Вхід

MKU

У селі на Донеччині переселенці об'єднали людей для ремонту зупинок і не тільки

Рекомендовані У селі на Донеччині переселенці об'єднали людей для ремонту зупинок і не тільки Всі фото надані Анною Гладкою

Невелика громадська ініціатива може об'єднати людей для розв'язання повсякденних проблем.

Спільно можна легко встановити сміттєві баки, відремонтувати та розмалювати зупинки, організувати ЛЕД-освітлення у селі. Гроші на ініціативи може виділити місцева влада та різні благодійні міжнародні фонди. Про це Gazeta.ua розповідає Анна Гладка з Донецька. У 2014 році її батьки переїхали жити у селище міського типу Ярова у Лиманському районі Донецької області. Та у 2016 році Анна з батьками заснувала громадську організацію "Міцна громада".

"Звикли жити в комфортних умовах і готові були докладати зусиль для змін. Створили громадську організацію, щоб можна було займатись розвитком малих територіальних громад і Ярової, - розповідає Анна, - Загалом, громадською діяльністю займаюсь з 2007 року".

Спочатку робили проекти з сміттєвими баками – поставили по одному на декілька хат. Виграли грант та отримали фінансування від міжнародного фонду.

"Раніше у селі сміття або спалювали, або виносили у ліс в ями. Потім з'явився місцевий підприємець, який вивозив сміття у пластикових пакетах, що виставляють на вулицю люди. Але собаки розривали та розкидували сміття, - розповідає Анна, - На усе село не вистачило сміттєвих баків. Планували у декілька етапів їх поставити. І у людей була досить різна реакція на наш проект. Виникали питання, чому саме їм не дістались баки".

 На стовпах активісти встановили світловідбиваючі таблички з назвою вулиць
На стовпах активісти встановили світловідбиваючі таблички з назвою вулиць

Щоб швидка допомога та поліція могли знайти потрібну адресу, на бетонних стовпах повісили світловідбивачі таблички з назвами вулиць.

"Через певний час якісь парубки зламали декілька табличок. Дуже засмутив цей випадок. Та місцеві самі знайшли хлопців і провели виховну бесіду, - згадує Анна, - Така активність місцевих з'явилась тільки тоді, коли почали разом з нами втілювати проекти. Наприклад, люди допомагали ремонтувати та розмальовувати зупинки в селі. Потім місцеві почали стежити, щоб ніхто не зіпсував нічого та не клеїв оголошення там, де не можна. На одній з зупинок на лоба намальованому коню хтось приліпив оголошення про продаж дров. Так там такий скандал народ вчинив!"

 Коли місцеві побачили результат проектів, стали більш активно долучатись та брати відповідальність за те, що роблять
Коли місцеві побачили результат проектів, стали більш активно долучатись та брати відповідальність за те, що роблять

На ремонт шести зупинок у селі меценати виділили близько 50 тисяч гривень. Гроші пішли на закупку фарби та будівельні матеріали. Готували до реконструкції, ремонтували та розписували зупинки самі мешканці села. Місцева влада зробила дошки для оголошення.

"Був момент, коли в художниці закінчилась фарба. Люди самі принесли велику банку за 500 гривень. Для села це не малі гроші, - зазначає Анна, - Біля розмальованих зупинок сидять бабусі та продають городину. І якщо хтось зупиняється фотографується біля картин, вони з гордістю кажуть: "Це ж наша Ярова!".

Зараз реалізують проект по освітленню села ЛЕД-лампами. Лиманська міська рада виділила 157 тисяч гривень на проект освітлення. Стільки ж отримали від донора на закупівлю ЛЕД-лампочок та матеріалів. Місцева влада буде займатись установкою та обслуговуванням.

 Коли у ходожниці закінчилась фарба, місцеві самі принесли велику банку за 500 гривень
Коли у ходожниці закінчилась фарба, місцеві самі принесли велику банку за 500 гривень

"Скоро Ярова буде освітлена краще, ніж Лиман. Ми називаємо цей проект "Ярова апгрейд", - розповідає Анна, - Спочатку місцеві відносились до нас з насторогою. Питали, навіщо ми цим займаємось, що нам з цього буде, шукали прихований інтерес. А коли побачили результат, настрій змінився. Стали більш позитивно ставитись та брати більш активну участь".

Про діяльність організації розповідають на офіційній сторінці facebook "Міцна громада". Але, за словами Анни, у селі краще за все працює сарафанне радіо та оголошення біля магазину.

"Зараз люди більше готові щось робити та брати на себе відповідальність. Раніше чекали, що хтось усе зробить за них, - вважає Анна, - У малих громадах швидше можна побачити результат проектів. Простіше ідентифікувати проблеми. З мого досвіду, люди ближче один до одного, готові об'єднуватись та влада більш відкрита до людей".

У найближчих планах – реалізація проекту соціальної анімації. Підлітки будуть створювати мультфільми та показувати проблеми села. Готові ролики будуть викладати в інтернеті.

 Місцеві пишаються розмальованими зупинками та слідкують, щоб ніхто їх не зіпсував
Місцеві пишаються розмальованими зупинками та слідкують, щоб ніхто їх не зіпсував

Громадська організація "Міцна громада" об'єднує близько 30 активістів. За два роки роботи втілили близько 25 проектів у Києві, Слов'янську, Краматорську та Лиманському районі, зокрема у селі Ярова. Більшість грошей на реалізацію ініціатив отримують від благодійних організацій, міжнародних фондів.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее