Вхід

Вчителі-переселенці можуть отримати 250 тис. грн та поїхати до Дубаї

Рекомендовані Вчителі-переселенці можуть отримати 250 тис. грн та поїхати до Дубаї всі фото надані Оленою Северенчук

До 15 липня учителі можуть подаватись на національну премію Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець отримає визнання, 250 тис. грн та поїде на Global education and skills до Дубаї. А також зможе рік безкоштовно навчатись в "Освіторії": зустрічатись з іноземними експертами, проходити курси з критичного мислення, креативної педагогіки, різних методик навчання. Про це Gazeta.ua розповіла організатор премії Олена Северенчук з громадської спілки "Освіторія".

"Шукаємо і вчителів-переселенців. Серед них точно є натхнені, віддані своїй справі люди, які, переїхавши у нові міста і села, продовжують викладати. Хочемо розповісти їхні історії, - ділиться Олена. - Плануємо розповідати про них у Facebook. Про найбільш натхненні історії будемо знімати сюжети спільно з провідними каналами країни. Наприклад, з нашим генеральним медіапартнером "1+1".

 Номінувати вчителя може будь-хто
Номінуватись на премію вчителя може будь-хто. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті премії. Але, щоб взяти участь у премії, вчитель повинен самостійно заповнити заявку.

"82% вчителів в Україні не задоволені своїм соціальним статусом та не щасливі в професії. Хочемо підняти престиж професії вчителя, - зазначає Олена. - Не вимагаємо звіту від переможців щодо того, куди витрачають отримані гроші. Можуть купити квартиру, машину чи витратити на подорожі. Усі витрати з організації національної премії покриває громадська спілка "Освіторія".

Близько 80% учасників премії – жінки.
Близько 80% учасників премії – жінки.

Зараз зареєстровано 900 анкет. Найбільше заявок від вчителів англійської мови, інформатики та початкових класів. Середній вік учасників – 35 років. Близько 80% – жінки.

"У минулому році переміг 71-річний вчитель фізики Пауль Пшенічка з Чернівців. Його номінували учні, які викладають у Гарварді та працюють у наукових центрах США та Європи. Пауль також ввійшов у рейтинг ТОП-100 найвпливовіших українців за версією журналу "Фокус", - ділиться Олена. - Зараз він працює над створенням власної школи для дітей, які хочуть розвиватись у сфері хімії, фізики та біології".

 У минулому році переміг 71-річний вчитель фізики Паул Пшенічка з Чернівців
У минулому році переміг 71-річний вчитель фізики Паул Пшенічка з Чернівців

Є кілька етапів оцінки анкет. На першому етапі з зареєстрованими заявками працюють 90 волонтерів з Києва, Харкова та Одеси. Вони оцінюють анкету за чіткими критеріями. Таким чином, один вчитель отримує певну кількість балів. Так формується топ-50 учасників. Далі вони передаються партнерським освітнім організаціям, що обирають 10 найкращих.

"1 вересня оголосимо десять номінантів на перемогу в національній премії. Їх запросимо до Львова на фінальний етап. Три дні з ними працюватимуть зіркові експерти, - розповідає Олена. - Будемо оцінювати, як працюють в команді, викладають матеріал, наскільки креативні. Наприклад, минулого року потрібно було вчотирьох підготувати інтегрований урок на 45 хвилин у незнайомому класі".

 82% вчителів в Україні не задоволені своїм соціальним статусом та не щасливі в професії
82% вчителів в Україні не задоволені своїм соціальним статусом та не щасливі в професії

Переможця оголосять на церемонії 6 жовтня. Фіналісти отримають рік безкоштовного навчання від громадської спілки "Освіторія" та подарунки від партнерів.

Премія Global Teacher Prize по суті є "Нобелівською премією" для вчителів. Започаткував 2014 року арабський мільярдер Санні Варкі. Спочатку проходять національні етапи. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка "Освіторія" 2017 року. У березні в Дубаї обирається переможець світової премії, на яку потрібно номінуватись окремо. Переможець отримує $1 млн за видатний внесок у професію вчителя.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее