Logo
Версія для друку

Психолог з Донецька розповіла, як організувати практику у Києві

Рекомендовані Психолог з Донецька розповіла, як організувати практику у Києві Всі фото Олени Скорик

Можна поєднувати виховування двох дітей з психологічною практикою та проведенням лекцій для батьків.

Для цього потрібно чітко розпланувати час, залучити на допомогу няню чи бабусю. Індивідуальні консультації можна проводити поряд з будинком у коворкінгу та онлайн. Про це Gazeta.ua розповіла Олена Скорик з Донецька, яка з родиною переїхала до Києва. Вона консультує батьків дітей дошкільного віку.

"Через місяць після переїзду до Києва пішли з донькою на заняття до центру розвитку дітей "Чудо-Чада", що відкрився біля нашого будинку, - згадує Олена, - Там зустрілась з директоркою та запропонувала проводити заняття за власними напрацюваннями. Зібралась група дорослих. Для них читала лекції декілька разів на тиждень про виховання. Зараз і далі співпрацюю з центром. За потреби, орендую там кімнату для консультацій".

 Працює виключно у будні дні до 14 години. У вихідні дні не займається робочими питаннями
Працює виключно у будні дні до 14 години. У вихідні дні не займається робочими питаннями

Паралельно Олена почала записувати короткі відео з порадами для батьків та викладати на каналі в YouTube. Створила чат в Viber "Усвідомлене батьківство" та однойменну группу у Facebook. Там ділиться різною інформацією на тему виховання дітей та пише власні статті. Згодом група переросла в активну інтернет-спільноту, що об'єднує мам з України, Росії, Молдови та Литви.

"Мені потрібно ділитись своїми знаннями. Вирішила проводити бесіди для мам з дітьми. Відгукнулись декілька організаторів, які збирали для мене аудиторію, - розповідає Олена, - Спочатку робила безкоштовні зустрічі. Зараз вартість - 250-300 гривень. Часто після таких заходів батьки звертаються за індивідуальними консультаціями".

Зустрічі з клієнтами проводить біля свого будинку у коворкінгу або через інтернет. У тиждень може бути від 2 до 10 індивідуальних консультацій.

 Батькам радить  дослухатись до свого серця та робити так, як підказує інтуїція
Батькам радить дослухатись до свого серця та робити так, як підказує інтуїція

"Можу відмовити клієнту, коли батьки просять зробити "що-небудь" з дитиною та не готові самі працювати над собою. Часто приходять мами, які сумніваються у методах виховання дітей. Їм потрібно пояснити основи дитячої психології та заспокоїти, - ділиться Олена. - Дитячі проблеми зі сном, поведінкою чи ще чимось можна вирішити, працюючи з батьками. Раджу дослухатись до свого серця та робити так, як підказує інтуїція".

Олена - мама двох дітей. Глядіти за малечею допомагає няня та батьки, які також переїхали до Києва. Працює тільки у будні дні до 14:00. Влітку бере паузу у роботі.

 Чат в Viber "Усвідомлене батьківство" переріс в активну інтернет-спільноту
Чат в Viber "Усвідомлене батьківство" переріс в активну інтернет-спільноту

"Не нав'язую клієнтам наступну консультацію, - ділиться Олена. - Більше ніж годину на першому занятті не рекомендую працювати, бо багато інформації. Через певний час отримую відгуки про те, що працює, а що ні. Якщо є потреба, зустрічаємось ще раз".

Олена Скорик з родиною переїхали до Києва 2014 року. У Донецьку мала хобі-клуб, де організовувала різні творчі майстер-класи. Бізнес продала перед початком бойових дій. Має дипломи релігієзнавеця та психолога. Постійно займається самоосвітою. У Києві пройшла онлайн-навчання у канадському інституті Ньюфелда.

2012-2015 © Газета "Вгору". Всі права захищені. Використання матеріалів газети «Вгору» схвалюється, посилання та гіперпосилання на наше видання ОБОВ'ЯЗКОВЕ