Вхід

Переселенці організували школу для дорослих

Рекомендовані Переселенці організували школу для дорослих

Для родин переселенців і воїнів АТО відкрили школу корисного дозвілля "Вулик" в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського. Згодом до заходів долучились місцеві жителі.

Про це Gazeta.ua розповідає одна з ініціаторів проекту Наталія Діда з Луганська, яка переїхала до Полтави у 2014 році.

"З активними переселенцями познайомились на заході в бібліотеці, - згадує Наталія, - Одразу створили групу в Фейсбуці "Полтава - Самодопомога". Там публікуємо новини і корисну інформацію для переселенців та усіх, хто опікується їхніми проблемами".

Для дітей відкрили арт-студію, де полтавські художники навчають малювати. Згодом, додали різні напрямки дозвілля для усієї родини. Збираються тричі на тиждень. Матеріали для творчості закуповує Товариство Червоного Хреста України. Проводять усі заходи волонтери - місцеві та самі переселенці.

Малювати дітей навчають полтавські художники

"Побачили, що дорослим ніде подітись та вони також хочуть щось робити. У вівторок проводимо "Майстерню гарного настрою", де сім'ями робимо різні корисні поробки, - ділиться Наталія, - Переїхавши з дому, ми втратили майже все своє майно. Тож вирішили робити речі, корисні для побуту".

По четвергам збирається група підтримки. Психолог обговорює з дорослими актуальні для групи теми. Діти у цей час малюють, дивляться мультфільми, грають у настільні ігри разом з волонтерами.

Матеріали купує товариство Червоного Хреста України, заходи безкоштовні

Щоразу на зустрічі приходять 10-15 чоловік. Про заходи розповідають у групі facebook "Школа корисного дозвілля "Вулик"

"Завдяки підтримці благодійників маємо ігротеку. Проект фінансувало Агентство ООН у справах біженців через громадську організацію "КримСОС", - ділиться Наталія, - Українці з Рочестеру США доповнили ігротеку настільним футболом, баскетболом, хокеєм та іншими іграми. Кожен день хтось приходить та грає".

Активісти разом ходять до театрів, на концерти, проводять екскурсії по Полтаві. Організовують невеликі благодійні акції, на яких діляться зробленими власноруч іграшками.

"У екологічному напрямку активно співпрацюємо з Патрульною поліцією. Разом проводимо роз'яснювальну роботу, еко-пікніки у дендропару, де висаджуємо дерева, квіти, прибираємо територію. Поставили лавочку з використаних піддонів", - розповідає Наталя.

У екологічному напрямку активно співпрацюють з Патрульною поліцією

Найближчим часом планують відкрити гурток "Павутинка", де будуть навчати макраме, плетінню гачком та спицями. До нового напрямку залучать незрячих та слабозорих полтавців.

"Спочатку в селі, куди ми переїхали, місцеві жителі ставились до нас з деякою осторогою. Пізніше зізналися, що побоювались нас. Думали, що якісь не такі, - розповідає Наталія, - Трохи згодом стали активно допомагати, всіляко підтримувати. І зараз на заходи Вулика охоче приходять місцеві родини. Ми навчились жити разом, підтримуючи один одного. Й це надає сили жити далі і мріяти про мирне майбутнє".

Родини переселенців приймають участь у міських заходах

Наталія Діда понад 30 років працює бібліотекарем. Останні роки професійної діяльності в Луганську вона присвятила роботі з неповносправними читачами. У жовтні 2014 року з родиною переїхала в Полтаву. Завдяки своєму професійному досвіду та репутації змогла влаштуватись в обласну бібліотеку, яка стала для неї не лише місцем роботи, але й куточком спілкування з однодумцями.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее