Вхід

Цвітуть і пахнуть. Вітчизняні виробники троянд витісняють з національного ринку західних конкурентів

Рекомендовані Цвітуть і пахнуть. Вітчизняні виробники троянд витісняють з національного ринку західних конкурентів

Вітчизняні виробники троянд витісняють з національного ринку західних конкурентів і прокладають шлях до Європи.

Про це пише журнал Новое Время.

Квіти нації

Українські виробники квітів впевнено витісняють з вітчизняного ринку західних конкурентів: згідно з даними Держстату, якщо в 2012 році на частку українських компаній припадало приблизно 30% ринку, то в 2016 році - всі 80%.

Зараз потреби ринку забезпечують всього чотири тепличних комбінати - Асканія-Флора, Камелія, Фрезія і Тандем, загалом вони мають 40 га теплиць.

При цьому, в 2016 році експорт троянд зріс утричі в порівнянні з минулим роком. Українські квітникарі реалізували майже 3 млн троянд. Причиною такого зростання стало відкриття нових ринків для українців, зокрема Ірану, Іраку і Казахстану. А основними покупцями українських троянд залишаються Польща, Білорусь і Нідерланди. Головна перевага української троянди на світовому ринку - її ціна, яка нижча за європейську.

Інфографіка НВ

Головний хаб світового квіткового трафіку - голландське містечко Алсмер. Тут знаходиться FloraHolland, найбільший квітковий аукціон світу площею 90 га, який працює вже більше 100 років. Через нього за рік проходить 12 млрд одиніць квітів, які поставляються з 50 країн світу. Саме за котируваннями голландської біржі встановлюються світові ціни на квіти.

Вихід на голландський аукціон окремих українських виробників поки виявився не дуже вдалим: щоб заявити про себе серйозно, потрібно бути присутнім на біржі 4-5 днів на тиждень і продавати за цей час не менше 150-200 тис. троянд. Це для українського виробника поки досить клопітно.

В цілому, обіг світового квіткового бізнесу становить € 30 млрд на рік - це майже третина ВВП України. Експерти визнають, що частка українських виробників в ньому - це крапля в морі.

Бізнес з шипами

Сергій Загоруйко, генеральний директор компанії Камелія, другого найбільшого виробника троянд в Україні, називає себе "квітковим динозавром": його Камелія на ринку вже майже чверть століття.

Загоруйко починав розводити троянди в селі Княжичі під Києвом, а вже сьогодні тут справжня фабрика троянд з 7,5 га теплиць, де працюють 120 робітників. У цьому господарстві зрізають по 100 тис. троянд на день.

Квітникар зазначає, що поступово європейські смаки приживаються і у вітчизняних споживачів. Наприклад, в останні п'ять років в Україну з Європи перекочувала мода на так звану піоновидну троянду.Інфографіка НВ

 

"Це саме те, що у мене називалося "нестандарт" і продавалося у п'ять разів дешевше", - розводить руками Загоруйко.

Хіт останніх років - троянди з декількома маленькими бутонами на одному пагоні, так званий сорт "спрей". Вони настільки популярні, що в наступному році 25% місця в теплицях Загоруйко збирається відвести під ці сорти.

Без романтики

Романтичний флер навколо трояндових кущів розвіюється, як дим, коли бачиш, скільки праці стоїть за їх вирощуванням. Причому більша частина робіт виконується вручну.

На спеці, зігнувшись у три погибелі, дві немолоді жінки прищеплюють тільки-но висаджені кущі. Працюють вони в парі: одна робить надріз біля основи стебла, друга слідом перев'язує рослину. За день вони встигають обробити до 3 тис. кущів. На полі одночасно працюють кілька таких пар.

Втім, на світовому квітковому бізнесі, оборот якого складає €30 млрд на рік, а це майже третина ВВП України, - це крапля в морі.

Інфографіка НВ

Незважаючи на те, що виробництво троянд в Україні - бізнес високорентабельний, тут є і своя ложка дьогтю: це трудомісткий і дорогий бізнес перш за все через необхідність цілорічного опалювання теплиць.

Саме через це з ринку пішли багато квіткових компаній. Запорукою виживання в цьому бізнесі можуть стати лише нові енергоефективні технології та автоматизація виробничого процесу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее