Вхід

5 заборон Стародавнього Риму, які викликають подив

Коли заходить мова про Стародавній Рим, одні уявляють собі античну культуру Вічного міста, а інші згадують про шалені оргії та розпусту його жителів. Якщо звернутися до законів римлян, то виявиться, що і там, поряд з гуманістичними догмами, видавалися такі правила, які сучасній людині можуть здатися, м’яко кажучи, дивними.

1. Заборона на самогубство

У Стародавньому Римі існувала заборона на самогубство. Просто так позбавити себе життя людині не дозволялося. Для цього вона повинна була подавати клопотання до сенату і вказати в ньому причини, що пояснюють її бажання. Якщо вони були переконливі, тоді видавався дозвіл на суїцид і пляшечка з отрутою.

2. Заборона на плач

Похорони в Стародавньому Римі були вельми жвавим дійством. Винесення тіла небіжчика супроводжувалося піснями, танцями. Актори грали смішні сценки з життя померлого, а спеціально найняті жінки зображували бурхливі стогони. Вони плакали, рвали на собі волосся і навіть дряпали обличчя в нестямі. Зрештою, ці жінки комусь набридли, і плач на похоронах був офіційно заборонений для всіх.

3. Заборона на подружню зраду для жінок

Відносно покарань за подружні зради, законодавство Риму наочно відображало патріархальний уклад того суспільства. Якщо чоловік заставав свою дружину в ліжку з іншим, він повинен був закрити їх на засув, а сам побігти за сусідами для підтвердження факту зради. За цим обов’язково слідувало розлучення. Якщо коханець був поганим актором, розгніваний чоловік міг вбити його, не боячись покарання, або відпустити. Так само відбувалося і з неофіційним кавалером дочки. Розгніваний батько також розправлявся з ним без свідків. Цікаво, що зв’язок чоловіків із заїжджими актрисами, повіями і коханками римськими законами не каралися ніяк.

4. Заборона на темний колір волосся для жриць кохання

Жрицям кохання в Стародавньому Римі заборонялося бути брюнетками або шатенками. Справа в тому, що римляни, повертаючись з походів, привозили з собою полонянок. Їх доля була вирішена: вони ставали або рабинями, або повіями. З огляду на те, що полонянки були, в основному, з європейських країн, багато з них мали рудий або світло-русявий колір волосся. Зрештою, був виданий указ про те, що всі жриці любові повинні були фарбувати волосся в яскраві відтінки, щоб їх не переплутали з порядними римлянками-брюнетками.

5. Заборона на розкіш

Мабуть, кожен чув хоч щось про оргії і безперервні бенкети римського імператора Нерона. Але за кілька десятиліть до його правління в Римі існував закон, який обмежував зайву розкіш в побуті. У 181 р. до н.е. навіть був прийнятий закон Гая Орхідея, який регламентував допустиму кількість гостей і суми, які можна витрачати на частування. Римлянам дозволялось приймати у себе не більше трьох осіб в будні дні, і не більше п’яти – у базарні і свята. Також в законах про обмеження зайвої розкоші вказувалася чітка кількість начиння, яке можна було мати вдома. Римлян намагалися також обмежити у витратах на їжу. Коли ж до влади прийшов Нерон, то ці заборони були зняті. Ім’я давньоримського імператора Нерона дійшла до наших днів і стало символом страху, жаху і свавілля.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее