Вхід

Переселенка розповіла, як відновитись після війни на Донбасі

Переселенка розповіла, як відновитись після війни на Донбасі Всі фото надані Інною Вішневською

Вчитись малювати можна у будь-якому віці.

Це заняття допоможе пережити тяжкі часи та кардинальні зміни в житті. Починати варто з акварелі, але треба купити гарну фарбу й спеціальний папір. Допомогти освоїти мистецтво можуть місцеві професійні художники та викладачі художніх студій. Про це Gazeta.ua розповідає Інна Вішневська з Донецька. У 2014 році вона з чоловіком та чотирма дітьми переїхали до Кропивницького.

"Почала малювати через великі зміни в житті, хотіла повернути душевний спокій. У будинок в Донецьку потрапив снаряд та він повністю згорів. Тепер нам нікуди повертатись, - ділиться Інна, - Треб було взяти себе у руки та бути прикладом для себе та дітей".

Спочатку довелось придбати пензлі, фарби, полотна та інші художні матеріали. Один тюбик масляної фарби коштував 60 гривень. Щоб навчитись малювати, відвідувала приватні заняття у художників.

 Долучилась до спільноти художників-аматорів "Муза" під керівництвом талановитої місцевої художниці Ольги Краснопольскої
Долучилась до спільноти художників-аматорів "Муза" під керівництвом талановитої місцевої художниці Ольги Краснопольскої

"Більше працю з маслом. Малюю усе, не можу сказати, що щось більше подобається. Є і натюрморти, архітектура, море і квіти, - розповідає Інна, - Є картини, що малюю тільки вдома. Там є свій куточок для творчості. Але усі матеріали та малюнки розкладені по коробках, бо орендуємо будинок і можемо у будь-який момент переїхати".

У місцевій бібліотеці Чижевського відвідує лекції, творчі зустрічі з художниками, виставляє свої роботи. Долучилась до спільноти художників-аматорів "Муза" під керівництвом талановитої місцевої художниці Ольги Краснопольскої. Продовжує вчитись малюванню та зараз має своїх учнів серед дітей.

"Можу три-чотири години малювати з дітьми. З ними також вчусь. Шукаю додаткову літературу, щоб розповісти їм щось цікаве. Малюємо героїв мультфільмів, графіті і аніме. До кожного потрібен індивідуальний підхід, - розповідає Інна, - Є хлопчик, що постійно заповзає під стіл малювати. Сідаю біля нього та як у халабуді малюємо. З іншими виїжджаємо на пленер чи виходимо на вулицю. Є ті, що гарно малюють тварин, але не можуть намалювати м'яч. І навпаки".

 Радить починати вчитись малювати з акварелі на спеціальному папері
Радить починати вчитись малювати з акварелі на спеціальному папері

Вчить дітей від 5 до 15 років. Є заняття, що проводить як волонтер. Є приватні заняття у місцевій галереї "Елисаветград".

"Починати вчитись потрібно з акварелі. Раджу купувати одразу гарні фарби та спеціальний папір. На поганому папері та з дешевою канцелярською фарбою не буде гарного результату. Дитина може втратити інтерес, - зазначає Інна, - Це все одно, що казати "Нехай спочатку на поганому велосипеді вчиться, а потім купимо гарний". І дитина бере у руки той велосипед: там скрипить, там не дістає до педалі. Отримуємо сльози та розчарування. А коли подарувати новий гарний велосипед - дитина коліна у кров розіб'є, але навчиться на ньому їздити".

 Допомагає дітям готуватись до художніх конкурсів
Допомагає дітям готуватись до художніх конкурсів

Малює вже три роки, по 4-5 годин щодня. Почала отримувати приватні замовлення на подарунки. Загалом, створила понад 90 робіт та взяла участь у восьми виставках, одна з яких проходила у державній галереї імені Петра Оссовського.

"Багато переселенців-друзів привітала з новосіллям картинами. У Миколаїв відправила картину у стилі Провансу з лавандою. У Київ поїхали орхідеї, - розповідає Інна, - Робила картини-обереги. Це моя особиста розробка. Беру різні цінності для родини та об'єдную їх у картині. Наприклад, гороскопи, щасливі числа, квіти чи рослини, що відносяться до цих людей, перші літери імен та прізвищ, номер дому та квартири".

 Створила картину з мріями на полотні метр на півтора
Створила картину з мріями на полотні метр на півтора

Два роки тому Інна створила свою картину мрії. Для неї її діти подарували найбільше полотно, що знайшли у місті, розміром метр на півтора.

"Намалювала свою мету та мрії на картині. На той момент ті речі були актуальними. Зараз би щось додала, - ділиться Інна, - Хотіла б відкрити свою невелику студію чи багетну майстерню. Де навчала б дітей та просто займалась творчістю. Але поки це залишається у мріях".

43-річна Інна Вишневська мама чотирьох дітей. У Донецьку родина мала свій двоповерховий будинок недалеко від аеропорту. У 2014 році поїхали до Кропивницького через бізнес чоловіка. Сподівались перечекати на мирній території, поки закінчаться обстріли. Зараз Інна готується до виїзної виставки робіт до Олександрії та у Києві. Восени планує виставку дитячих робіт у місті та участь дітей у міжнародних конкурсах.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее