Вхід

Вимушені переселенці розповіли, як добиваються виділення землі під будівництво житла

Рекомендовані Вимушені переселенці розповіли, як добиваються виділення землі під будівництво житла

Отримання земельної ділянки - це гарантоване Конституцією право для кожного громадянина.

У середині 2015 року до громадської організації «Кримська діаспора» почали звертатися перші внутрішньо переміщені особи (ВПО), які протягом року після анексії намагалися самотужки отримати земельну ділянку. Отримання земельної ділянки гарантовано кожному громадянину України згідно Конституції. Тому переселенці і хотіли реалізувати своєї конституційне право. Але не могли.

Про це розповів Анатолій Засоба, голова правління ГО «Кримська діаспора», під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

«Згодом нам запропонували кілька варіантів. Ініціативна група поїхала, подивилася і обрала місце біля села Абрамівка Вишгородського району Київської області. Спочатку це було 55 га землі, які було розділено на 440 родин переселенців. У вересні 2016 року перші 300 родин отримали документи на землю. Через півроку нам додали ще 12 га землі. І сьогодні 557 родин на 63 га землі мають право власності на свої земельні ділянки, хтось ще в процесі оформлення. Кінцева мета – побудувати собі власними коштами житло. Адже від держави немає допомоги, як вирішувати житлові питання», - говорить Засоба.

Він наголошує, що отримання земельної ділянки – це не привілей для ВПО, і не державна програма. Це гарантоване Конституцією право для кожного громадянина. Для реалізації свого права внутрішньо переміщені особи вирішили діяти спільно. І додав, що серед тих, хто отримав земельні ділянки є переселенці з усіх окупованих територій. Засоба також повідомив, що у Львівській області ВПО теж об’єднали свої зусилля щодо отримання земельних ділянок, аби збудувати собі житло.

Віктор Бондар, менеджер Програми «Земля і доступне житло», розповів про процедурні питання.

«Ми отримували земельні ділянки для індивідуального садівництва. Таке цільове призначення цієї землі. Цей порядок регламентується Земельним кодексом. Розпорядником цих земель є центральний орган виконавчої влади - Держгеокадастр та територіальні органи цієї служби. Саме територіальне управління і показало нам цю ділянку в селі Абрамівка. Далі були проведені земельні роботи. Внесення в реєстр. І видача наказу, тобто людина стає власником земельної ділянки. Далі потрібно звернутися ще до державного реєстратора, щоб в державному реєстрі зафіксувати право на нерухоме майно. Це перший етап», - зазначив Бондар.

Другий етап, за його словами, полягає в тому, щоб розробити містобудівну документацію, у даному випадку це детальний план території. Він розробляється відповідно рішень і дозволів районної державної адміністрації.

Третій етап – підведення комунікацій. І лише на четвертому етапі люди зможуть розпочати будівництво, каже Бондар.

Під час прес-конференції учасниці програми «Земля і доступне житло» проекту «Абрамівка» Світлані Олейнік вручили наказ про право власності.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее