Вхід

Гроші на дитину. Як держава допомагає молодим батькам?

Рекомендовані Гроші на дитину. Як держава допомагає молодим батькам?

В останній день весни Кабмін анонсував нові програми підтримки молодих батьків.

Обіцяють, що з вересня цього року у пологових будинках видаватимуть безкоштовні набори з речами для малечі, а з січня наступного року держава почне фінансувати послуги нянь для дітей до 3-х років.

«Бебі-бокс» по-українськи

За даними Держкомстату, торік в Україні народилося 364 тисячі дітей, що майже на 33 тисячі менше ніж у 2016-му. Експерт Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Ірина Курило зауважує, що останні роки рівень народжуваності у країні знижується. Для такої ситуації є безліч причин – від економічних до психологічних. Тож проблема потребує уваги держави.

Один із шляхів, що може переломити негативні тенденції народжуваності, – грошове стимулювання батьківства. Зараз сума допомоги при народженні  складає 41 280 грн. Перша частина –   10 320 грн – видається батькам одноразово, решта  – щомісяця рівними частинами (по 860 грн) протягом наступних 3 років. Варто лише  звернутися в Управління соціального захисту населення за місцем проживання та подати документи одного з батьків.

Крім того, з вересня цього року додатково до чинних виплат батьки почнуть отримувати «пакунки малюка». Про це 30 травня оголосила заступник міністра соцполітики Олександра Чуркіна. У пакунку будуть пелюшки, підгузки, одяг, засоби дитячої гігієни, іграшки та посібники з порадами для матусь. Пакунок видаватиметься безкоштовно у пологовому будинку. Його орієнтовна вартість – 5 000 гривень. Видача таких «бебі-боксів» – поширена в багатьох розвинених країнах. Ще в 1930-х роках вони з'явилися у Фінляндії. Зараз  пакунки існують у Великій Британії, Канаді і США.

Підтримка працюючих батьків

Ще одна новація має торкнутися батьків, що працюють. Із січня наступного року уряд обіцяє компенсувати частину витрат на послуги няні для малюків до 3-х років. Батькам, які офіційно найняли на роботу няню, обіцяють виплачувати 1 500 гривень за кожен місяць роботи няні. Загальна сума відшкодування буде нараховуватись у кінці року.

«Механізм простий – батьки офіційно працевлаштовують няню, а на кінець року їм буде відшкодовано кошти за кожен місяць у розмірі прожиткового мінімуму для дітей до шести років», – пояснює Олександра Чуркіна.

Експерти зауважують, що ініціатива з «муніципальною нянею» давно й успішно працює в європейських країнах. Наскільки вона буде дієвою у вітчизняних реаліях, ще залишається питанням. На думку експертів,   щоб програма почала працювати, потрібна підтримка місцевої влади, адже 60% фінансування цієї ініціативи ляже на її плечі. Ще одним підводним каменем програми може стати офіційне працевлаштування нянь.  Більшість нянь не оформлені офіційно, а для того, щоб компенсації можна було платити законно, все має бути прозоро. А це означає, що вони повинні оформитися як ФОП. Але чи захочуть вони на це йти? Тут потрібно вживати комплексних заходів, але робити це має держава».

Загалом експерти погоджуються, що це корисна ініціатива для батьків, які працюють. Адже мама, яка виходить на роботу і платить податки, отримує компенсацію. Суспільство не втрачає кваліфікованого працівника, а мама спокійно залишає свою дитину з професійною нянею.

Медицина для малюків

Вагітні жінки та батьки новонароджених дітей часто потребують не тільки матеріальної підтримки, а й кваліфікованої медичної допомоги. А з огляду на високі показники смертності новонароджених, особливого значення набуває якість обслуговування у перинатальних центрах. Попри те, що такі регіональні центри існують майже у всіх областях України, більшість із них потребує нового обладнання та спеціалістів. Експерти зауважують, що покращити ситуацію можна лише завдяки співпраці центральної та місцевої влади.

Фахівці впевнені, що питання народжуваності в Україні не можна відкладати на потім. Проблема потребує уваги від держави вже сьогодні, і залишається сподіватись, що нові ініціативи уряду – це лише перші кроки до її вирішення.

Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее