Вхід

На одному дереві заробляють 500 гривень, – фермер з Луганська

Рекомендовані На одному дереві заробляють 500 гривень, – фермер з Луганська

Якщо правильно піклуватись, дерево, що коштувало 20 гривень, через декілька років можна продати за 500 грн.

Про це Максим Новак з Луганська розповідає Gazeta.ua. Він разом з родиною створив власне тепличне господарство у селі Горське Луганської області. У питомнику вирощують близько 15 видів хвойних дерев, декоративних рослин, в теплиці – розсаду, овочі та зелень.

Спершу висадили 2000 дерев, що купували у Польщі, Тернополі та у Сумській області. Загалом, витратили близько 50 тисяч грн. Ще понад 100 тисяч грн пішло на будівництво теплиці розміром 6 на 30 метрів. Кошти на теплицю отримали завдяки гранту Програми розвитку ООН в Україні.

"Більше купують тую та ялівець. Вартість туї у 2,5 метри – 2000 грн. У місяць продаємо близько 350 дерев, – розповідає Максим, – Зараз є дерева віком 5-6 років. Та якщо клієнт хоче більше дерево, шукаємо по інших питомниках. 97 % дерев, що продаємо – приживаються. Замінюємо, якщо саджанець пропав по нашій провині".

Продають на спеціальному майданчику у Лисичанську. Також роблять озеленення різних територій. Для розроблення проектів наймають на підряд ландшафтного дизайнера. Вартість проекту залежить від площі території та побажань клієнтів.

Вирощують близько 15 видів хвойних дерев

Зимні місяці дерева відпочивають. Активна робота починається влітку, коли потрібно поливати та підстригати дерева. Для цього наймають працівників.

"Це новий для мене бізнес. Зараз тренуюсь та експериментую. Ніхто з фермерів власних секретів не відкриває. Вчусь на власних помилках, – ділиться Максим, – Наприклад, вирішив зробити теплицю. ПРООН дали 100 тисяч на будівництво та котел. Я думав, що цього буде достатньо. Та як почав будувати виявилось, що потрібні труби для каркасу, дріт для освітлення та спеціальні лампи, стелажі… На одні полиці потрібно було 15 тисяч шурупів. Наче і коштують по 15 копійок, а загалом виходить велика сума".

Теплиця складається з двох відділень для різних температурних режимів. Опалюється дровами та вугіллям. У похмурі дні доводиться вмикати світло, бо без нього нічого не росте. Насіння спочатку купували голландське, що могло коштувати до 1500 грн за пакетик. А потім купують українських виробників по 20 грн, хоча і сходить близько половини з посаджених зернят.

На полиці теплиці пішло 15 тисяч шурупів

"Принципово не додаю селітри чи хімічних добрив. Рослини ростуть довше. Але одразу можна пізнати смак помідора, що вирощений без хімії, – зазначає Максим, – Зараз заклали розсаду помідорів, огірків та зелені на продаж весною. Саджаємо зелень під свята, бо більше купують. Продаємо оптовій базі. Так менше клопоту зі збутом".

Максим Новак у Луганську займався озелененням міста. З початком військових дій, півтора року з родиною мешкали у Харкові. Чекали, поки закінчаться обстріли. Коли зрозуміли, що ситуація не вирішиться швидко, вирішили повернутись до села Горське, де живуть батьки чоловіка. Тепличне господарство знаходиться у декілька кілометрах від лінії розмежування. У 2014 році земельна ділянка потрапила під артилерійський обстріл.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее