Вхід

Новий законопроект по сплаті аліментів дискримінує права чоловіків - адвокат

Рекомендовані Новий законопроект по сплаті аліментів дискримінує права чоловіків - адвокат

Причиною несплати аліментів найчастіше є незадовільне матеріальне становище платника, а не його небажання виконувати свій обов'язок.

Законопроект №7277 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів" не може бути введений як норма закону з багатьох причин, серед яких найважливіші: неможливість застосування, конфлікт з існуючими нормами, пряма дискримінація прав чоловіків.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Дузь, адвокат. Автор зазначає, що причиною несплати аліментів найчастіше є незадовільне матеріальне становище платника, а не його небажання виконувати свій обов'язок.

"Якщо батьки злісно ухиляються від сплати аліментів, то це свідчить про ухилення від виконання батьківських обов'язків. Що є підставою для позбавлення батьківських прав за рішенням суду, - пише експерт. - Але часто ті, хто отримує аліменти на утримання дитини, звертаються до суду з позовами про позбавлення батьківських прав? Ні, оскільки їх або все влаштовує, або вони розуміють, що платник аліментів насправді є добрим батьком, просто у нього життєві або матеріальні труднощі".

На думку Юлії Дузь, спірними новелами є введення нових заходів примусового виконання рішень, які можуть бути застосовані до неплатників, а саме:

— тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами;

— тимчасове обмеження у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю тощо;

— тимчасове обмеження у праві полювання.

"Виникає питання: як це пов'язано з належним виконанням батьками обов'язку утримувати свою дитину?" - запитує адвокат.

Ще одна "геніальне" зміна в законі — встановити адміністративну відповідальність за несплату аліментів, яка призвела до виникнення заборгованості в розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, у вигляді виконання соціальних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Для порівняння: зараз в Україні передбачена кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів у вигляді громадських робіт на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин, або арешт на термін до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років. Під злісним ухиленням розуміються дії неплатника аліментів, які призвели до виникнення заборгованості по сплаті коштів у розмірі, що сукупно становить суму виплат за три місяцівідповідних платежів.

Якщо неплатник аліментів має роботу, то навіщо до нього застосовувати соціальні роботи, якщо заборгованість можна вирахувати з його доходів? І друге запитання: де в Україні є оплачувані соціальні роботи? На чиї плечі законодавець хоче перекласти відповідальність неплатника аліментів?

"Законодавець має визначити чіткі критерії рівня благополуччя кожної дитини, за якими вона буде мати належні умови для гармонійного розвитку. Адже досі ми маємо ситуацію, коли одна дитина одержує аліменти у розмірі 850 грн. на місяць, а інша — 3 тис. дол. США. Що повинно бути на обід у таких дітей: у однієї — борщ на воді, а у іншої — лобстер?", - іронізує автор.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее