік, військовослужбовець отримує 3 роки стажу. Дія закону розповсюджується на військовослужбовців і співробітників органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в АТО. Таке ж право отримують учасники бойових дій у складі добробатів, що були включені до складу ЗСУ, МВС, Нацгвардії та інших державних військових формувань та правоохоронних органів.

Експерти сподіваються, що найближчим часом уряд усе-таки допрацює і внесе до парламенту закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців, який усуне чинні прогалини у законодавстві. Адже гідна старість українських захисників має бути пріоритетом держави.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее