fbpx
Вхід

Переселенка розповіла, як заробляє на виготовленні прикрас (фото)

Рекомендовані Переселенка розповіла, як заробляє на виготовленні прикрас (фото) Фото надані Тетяною Войтюк

Щоб заробляти на створенні прикрас з природного каміння, потрібно вкласти близько 100 тисяч гривень.

Гроші треба на закупівлю матеріалів, фурнітури, фотоапарат та рекламу. Проте можна поступово збирати усе необхідне, відточувати майстерність та шукати постійних клієнтів.

Про це Gazeta.ua розповідає Тетяна Войтюк з Донецька. Вона з родиною у 2014 році переїхала у Добропілля Донецької області та рік як займається виготовленням прикрас.

"Багато переїхали у Добропілля, бо мали там родичів. У нас нікого там не було. З 33 тисяч місцевих 9 тисяч переселенців. З орендою квартир там важко, - згадує Тетяна, - Почала цікавитись історією українських прикрас з каміння. Хотіла повторити техніку та дизайн. Так з'явилось хобі – виготовлення прикрас з бісеру. А згодом почала працювати з природним та штучним камінням".

Матеріали для творчості замовляє в інтернет-магазинах. Витрачає вільні гроші з родинного бюджету. Зазначає, що поки справа більше як хобі, ніж бізнес.Вартість намиста з природного каміння близько 1000 грн

Вартість намиста з природного каміння близько 1000 грн

"Важко повторювати техніку традиційних українських прикрас, що виготовляли раніше. Немає вже таких матеріалів. Потрібно купувати в антикварів і перероблювати, а це дуже дорого, - розповідає Тетяна, - Чоловік один продавав три нитки справжніх коралів. Вони коштували 900$. І перламутру не знайдеш, що раніше видобували з українських річок. Можна підібрати близькі по кольору та формі".

Декілька разів їздила на ярмарки у сусідній Краматорськ Донецької області. Вивчає популярні тенденції та роботу інших майстрів. Подобається сучасні варіації на традиційні прикраси. Наприклад, робити декілька рядів та акценти посередині. Також намагається зрозуміти потреби місцевих клієнтів. Зокрема, відзначає, що не дуже популярні традиційні вироби, з багатьма елементами та рядами намиста.

"У нас кажуть, що не вміють носити такі речі. Буду розвивати цю національну культуру, шукати своїх клієнтів, - ділиться Тетяна, - У кожну роботу закохуюсь. Можу декілька разів перероблювати щось. Поки не зроблю так, щоб дуже сподобалось. Місцева жінка попросила переробити намисто з бурштину. Раніше з ним не працювала, бо дуже дороге".

 Фотографує готові прикраси сама
Фотографує готові прикраси сама

Вартість намиста зі штучного каміння коштує близько 400 гривень, подібне з натурального – близько 1000 гривень. Дорогі прикраси оформлює у коробочки, бо їх частіше купують на подарунки. На роботу над одним виробом може витратити декілька днів.

"Не накручую ціни. Ставлю таку суму, щоб відбити матеріали, - зазначає Тетяна, - Вивела формулу, по якій рахую вартість. Порахувала скільки часу займає кожен елемент роботи. Наприклад, скільки по часу нанизую бусини. Також подивилась вартість в інших майстрах та поставила трохи менше. Формулу зберегла в таблиці в Excel".

Для жінки перероблювала старе намисто з бурштину
Для жінки перероблювала старе намисто з бурштину

Робить фото готових прикрас сама. Вироби продає у facebook-групі "КрасаПані/KrasaPani". Також віднесла декілька прикрас до нand-made кафе, де відвідувачі можуть придбати вироби місцевих майстрів.

"У кафе через місяць жодного намиста не продали. Я зайшла глянути у чому справа. Виявляється, намисто лежало на полиці у пакетиках. Тобто, так, як я його дала. Зараз буду думати як оформити вітрину, - ділиться Тетяна, - Зараз на усі вільні гроші витрачаю на матеріали. Увесь будинок заставлений коробками. Можу вже невеликий магазинчик для творчості відкрити. Поки це більше хобі. Не має того обороту, щоб вважати бізнесом. Багато вклала та буду займатись цим далі".

 Тетяна організувала у місті фестиваль фестиваль "Етно весна"
Тетяна організувала у місті фестиваль фестиваль "Етно весна"

Родина Тетяни Войтюк у кінці серпня 2014 року переїхала з Донецька у Добропілля Донецької області. Там був філіал її роботи та донці потрібно було збиратись у школу. Має економічну освіту. З переїздом почала брати участь у різних соціальних проектах та цікавитись українськими традиціями. Осінню 2017 року провела у місті фестиваль "Етно весна", де запросила творчі колективи та організувала з волонтерами фотозони.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее