Вхід

MKU

Для переселенок створили безкоштовні курси шиття

Рекомендовані Для переселенок створили безкоштовні курси шиття Фото надані Ліліею Мавлеєвою

Курси шиття тривають два місяці. Після них жінки можуть займатись ремонтом одягу та шити по готовим лекалам.

Більшість учасниць вже мають додатковий підробіток. Про це Gazeta.ua розповідає технолог-конструктор одягу Лілія Мавлеєва з Кальміуського Донецької області. Вона з ініціативної группою переселенок-швачок відкрила Школу-студію проектування одягу "Абрис" та почала навчати інших.

"Учасниць збирали через Facebook. За один день отримали 100 заявок. Зараз почала займатись третя група з десяти жінок-переселенок. Вік від 17 до 55 років. На заняттях навчаємо шити штани, спідниці, плаття та блузи, - розповідає Лілія, - Кожна дуже цілеспрямована, радію їх успіхам. Одній учасниці запропонували пошити костюми у садочку. Потім почала отримувати інші замовлення. Взагалі, за час навчання пошила собі плаття, дочці спідницю, футболку. Це гарний результат".

Загальний бюджет проекту – 25 тисяч гривень, що дала громадська організація "КримСОС". Гроші витратили на чотири швейних машинок, одну машинку для шиття трикотажу та парову праску. Приміщення безкоштовно виділили у благодійному фонді "Дитинець". Там дали столи, фліп-чарт та інші речі для організації навчального процесу.

 Будуть шити сукні та блузи з бавовни і льону
Будуть шити сукні та блузи з бавовни і льону

"Знайома переселенка дала у тимчасове користування власну машинку. Для групи у 10 людей потрібно десять машинок, - розповідає Лілія, - Допомагають викладати мої колеги-переселенки, которые перекваліфікувалися на конструкторів одягу. Одна дівчина раніше була вчителем французької мови, інша – викладала соціологію в Донецькому університеті. Вона прописала методику викладання курсів шиття".

Навчання триває два місяці. Зустрічі проходять раз на тиждень у вихідні дні. Перше заняття теорія: зняття мірок, вибір моделі. На другому жінки вчаться кроїти за готовими викрійками. На інших уроках жінки вчаться шити. Перші дві групи взимку шили водолазки та трикотажні речі. Зараз будуть шити сукні та блузи з бавовни і льону.

"Після завершення курсу дівчата можуть прийти та щось шити разом з іншими. На практичні заняття не усі приходять, тож можу запросити. Не покидаємо після навчання, продовжуємо підтримувати та допомагати. Наприклад, організували спільну закупку ниток зі знижкою, - ділиться Лілія, - Три роки тому були розмови про трагічні переїзди, а зараз балакаємо про те, як хто обвлаштувався. Зараз більш цікаво та позитивно".

Курси відвідують переселенки від 17 до 55 років
Курси відвідують переселенки від 17 до 55 років

Проект триває до кінця літа. Загалом, курси пройдуть близько 30 жінок. Усі учні спілкуються у групі в Viber.

"Є вчителька фізики, яка зараз в відпустці, поки у школі канікули. Купила собі оверлок та зараз активно вчиться. Планує далі підробляти, - ділиться Лілія, - Щоб заробляти шиттям потрібно мати три машинки: звичайну швейну, оверлок та машинку для трикотажу. На це потрібно близько 30 тисяч гривень. Років п'ять тому було достатньо і звичайної машинки з оверлоком. Та зараз дуже багато трикотажу, особливо теплих речей".

У планах – перетворити курси шиття у соціальний бізнес, а ініціативу в громадську організацію. Щоб в платних групах були безкоштовні учні з сімей переселенців і учасників АТО.

  Перше заняття теорія: зняття мірок, вибір моделі
Перше заняття теорія: зняття мірок, вибір моделі

 "Не вистачає техніки. Якщо робити майстер-клас по шиттю сорочок, потрібна машинка для кожного учасника. Там складні процеси, потрібно, щоб одразу повторювали, - ділиться Лілія, - Зараз не вистачає досвіду у просуванні комерційних курсів. Важко зібрати групу. Не зручно розташоване приміщення, до якого потрібно їхати хвилин 30 від станції метро. Кияни туди не приїдуть. Потрібно шукати щось ближче". 

Лілія Мавлеєва переїхала з Кальміуського (колишній Комсомольськ) Донецької області. У неї був спільний з дочкою бізнес – ательє. Після переїзду до Києва працювали конструкторами одягу на різних фірмах. Потім почали самостійно вивчати програму для комп'ютерного проектування одягу. У 2015 році відкрили Судію комп'ютерного проектування одягу "Абрис".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее