Вхід

Все зв'язано: Як переселенка з Криму навчає подруг з Донбасу заробляти гроші

Рекомендовані Все зв'язано: Як переселенка з Криму навчає подруг з Донбасу заробляти гроші

Переселенка з Криму Марина Ткаченко створює клуб в'язання для вимушених переселенок з Донбасу і інтернет-магазин, де вони зможуть продавати свої вироби.

Не давати кожен раз рибу, а один раз подарувати вудочку і навчити рибалити – за таким принципом Марина вирішила і допомогти своїм новим подругам, і собі знайти додатковий заробіток та цікаву справу.

"Спочатку я хотіла відкрити магазин пряжі: але обов'язково хорошої. Щоб він був не в підвалі, щоб в нього була вітрина, і щоб там збиралися однодумці: проводили майстер-класи, в'язали, спілкувалися".

Вона майже як героїня Джулії Робертс з "В'язання по п'ятницях". Тільки свій клуб Марина відкриватиме не в рідному місті, а за сотні кілометрів від дому.

До подій 2014 року вона жила в Керчі з чоловіком і донькою. Працювала фінансистом, потім започаткувала власний бізнес – першу в Керчі приватну медичну лабораторію. З початком окупації підприємство, на якому працював її чоловік, відібрали у власника, він залишився без роботи. Марині свій бізнес довелося продати.

Відбудоване роками життя руйнувалося і вони вирішили почати все з нуля, залишаючись в своїй рідній країні, тому продали будинок, зібрали речі і переїхали в Ірпінь.

Чоловік знайшов там нову роботу, старша донька пішла в садочок, потім – в школу. Марина влітку 2014 народила другу доню, паралельно почала в своєму новому будинку ремонт, але зачароване шило, яке в усіх талановитих підприємців самі знаєте де, не давало жінці спокою. Знайшовши роботу з гнучким графіком і приділяючи вільний час рукоділлю вона зрозуміла, що не хоче просто сидіти і в'язати. Треба чомусь вчитися.

Власне, в'яже Марина більшу частину свого життя. Ще першокласницею вона не могла дочекатися, доки їй виповниться одинадцять і можна буде записатися в гурток в'язання – раніше молодших дітей не приймали. Все свідоме життя Марина в'яже одяг і красиві речі для дому собі, друзям, на замовлення. Навіть через двадцять років, розповідаючи про новий задум вона захоплено блищить очима і, здається, кого завгодно може заразити бажанням шити, в'язати, вишивати.

"Три місяця тому я пішла на курси крою та шиття, - розповідає Марина, як придумувала свій в'язальний клуб. – Нас було шестеро учениць і, як виявилося, всі з Донецька чи Луганська. Ну і я з Криму. Розговорилися, я розповіла про себе, що в'яжу, друга дівчина – що робить прикраси, третя - що вміє в'язати лицьові і виворітні. Я стала думати, як в нас багато жінок-переселенок, щиро захоплених рукоділлям. Вони ж можуть на цьому заробляти, в'язати своїм дітям і на замовлення. Дівчата, кажу, а якби я вас навчила в'язати, давала закази, і ви би їх виконували і заробляли гроші? Вони цю ідею сприйняли з великим натхненням".

Зараз Марина вже потроху вчить тих, хто виявляє бажання в'язати і шукає гроші на оренду приміщення для занять, матеріали для рукоділля, а також на створення сайту для інтернет-магазину, де вони продаватимуть свої вироби і просування в Інтернеті. Проаналізувала краудфандингові проекти і зрештою подалася на Іndiegogo.

 

"Я навмисно обираю іноземні платформи і заодно придивляюся до західного ринку, бо там продавати в'язані вироби ручної роботи вигідніше. В нас ринок вже перенасичений такими пропозиціями", - пояснює вона.

В стартаперки вже є один інвестор – невідомий чоловік з Києва перерахував 50 доларів. Марина каже, незалежно від того, вдасться зібрати гроші на проект чи ні, вона сплете для нього ексклюзивні шкарпетки, і продовжить вчити своїх дівчат в'язанню.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее