Вхід

На Полтавщині допомогають дітям з інвалідністю та переселенцям

Рекомендовані На Полтавщині допомогають дітям з інвалідністю та переселенцям

Про ініціативу громадської організації дітей з інвалідністю "Ніжність" Gazeta.ua розповіла Ганна Травінцева, яку обрали керівником організації у 2017 році. Вона переїхала з окупованого Криму у Горішні Плавні Полтавської області.

Організацію створили місцеві батьки у 2007 році. Ініціатива починалась як клуб для спілкування дітей молодшого шкільного віку. Приміщення для зустрічі безкоштовно виділила місцева влада. Вчителі-волонтери організовують гуртки малювання, орігамі, шиття, квілінгу, кулінарії. Також відкриті багетна, свічкова та миловарна майстерні. Є клуб настільних ігор, бібліотека, дитяча кімната з іграшками. При товаристві працює інтеграційний театр "Фортуна".

"Коли очолила ініціативу, організація мала великі борги за комунальні послуги. Нас мали право вигнати з приміщення, – розповідає Ганна, – Звернулась за допомогою до голови правління Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Лотоуса. Він допоміг погасити борги та виділив з благодійного фонду 50 тисяч гривень на рік. Цих коштів вистачає покрити усі комунальні витрати, канцтовари для гуртків, оплатити іпотерапію (їзда верхи на конях як метод лікування, - прим.ред.) для 25 дітей з ДЦП і аутизмом, та залишається на дві-три виїзних екскурсії".

Організацію відвідують 95 дітей з інвалідністю, серед них є переселенці

Організацію відвідують 95 дітей з інвалідністю, серед них є переселенці.

Клуб працює щоденно до 19 години. По вихідним проводять екскурсії, організовують походи у кіно. Одночасно в майстернях можуть займатись до 15 дітей. Загалом, членами організації є 95 родин, серед них є і родини переселенців.

"Відкрили двері для переселенців та їхніх дітей, які мали потреби в спілкуванні. У нас немає роздачі гуманітарної допомоги, коли люди отримують щось та нічого не віддають, – розповідає Ганна. – Якщо хтось хотів бути з нами, потрібно було допомагати: супроводжувати дітей на екскурсіях, мити підлогу чи проводити заняття. Оце і є інтеграція".

Зараз мама-переселенка Ірина Задорожна навчає дітей шиттю. Вона щосуботи несе власну швейну машинку через усе місто.

Шиттю вчить мама-переселенка, яка несе власну швейну машинку через усе місто

Шиттю вчить мама-переселенка, яка несе власну швейну машинку через усе місто.

"Шиємо рушники на продаж. Спочатку учень дає строчку так, як вміє та хоче. Хоч поперек полотна. А потім вчитель сідає та шиє поверху начисто. Продаємо по собівартості тканини – по 25 грн за рушник, – ділиться Ганна, – Кожні канікули проводимо міські табори на весь день і декілька подорожей до інших міст. Батьки сплачують тільки вартість їжі. Це близько 10 грн за обід. Благодійники надають печиво та фрукти. Готуємо тільки вегетаріанські страви. На кухні самообслуговування черговій мамі допомагають діти".

Про діяльність організації розповідають у міських ЗМІ та на facebook-сторінці "Ніжність, товариство дітей-інвалідів міста Горішні Плавні". Зазначають, що завдяки висвітленню діяльності організації у соціальних мережах, люди почали більше цікавитись та допомагати. Деякі приносять чай та печиво, інші – допомагають грошима. Місцевий підприємець кожні канікули оплачує роботу вихователя денного табору та утримує гурток орігамі. Інший - допомагає з поточним ремонтом та харчуванням. Залучають також додаткові кошти. Завдяки гранту від уряду Великої Британії запросили у місто тренерів для створення майстерень з театру. Це 15 000 грн.

Для дітей проводять виїзні екскурсії до сусідніх міст

Для дітей проводять виїзні екскурсії до сусідніх міст.

"Щороку ми проводимо табір відпочинку біля Азовського моря. у 2017 році їздило 13 родин, це 34 людини. Кожна родина має право звернутися до міської влади по грошову допомогу. Усі наші батьки написали такі заяви і отримали по 2000 гривень. Ми склались разом й орендували базу відпочинку, – ділиться Ганна, - Автобус та поїздку у дельфінарій оплатив благодійний фонд. На інші екскурсії ми домовилися безкоштовно. Загалом, завдяки грамотному фандрайзингу, ми заощадили за рік 6000 гривень. На ці кошти винайняли автобус і відвезли 16 дітей з батьками в Київ у аквапарк та у театр опери та балету для дітей та юнацтва. П'ятеро з групи – діти переселенців. Керівництво закладів грошей за екскурсії не взяли".

Зараз громадська організація "Ніжність" отримала кошти з громадського бюджету на капітальний ремонт, повне переобладнання ігрової кімнати та технічне оновлення навчального класу. З вересня відкриють нові гуртки – програмування та відеоблогерства. Останній буде вести бабуся 13-річного переселенця з ДЦП Сашка Смірнова.

Родина Травінцевих-Турчевих переїхала в Україну з окупованого Криму. Статус "внутрішньо переміщеної особи" не оформлювали за власним бажанням.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее