Вхід

MKU

У Херсоні зафіксували рекорд України — заплив Дніпром на 1000 км за 36 днів

Рекомендовані У Херсоні зафіксували рекорд України — заплив Дніпром на 1000 км за 36 днів Автор фото: Анастасія Король

Херсонець Михайло Романишин завершив заплив на 980 км у рамках проекту #ВплавДніро. Стартував спортсмен від українсько-білоруського кордону 5 серпня та подолав увесь український відрізок Дніпра до Херсона, де й фінішував 10 вересня.

Рекордсмен щойно піднявся з води, але нітрохи не захекався, начебто просто вийшов з іншої кімнати. 

Один з організаторів проекту Максим Уракін розповідає про мету запливу:

«Є ідея звернути увагу суспільства на екологічні проблеми Дніпра, є ідея допомагати розвитку спорту в цій країні. Без якихось екстремальних цілей, які  собі ставимо, ми не можемо звернути увагу суспільства на важливі проблеми, без цього ми не можемо привернути увагу молоді, яка постійно сидить в ґаджетах, до спорту. Власне, зараз це і є наші цілі».

Рекордсмен пропливав за день у середньому 28 км, найбільшу відстань, яку він здолав за раз, 37 км. Його постійно супроводжувала шлюпка, а також спортсмен регулярно здавав аналізи (для впевненості, що стан його здоров’я не погіршився).

Михайло Романишин зізнався, що давно мріяв зважитись на таке випробування:

«У першу чергу це дитяча мрія, коли тебе мама просить пропливти трохи батерфляєм, а ти виходиш на берег і тебе питають чи ти не зі Стамбула приплив. Чому б ні? Наші цілі високі. Заплив Дніпром - це лише перший етап».

Михайло Романишин з дружиною та дітьми, плавець наголошує, що їх моральна підтримка була для його дуже важливою.

Плавець та команда розповіли, що на маршруті в майже 1000 кілометрів зіткнулися як з приємними, так і не дуже, несподіванками. Жителі узбережжя Дніпра  активно підтримували їх по всьому маршруту: вітали, вручали подарунки, надавали допомогу, житло. Проте траплялися проблеми з погодою, браконьєрами та найбільшою складністю виявився стан води в річці.

«Ми маємо великі екологічні проблеми, - каже Михайло Романишин про стан Дніпра. - Це вже не річка – це болото. Мені дуже шкода, що мої діти живуть в цьому світі, де таке відбувається з нашою неповторною природою. Країна чудова, з води відкриваються такі краєвиди, але по воді стелиться нестерпний запах. Нам треба щось змінювати, те, що осідає на поверхню води через нас, не має там бути».

Сертифікат про рекорд Михайла вручив його друг та співорганізатор проекту Масим Уракін.

Урочисте вручення сертифікату про рекорд України відбулося в парку Слави. На березі  підтримати та привітати плавця зібралися студенти Херсонського державного університету та жителі міста.

Михайло зі студентами та жителями Херсона, що прийшли його привітати та підтримати.

Як кажуть організатори #ВплавДніпро,  тепер вони планують заплив Михайла через Чорне море від Стамбула до Одеси - найдовшою дугою.

Фото з фейсбуку. 

P.S. Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее