Вхід

Загроза життю, обстріл машини, зустріч із "зеленими чоловічками" - про що на допиті говорив Порошенко

Рекомендовані Загроза життю, обстріл машини, зустріч із "зеленими чоловічками" - про що на допиті говорив Порошенко

Сьогодні в Оболонському райсуді Києва відбувся допит останнього свідка сторони обвинувачення у справі про державну зраду Віктора Януковича - Петра Порошенка.

Через щільний графік нинішній глава держави свідчив через відеозв'язок із Адміністрації президента.

Gazeta.ua пропонує найцікавіші цитати із допиту Порошенка.

Про відвідини Криму 27 лютого 2014-го:

"Особисто переконався, що Верховна Рада Криму була зачинена, не працювала. Була оточена зеленими чоловічками - військовослужбовцями регулярних сил Російської Федерації і ланцюгом осіб у камуфляжі, які називали себе кримською самообороною, але координувалися офіцерами спецслужб РФ.

Я особисто бачив військових у зеленій формі - це були військовослужбовці збройних сил Російської Федерації: як зі складу Чорноморського флоту РФ, так і перекинуті з 20 лютого 2014 року через відповідні аеропорти та порти України без згоди Української держави. Це може кваліфікуватися як агресія і незаконна анексія".

Про загрозу життю в Сімферополі:

"Моя спроба потрапити до Верховної Ради Криму була заблокована зазначеними особами, включаючи військовослужбовців Росії. Я попрямував по іншій вулиці до своєї машини. У цей час я був оточений кількома десятками, а пізніше - сотнями людей. Частина з них була провокаторами, які намагалися вдарити, погрожувати мені. Але частина людей встала на мій захист. Вважаю, що в той час була безпосередня загроза моєму життю і спасибі тим людям, які своїми діями мене захистили".

Про незаконний референдум в Криму:

"Ніякого оголошення референдуму не відбувалося. Маніпуляції з датами - спочатку 21 травня, потім 16 березня - свідчать про поспішність і незаконність дій російської влади, яка таким чином намагалася легалізувати дії РФ.

Координація цих кроків разом із рішенням президента Росії Путіна про застосування російських ЗС за межами Росії, звернення до Ради Федерації РФ про отримання згоди на застосування ЗС, а також дуже поспішне рішення Ради Федерації свідчать про добре скоординовані дії парламенту і президента Росії з військовослужбовцями і найманцями, які перебували в Криму для забезпечення незаконної анексії".

Про поїздку на Луганщину у квітні 2014-го:

"Машину, за повідомленням мого помічника, обстріляли. І під час проведення зустрічі з жителями селища Ізварине також були провокаційні виступи невідомих осіб, які перетнули кордон із російського боку".

Про самоусунення Януковича:

"Мені нічого не відомо щодо рішення Верховної Ради про припинення повноважень президента Януковича. Я про них не знаю. Я, як депутат, брав участь у голосуванні щодо відповідної постанови ВР, у якій було зазначено про необхідність покласти обов'язки глави держави на голову Верховної ради у зв'язку з самоусуненням Януковича... Я не мав честі бути автором цієї постанови. Лише голосував за неї як депутат. І підставою було - відсутність президента на робочому місці і втрата керівництва держави, тим більше, у зв'язку з агресією, що почалася у Криму.

Я не хочу давати оцінки щодо цього питання. Суд має дослідити те, що відбувалось. Але якщо у когось були сумніви щодо самоусунення Януковича, то він міг оскаржити рішення Верховної ради у Конституційному суді до оголошення президентських виборів".

Чому особисто не з'явився на допит до суду:

"Сьогодні зранку відбулася нарада з керівництвом Збройних сил по імплементації підписаного вчора закону про реінтеграцію Донбасу... Подробиці я розкривати не буду. Завершилося це о 13:40. О 14:00 я беру участь у засіданні суду. О 15:30 у мене міжнародна зустріч. Можу сказати, що йдеться про керівництво зовнішньополітичного відомства Данії. Після цього передбачені один публічний захід і два міжнародних. Вони висвітлюватимуться в телеефірі".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее