Вхід

Сенсаційні гвинтівки, або Чи матиме Україна прорив з американською зброєю

Рекомендовані Сенсаційні гвинтівки, або Чи матиме Україна прорив з американською зброєю

Попри гучні заголовки у ЗМІ, надання Державним департаментом США експортної ліцензії на зброю для України не є чимось новим, кажуть експерти.

Стаття, що з'явилася на сайті Washington Post 20 грудня, привернула чималу увагу українських та російських ЗМІ. Причина цьому є очевидною - у публікації йдеться про надання Україні американської зброї. За словами автора статті, Джоша Роджина, Державний департамент США затвердив цього місяця комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок M107A1 фірми Barrett, а також необхідних для них боєприпасів та аксесуарів на загальну суму в 41,5 мільйона доларів. Журналіст також зазначив, що таким чином адміністрація президента США Дональда Трампа фактично відмовилася від заборони його попередника Барака Обами на продаж летальної зброї до України.

Американські політики, які загалом прихильно ставляться до ідеї надання Україні летальної зброї, підтримали рішення Держдепу. Так, американський сенатор Джон Маккейн привітав цей крок. "Я закликаю президента схвалити додаткові продажі оборонної летальної зброї, включаючи протитанкові боєприпаси, і в повною мірою використовувати кошти на військову допомогу, надані Конгресом, щоб Україна могла захищати свій суверенітет і територіальну цілісність", - зазначається в заяві політика, опублікованій на його сайті.

Прес-секретарка Державного департаменту США Хізер Науерт

За словами Науерт, дозволи на продаж зброї Україні надавалися і попередніми адміністраціями Білого дому

А ось прес-секретар президента РФ Володимира Путіна був більш конкретним. Дмитро Пєсков зазначив, що рішення США щодо постачання летальної зброї до України може призвести до кровопролиття. "Мабуть, це зайвий раз підігріє і без того гарячі голови тих націоналістів, які прагнуть тільки того, аби знову перейти до силового методу врегулювання на Донбасі", - запевнив Пєсков.

Нічого нового

У Державному департаменті підтвердили новину про затвердження експортної ліцензії для України "на купівлю деяких легких озброєнь і стрілецької зброї у виробників США". З відповідною заявою виступила прес-секретарка Державного департаменту США Хізер Науерт. Вона зазначила, що йдеться не про безпосереднє надання зброї американським урядом, а лише про дозвіл американським виробникам на продаж її для Києва. "За попередніх двох адміністрацій уряд США схвалював експортні ліцензії для України, тому нічого нового тут немає", - додала Науерт. Інформаційна агенція Reuters із посиланням на надану Держдепом інформацію, повідомила, що Україна закуповувала подібне озброєння у невеликій кількості "як до, так і після російської анексії Кримського півострова у 2014 році".

 

Пізніше стаття у Washington Post була виправлена. Тепер у тексті зазначається - повідомлення про дозвіл на перший в історії комерційний продаж летальної зброї до України було "некоректним".

У розмові з DW виконавчий директор Центру міжнародних досліджень Микола Капітоненко зазначив - судячи з доступної зараз інформації, ця новина була невиправдано роздутою. "Річ навіть не у тому, що це вже відбувалось раніше. Проблема у тому, що це звичайна купівля американських озброєнь за українські гроші, а не надання відчутної військової допомоги з боку уряду США", - запевняє експерт. За його словами, якби йшлося про ті  речі, про які говорить сенатор Маккейн - отримання широкої номенклатури озброєнь у великій кількості і на безоплатній основі, - це б стало справжнім сигналом про готовність Вашингтона поставити на карту свою репутацію та не допустити програшу України у протистоянні з Росією.

Аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков також вважає, що придбання снайперських гвинтівок не лише не виділяється на фоні попередніх закупівель американських гранатометів та стрілецької зброї, але й принципово не змінить стан справ на лінії зіткнення на Донбасі і розрахунки військового керівництва РФ. Втім, на його думку, применшувати значення цих озброєнь для українських потреб також не варто. "У війні низької інтенсивності снайпери відіграють одну з ключових ролей, тому ці гвинтівки є дуже необхідними, хоч це далеко не все, на що чекає Україна", - пояснює експерт.

Український військовий із радянською снайперською гвинтівкою СВД

Снайпери відіграють важливу роль у позиційній війні на Донбасі

Гра Вашингтона

На думку Капітоненка, публікація інформації про постачання зброї може бути сигналом для Кремля, переговори з яким щодо Донбасу зараз загальмували. "У дипломатичному протистоянні з Росією Сполучені Штати ефективно використовують загрози, - каже експерт. - Це може бути загроза розширення санкцій, загроза постачання зброї". На думку Капітоненка, такий підхід є зручним для американців, утім Україні важливо не переоцінювати свій зиск від ситуації, адже спрогнозувати наслідки такої гри вкрай важко.

Бєлєсков не впевнений, що ці погрози можуть отримати втілення у життя найближчим часом. "За великим рахунком, рішення про надання летальної допомоги вже довгий час лежить у Трампа на столі, втім у Вашингтоні багато не лише прихильників, але й супротивників такого рішення", - каже експерт. На його думку, надання чергової ліцензії на продаж гвинтівок може бути кроком аби частково задовольнити перших та не викликати завеликого обурення у інших.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее