Вхід

В Україні зникають гроші, виділені Заходом для переселенців

Рекомендовані В Україні зникають гроші, виділені Заходом для переселенців

За 4 роки війни на Донбасі із понад 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб соціальне житло отримало лише кілька сотень, передає ranok.ictv.ua.

Відсутність житла – найбільша проблема, з якою нині зіштовхуються вимушені переселенці в Україні. Ще з 2014 року ЗМІ рясніють новинами про донорські кошти з ЄС. Їх, мовляв, виділили конкретно на будівництво житла для переселенців з Донбасу та Криму або ж реконструкцію вже існуючих житлових приміщень. Та, схоже, українська влада перетравити європейські гроші у своїй системі так і не змогла.

В українських реаліях кошти, направлені європейськими державами на допомогу вимушеним переселенцям, зникають. Наприклад, у Слов’янську понад 3 роки тому місцева влада ініціювала проект «Будинок для переселенців». Європейський Союз виділив 720 тисяч євро. Спочатку обіцяли здати в експлуатацію восени 2016, згодом – влітку 2017 року. Станом на травень 2018 року будівельні роботи призупинено, але 720 тисяч євро вже кудись поділися.

Що найцікавіше, за словами прес-аташе представництва ЄС в Україні, Євросоюз може зобов’язати Слов’янськ повернути гроші за невиконаний проект будівництва житла для переселенців. Цей борг ляже на плечі платників податків. То невже всі кошти від міжнародних донорів розікрали?

Можновладці підкреслюють: кошти справді надходили. Та виділяли їх зовсім не на будівництво житла переселенцям, а здебільшого на відновлення інфраструктури та допомогу у бізнесі внутрішньо переміщеним особам. Гроші ж на проект відбудови житла у Слов’янську був наданий не державі Україна, а конкретно місту Слов’янськ.

«Я відповідально заявляю. На сьогоднішній день з усього світу Україна не отримала жодного долара на вирішення житлових проблем переселенців. Є невеличка група, приблизно 5-10 чоловік, самих переселенців, які активно поширюють ці чутки, і роблять вони це протягом вже 1,5 років. Я не знаю навіщо, яка мета, але чи то спеціально для того, щоб підбурювати людей», – заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука.

Та не всі погоджуються з тим, що грошей немає. Наприклад, німецький уряд спільно з державним банком розвитку надасть близько 25 млн євро для програми забезпечення доступним житлом тих внутрішньо переміщених осіб в Україні, які здатні заробляти достатні кошти і можуть узяти кредит на придбання житла. Утім, через бюрократичну тяганину ці кошти на українські рахунки досі не прийшли.

Гроші з Європейського Союзу надходили, починаючи з 2014 року. Та потреб в Україні – безліч. І реабілітація бійців АТО, і допомога бізнесу переселенцям з Криму та Донбасу, зокрема й адресна фінансова допомога. Однак не можна відкидати й нездатність української влади правильно розпорядитися донорськими грошима. Навряд Захід готовий вкладати свої гроші у повітря, якщо ситуація не зміниться.

Усі чутки про будівництво житла за донорські кошти ЄС розвіяні вітром. Невже усі кошти осіли в кишенях чиновників? Та хто з переселенців все ще має шанс на житло?

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее