Вхід

Переселенка навчає пекти торти у власному кафе

Рекомендовані Переселенка навчає пекти торти у власному кафе

Бізнес починала з точки продажу кави та чаю в спальному районі Кам'янського. На 650 євро придбала кавову машину, 4 вітрини та 2 шафи, орендувала приміщення у 7 м². Гроші дали по одній з грантових програм підтримки переселенців.

"Ідея відкрити точку продажу кави та чаю з'явилась спонтанно ввечері. Кавову машину побачила вперше, коли нам її привезли. З чоловіком сіли читати інструкцію, старший син допомагав налаштовувати, – розповідає Gazeta.ua Ольга Варакута, переселенка з Макіївки Донецької області. – Одного разу запросили приготувати обід для заходу. Організаторів дуже вразило, що ми потурбувались про вегетаріанців, хоч і попередили нас за декілька годин до початку. Це був вдалий досвід. Вирішили розширятись".

У серпні 2017 року відкрили вже кав'ярню з домашньою випічкою "Кофеолія". Для цього орендували приміщення старого кафе, де був ремонт та деякі меблі. 38 тисяч гривень на розширення дали в міжнародній організації по грантовій програмі. На ці гроші придбали обладнання для випічки десертів, холодильники.

"Нам не вистачає знань для оформлення усіх необхідних документів для роботи. Виявляється, у Кам'янському багато кафе знаходяться на другій групі оподаткування, не можуть обслуговувати юридичних осіб, таких як міжнародні та благодійні фонди. Ми ж можемо працювати з ними, – ділиться Ольга. – Не вміємо себе продавати. Досі працюємо над комерційною пропозицією та меню".

У залі кафе "Кофеолія" можуть розміститись максимум 25 людей. Найвигідніші замовлення – організація свят, кетеринг. У місяць на зарплату двох працівників, податки, оренду та комунальні платежі витрачають близько 20 тис. грн. Вартість тортів від 15 до 30 грн за 100 г.

"Раніше нічого складніше шарлотки не пекла. Завдяки громадській організації закінчила кондитерські курси у Дніпрі. Рецепти беру з зошита, що вела під час навчання, – розповідає Ольга. – Одна з наших прихильниць запросила учасників шоу "Мастер-шеф" до нас у кафе. Вони приїжджали привітати переможця проекту з Кам'янського".

У кав'ярні є facebook-сторінка "Магазин Кофе Чай Выпечка Истинные Ценности". Організація зареєстрована на Google, де відвідувачі залишають відгуки. На кожних міських заходах роздають візитівки та продають випічку, чай і каву. Ольга веде перелік постійних клієнтів та телефонує їм, коли є їхні улюблені торти чи акції.

"У нас широка аудиторія. Ввечері приходять підлітки, вдень – бабусі з онуками. Один раз на місяць столик бронюють чотири пані поважного віку. Між собою називають Кофеолію "улюбленим кафе", – ділиться Ольга. – Переселенці часто приходять замовляти торти. Підтримуємо одне одного".

Ольга мріє про просторе світле приміщення з відкритою кухнею для проведення майстер-класів з кулінарії для дорослих.

"Один хлопець попросив навчити пекти капкейки. Хотів зробити романтичний подарунок дівчині. Він сам від початку до кінця усе зробив. Гроші за поради не брали, тільки за матеріали, -– ділиться Ольга. – Дорослі дівчата також цікавились навчанням. Хотіли б навчитись готувати щось смачне для своїх чоловіків".

2014 року Ольга Варакута з родиною переїхала з Макіївки Донецької області у Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ). З 18 років продавала жіночу білизну, колготки та одяг. На базарі було декілька власних точок.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее