Вхід

MKU

ТОП-10 цікавих місць Києва

Що цікавого, пізнавального і привабливого приховує в собі Київ? Які пам'ятки обов'язково варто відвідати, якщо ви ненадовго приїхали до столиці України, і у вас в запасі виявилося кілька годин на прогулянку? Як провести їх з користю і задоволенням, щоб вам захотілося повертатися сюди знову і знову?

Майдан Незалежності

Почнемо з самого центру столиці. Головна площа Києва на Хрещатику – одне з найпопулярніших місць для прогулянок, відпочинку, зустрічей і побачень. Навіть не віриться, що колись тут було Козине болото. Весь Майдан – це зібрання цікавих архітектурних і художніх об'єктів – пам'ятників, скульптур, фонтанів. Тут знаходяться стела з Берегинею, що символізує незалежність України, пам'ятник Архангелу Михаїлу, скульптура закоханих ліхтарів, найбільший торговельний центр і ін. А влітку на Майдані можна помилуватися світловим шоу "танцюючих" фонтанів. З Майдану променями в різні боки розходиться безліч вулиць.

Заповідник "Софія Київська"

Недалеко від Майдану Незалежності на Софійській площі стоїть однойменний Софійський собор, один з найстаріших в місті. У ньому бував сам Ярослав Мудрий. У Києві живе повір'я: поки стоїть Софія – місто переживе будь-які неприємності. Цей храм з самої давнини вважався шедевром архітектури, вражаючи своєю величчю і оздобою. На його території є кілька музеїв і красивий парк. А навпроти Софії розташований ще один цікавий історичний об'єкт – пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Андріївська церква

Розташована ця велична красуня на легендарній вулиці Києва – Андріївському узвозі, що з'єднує верхню і нижню частину міста. Це прекрасна пам'ятка архітектури і релігії, побудована в стилі бароко за проектом архітектора Бартоломео Растреллі в 1754 році. До речі, тут проходили події фільму "За двома зайцями", а поруч з церквою установлений пам'ятник героям – Проні Прокопівні та Свириду Петровичу. Та й весь Андріївський узвіз також заслуговує на увагу.

Пейзажна алея

Зовсім неподалік від Андріївської церкви починається Пейзажна алея – один з казкових скверів столиці, де зібрані скульптури найдивовижніших, прикольних, а іноді і дивакуватих істот, виготовлених вмілими і не дуже руками місцевих художників. Тут і Кішка-сороконіжка, і Маленький Принц, і Зайці, і Зебри і ще багато всякого добра, що полюбилося киянам і гостям столиці. Гарне місце для селфі і огляду околиць Києва.

Пам'ятник Володимиру Великому

Високо над Києвом на схилі Володимирської гірки піднімається величезна статуя князя Володимира Хрестителя роботи Петра Клодта, Василя Демут-Малиновського та Костянтина Тона. Це один з головних символів Києва, завдяки якому парк отримали свою назву. Саме до пам'ятника Володимиру ведуть всі сходи і алеї Володимирської гірки. А з панорамного майданчика відкривається вражаючий вид на весь лівобережний Київ.

Пам'ятник Засновникам Києва

Легендарні засновники Києва великі князі Хорив, Кий, Щек і сестра Либідь увічнені в кам'яному моноліті в 1982 році скульптором Василем Бородаєм на мальовничому березі Дніпра. Тут дуже люблять бувати молодята, які вірять у красиву легенду: якщо закинути в човен весільний букет, стоячи спиною до монументу – шлюб буде міцним і щасливим.

Київський фунікулер

Електрична канатна залізниця або ж фунікулер, протяжністю понад 200 метрів, з'єднує дві частини міста: Поштову площу на Подолі з верхньої тераси Володимирської гірки в Верхньому місті. Всього за 3 хвилини ви переміститеся з однієї частини міста в іншу, при цьому відкривається цікавий вид з вікна фунікулера. Загальний перепад висот становить 75 метрів, а вагони рухаються під ухилом 20 градусів.

Миколаївський костел

Красива велична старовинна будівля римо-католицького костелу Святого Миколая розташована на вулиці Великій Васильківській. Одне з творінь відомого польського архітектора Владислава Городецького. З 1980 року костел використовується в якості Будинку органної та камерної музики, так що любителі класики можуть отримати подвійне задоволення – і від споглядання архітектури, і від прослуховування справжнього живого органу.

Батьківщина-мати

Любителів монументалізму і свіжого повітря обов'язково вразить величезна велична стометрова скульптура, розташована на правому березі Дніпра на території Музею історії України у Другій світовій війні. На момент відкриття в 80-х роках минулого століття сталева скульптура таких розмірів виготовлялася вперше в СРСР. Її авторами стали скульптори Василь Бородай і Євген Вучетич.

Музей під відкритим небом Пирогово

Затишне, колоритне автентичне містечко, що розкинулося на території понад 150 гектарів на південному заході від Києва. Пирогово – це музей української народної архітектури та побуту під відкритим небом, а також найбільший заповідний комплекс в Східній Європі. Тут особлива атмосфера, безліч старих будиночків, млини, дерев'яні церкви, кузня та інші зразки дерев'яного зодчества та побуту XVI-IXX століть. Експонати для музею звозилися з усієї території країни. Сюди можна втекти від шуму і суєти столиці, побродити по численних місцях, які представляють собою збори всього різноманітного українського колориту в єдиному місці.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее