Вхід

В парламенті не хочуть розглядати законопроект про пенсії на непідконтрольних територіях

Рекомендовані В парламенті не хочуть розглядати законопроект про пенсії на непідконтрольних територіях

Голова парламентського комітету з прав людини Григорій Немиря звертається до Європейської Комісії через те, що керівництво Верховної Ради ігнорує законопроекту про пенсійні виплати переселенцям та громадянам, які залишилися на непідконтрольній території. 

Про це йдеться у повідомленні комітету на сторінці у мережі Facebook. 

У листі повідомляється, що він проситиме Європейську комісію сприяти, аби парламент розглянув законопроект

"Законопроект 6692, який вже пройшов всі Комітети Верховної Ради та стосується права на отримання пенсій, в першу чергу, вимушеними переселенцями, так і не було винесено на розгляд народних депутатів, незважаючи на мої чисельні наполегливі звернення. Керівництво Верховної Ради його ігнорує.
Порушується Конституція України, норми міжнародного гуманітарного права та міжнародні зобов'язання нашої держави", — сказав Григорій Немиря під час засідання Погоджувальної Ради парламенту.

"Сьогодні я надішлю листа Єврокомісару з питань розширення Йоганнесу Хану з проханням при обговоренні можливості відновлення надання Україні макрофінансової допомоги ЄС включити в список попередніх умов внесення до порядку денного парламенту цього законопроекту та позитивного вирішення питання щодо виплати пенсій цим категоріям громадян України", — додав він.

За його словами, 640 тисяч українців в ОРДЛО не мають доступу до пенсій. 

Нагадаємо, ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Мінсоцполітики розробити механізм забезпечення пенсійних та інших соціальних виплат громадянам України на тимчасово не підконтрольних Києву територіях. 128-й захід Нацстратегії пропонує скасувати реєстрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у населених пунктах Донеччини та Луганщини. 

Як відомо, довідка ВПО втрачає свою дію, якщо переселенець відсутній за фактичним місцем проживання понад 60 днів.  

У парламентському комітеті повідомляють, що законопроект №6692 розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців та громадських організацій.

Законопроект пропонує виплачувати суми пенсій через, зокрема, збройний конфлікт без обмеження будь-яким строком.

Документ додає 44 статтю у закон  “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Вона покладає зобов’язання призначати, перераховувати та обчислювати пенсії на підставі даних, наявних в Пенсійному фонді, якщо у переселенця немає відповідних документів.

У разі ухвалення законопроекту Пенсійний фонд не зможе відмовити у призначенні пенсії особам, яких "змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру", на підставі неможливості проведення перевірки документів, поданих для визначення права на пенсію.

У пояснювальній записці автори документу прогнозують, що його ухвалення забезпечить рівні умови доступу до пенсійного забезпечення усіх громадян України незалежно від місця проживання та факту внутрішнього переміщення. 

Окрім цього, вони прогнозують, що реалізація такого закону не впливатиме на зміну показників бюджету, адже незалежно від можливості отримати пенсій, вона має бути нарахована всім пенсіонерам, а витрати на її виплату передбачені в бюджеті Пенсійного фонду. 

Головне науково-експертне управління Верховної Ради пропонує за результатами розгляду в першому читанні  повернути законопроект на  доопрацювання. 

Управління просить авторів проекту закону, зокрема, уточнити, в яких випадках пенсіонери відносяться до тих, хто не не одержав пенсії через згадані у документі обставини, та яким чином підтверджується, що неодержання пенсії пов’язане саме з ними.

В управлінні також пропонують, щоб ці зміни в законодавстві не поширювались, зокрема, на учасників терористичних угрупувань та незаконних органів влади.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее