Вхід

Переселенці в Ужгороді розпочали адвокаційну кампанію, аби захисти права дітей на реєстрацію місця проживання

Рекомендовані Переселенці в Ужгороді розпочали адвокаційну кампанію, аби захисти права дітей на реєстрацію місця проживання

Діти-переселенці, досягнувши 14-річного віку, отримують паспорти без зазначення місця реєстрації.

Денис Блажевич разом з батьками переїхав з Донецька до Ужгорода на початку 2015 року, коли йому було 10. У квітні 2018-го отримав паспорт. Однак у документі не вказали місце реєстрації. Батько юнака Костянтин Блажевич вважає це серйозною проблемою і порушенням прав сина. Про це пише Громадське радіо.

«Цього року моя дитина отримувала паспорт і, безпосередньо, отримала ID-картку з листком формату А4, в якому не вказано місце реєстрації. Хоча у мене є документ, який підтверджує, що дитина зареєстрована у Донецьку», — обурюється Костянтин Блажевич.

Чому батьки хочуть зареєструвати дітей на окупованих територіях?

Блажевич — керівник громадської організації «Закарпаття-Донбас», яка допомагає переселенцям. Його син не єдиний, у кого така ж проблема.

Маючи житло на окупованих територіях, батьки хотіли б зареєструвати дітей за колишнім місцем проживання. Причин цьому є кілька: хтось у майбутньому прагне повернутися, хтось фізично не має на Закарпатті власного житла, за яким можна було б зареєструвати дитину. Інколи від того, яким є місце реєстрації, залежить ще й особиста безпека. 

«Деякі люди все ж таки хочуть мати реєстрацію дітей там, де вони прописані, де вони мешкають. Окрім того, якщо вони захочуть поїхати на ту територію, то, якщо дитина, а особливо хлопчик, буде мати закарпатську реєстрацію, то це може бути для нього небезпечно. Тобто чого він їде на ту територію?», — каже радниця Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб на Закарпатті Анжела Бабкіна.

Діти, котрі «зависли у повітрі»

У квітні 2016 року Рада ухвалила закон, який передав повноваження у сфері реєстрації місця проживання та, відповідно, зняття з реєстрації місцевій владі, а саме виконавчому органу сільської, селищної або міської ради. Бабкіна пояснює, що через це діти переселенців «зависли у повітрі», адже про них законотворці забули.

«Чому так сталося? Тому що Державна міграційна служба за своїми новими законодавчими нормативними актами цього не робить, як це робила раніше. Зараз це покладено на територіальні громади, а територіальна громада Ужгорода не може зробити дитині ВПО, скажімо, реєстрації у місті Донецьк, чи Луганськ, чи в Криму. Тому що вона може тільки реєструвати мешканців територіальної громади Ужгорода», — пояснює Бабкіна.

На недосконалості законодавства наголошує і начальник відділу реєстрації місця проживання Ужгородської міськради Володимир Кравчук. У законодавстві немає окремих роз’яснень про реєстрацію місця проживання переселенців.

Змінити закон

Єдиний вихід із цієї ситуації з дітьми-переселенцями — зміни у законодавстві, переконаний директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко.

Поки представники ГО «Закарпаття — Донбас» планують писати звернення до народних депутатів, правники готові відстоювати інтереси переселенців у суді.

«Будь-яка людина має право десь бути зареєстрованою. І, напевно, не вина цих людей, що вони не мають тієї реєстрації там, де вони проживали — у Донецькій області, Луганській області, Автономній республіці Крим. Це питання вимагає законодавчого врегулювання. Уже пройшло 4 роки, а питання не вирішено. Тому навіть через суди необхідно відстоювати інтереси цих людей», — вважає Давиденко.

Активісти попереджають, що діти, котрі мають паспорт без місця реєстрації, ставши повнолітніми, не зможуть голосувати на виборах. Якщо хтось із батьків загине, вони не успадкують майно на окупованій території. Переселенці без місця реєстрації у майбутньому не зможуть зареєструвати власних дітей. Аби уникнути таких ситуацій, представники ГО «Закарпаття — Донбас» розпочали активну адвокаційну кампанію. Вони сподіваються, що цю ініціативу підтримають й у інших областях України. Ольга Павлова, Ужгород, Громадське радіо.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее