Вхід

Переселенка розповіла, як знайшла спосіб виїхати до Словенії

Рекомендовані Переселенка розповіла, як знайшла спосіб виїхати до Словенії

Найлегший спосіб отримати роботу за кордоном для українських вчених - це постдок позиції - тимчасові ставки в зарубіжних вузах і науково-дослідних установах. Їх займають молоді науковці зі ступенем кандидата наук. Після захисту зазвичай має пройти не більше 5 років.

Для цього відсилають листи професорам закордонних вузів. Про це розповідає 32-річна Олена Плехова. Із чоловіком Олексієм і двома синами – 4-річним Іллею і 7-річним Андрієм із початком воєнних подій на Донбасі, переїхали жити з Макіївки до Словенії, повідомляє dnews.dn.

"Ще до початку війни чоловік активно шукав постдок. Мріяли хоча б трохи пожити за кордоном. Знайомі підказали програму обміну, яка пропонувала гроші для постдока. Вибір вузів був невеликий, і одним з них у списку значився університет у Новій Гориці в Словенії. Результати відбору обіцяли в травні 2014 року. У червні 2014 ми були змушені поїхали в тривалу відпустку в Полтавську область. Жили в старому будинку без зручностей, навіть без води. Готували на електроплитці і багатті. А з початком холодів чоловік, у якого хотіли орендувати житло, безплатно пустив пожити в будинок, що залишився після його батьків".

За словами Олени Плехової, коли чоловік отримав підтвердження про отримання роботи в Словенії, вона з дітьми повернулася у Макіївку. Через три місяці виїхали у Київ та почали робити візу.

"Грошей у нас не було, і отримати навіть туристичну візу було проблематично. При подачі документів на візу я доклала ще й довідку переселенця і, звичайно ж, отримала відмову у візі. Через тиждень після відмови я повторно подала документи. Професор мого чоловіка, знаючи про ситуацію, зробила нам з дітьми виклик. Цікаво, що з посольства дзвонили їй особисто і попереджали про небезпеку "біженців". Але це ні крапельки не похитнуло її впевненості", – розповіла Олена.

Після переїзду Олена подала документи для вступу до аспірантури в університеті Нової Гориці.

"Уже із Словенії ми родиною вилетіли у турецьку столицю, де чоловік також отримав тимчасову роботу. Через чотири місяці сама повернулася в Словенію, бо пройшла за конкурсом до аспірантури. Чоловік залишився з дітьми в Анкарі: вони ходили в садок і вже почали говорити турецькою мовою. Забрати дітей з собою не могла. За законом, возз'єднання з сім'єю можливе тільки через рік після перебування в Словенії. Але університет мені видав папір про те, що я дуже цінний кадр і мені дозволили забрати сім'ю передчасно".

Старший син жінки Андрій зараз навчається у другому класі, займається карате і ходить в музичну школу по класу гітари. Молодший Ілля відвідує садок.

"Діти вільно говорять словенською мовою, і я точно знаю, що у дітей немає жодної мовної проблеми. Ні зі словенською, ні з турецькою, а тим більше з українською та російською. Словенія дуже маленька країна, всього-то 2 мільйони жителів. Донецька область і то більша. І при цьому в Словенії вісім діалектів мови. Деякі регіони насилу розуміють одне одного, але при цьому немає мовної проблеми", - каже Олена Плехова.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее